Gå til innhold
Hundesonen.no

Romjulsutstillingen 28-29/12-2013


Recommended Posts

Skrevet

Hvordan gikk det med sonisene denne helgen? :D

Nora (16 mnd) stilte i hard konkurranse med seg selv og ble BIR med Ck og CERT og fikk en kort, men fin kritikk fra dommer Zeferino Josè Cardoso Silva (Portugal) :D Hun har tre cert nå, men er ikke gammel nok til å oppnå championatet.

1549577_1444924972386391_1226544047_n.jp

  • Like 11
Skrevet

Vi var der i går, Only ble BIR! Og datteren til mine to hunder Oscar og Pebbles, nemlig Carmen ble BIR og BIG3 valp :D hun er ikke eget oppdrett, men eies av en oppdretterkollega av meg :)

  • Like 5
Skrevet

Vigdis fikk exelent, men uplassert i en stor juniorklasse på 16 stk. Fornøyd med det røde båndet! :) Tuva vant Champion (over sine to argeste konkurrenter til topplisten) men ble desverre "bare" 3 beste tispe. Det holder kun til en delt 2 beste tispe 2013 plass. Men etter å ha svelget skuffelsen er jeg faktisk kvalmt fornøyd med det! :D

  • Like 5
Skrevet

BIM

Tispa hadde bedre tan farger, og thumbprints. Også fikk dommeren sett uttrykket hennes. Ikke bare utrykket til en happy crazy hund som vil kose og leke med dommeren fremfor å stå pent

Finnes det skoler for slike tro?

  • Like 3
Skrevet

Emma exc 1, ck, 1 btk, CERT, BIM
Prince exc 1, ck, 2 bhk, CERT

Og begge fikk fine kritikker som i tillegg var drodlet noen flotte blomster og soler på! Når jeg så de måtte jeg finne ut HVEM skriveren var. Hadde mine mistanker, men da var skriveren ferdig for dagen (jeg er helt blokkert på hunden inne i ringen)
Meeen fant det ut tilslutt, takk soppelopp!

841095_10151765758772693_1224313512_o.jp

  • Like 6
Skrevet

Imagine That Absolute Entertainer "Ludvig" ble BIR valp. Det var fem valper påmeldt, så en kvalmt stolt oppdretter jaaa! :D

Hihi, litt kvalmt stolt av klumpen vår :wub:

Skrevet

Lupin nr tre av tre i valpeklassen! Når man sloss mot to brødre som veier 6-7 kilo mer enn deg til tross for at de bare er en mnd eldre så er det ikke greit, hvertfall når man er dårlig i magen! Men fin kritikk og masse sympatiserende blikk når Lupin bestemte seg for at nå var vi ferdige i ringen, da kan vi gjøre fra oss her!

Skrevet

Talli slutter nå å stå i skyggen av sin mamma ;)

Og ble BIR, 5 påmeldte AK i dag. 3 DeepEyes hunder.

1524817_10153639052450072_503761864_n.jp

Skrevet

Så mange flotte resultater, grattis! :D


Dany ble stilt i dag, og hun er helt nedrøytet. Ellers er hun litt tynn og skralt om dagen, så vi får se om hun ikke går seg litt mer til iløpet av året. Vi skal ihvertfall jobbe mer muskler og sånn fremmover, så får vi se hvordan hun blir. Fin er hun uansett, selv med en VG :aww:

Skrevet

Pi andre beste tispe i sin klasse.

Neste gang vi er på samme utstilling - når jeg ikke skal reise bort rett etterpå - da må jeg få hilst på Pi. Hun ser så søt ut! :D

Tetris nummer en i sin klasse, nummer to av hannene :)

Veldig flott handlet av Lill og step-in JeanetteH, igjen tuusen takk!

Tetris var søt! :D Grattis!

Så mange flotte resultater, grattis! :D

Dany ble stilt i dag, og hun er helt nedrøytet. Ellers er hun litt tynn og skralt om dagen, så vi får se om hun ikke går seg litt mer til iløpet av året. Vi skal ihvertfall jobbe mer muskler og sånn fremmover, så får vi se hvordan hun blir. Fin er hun uansett, selv med en VG :aww:

Dany lignet litt på hvordan Nora så ut på Bjerke, hehe :P Disse damene altså, har en tendens til å bli litt vel nakne. Men en VG spiller ingen rolle! :) Gærnekelpien er kul og pen hun :D

  • Like 2
Skrevet

Neste gang vi er på samme utstilling - når jeg ikke skal reise bort rett etterpå - da må jeg få hilst på Pi. Hun ser så søt ut! :D

Tetris var søt! :D Grattis!

Dany lignet litt på hvordan Nora så ut på Bjerke, hehe :P Disse damene altså, har en tendens til å bli litt vel nakne. Men en VG spiller ingen rolle! :) Gærnekelpien er kul og pen hun :D

Ja det har du jammen rett i. Hun er akkurat som Nora var da :teehe:

Og jeg er selvsagt objektivt helt enig :Grin:

Skrevet

Stilte juniorhannen til en venninne av meg til cert og beste hannhund, så min egen Messi til cert og beste tispe - og gutten vant rasen. Faktisk veldig moro da han er veldig, veldig lekker. (Det er jo såklart Messi også, men hun har jo vunnet slikt endel ganger - dette var hans første, og eieren ble jo så kjempeglad!)

Ingen gruppeplassering, da - men er kjempefornøyd med dagen likevel.

Grattis til alle fornøyde soniser!!

Susanne

  • Like 5
Skrevet

Gratulerer med flotte resultater :)

Her ble det excellent og nr 2 i juniorklassen på corgien, det var hans andre ustilling her i livet og han var veldig flink synes vi, og kritikken var flott, men dommeren syne han trengte tid til å bli ferdig og få mer bryst, han er bare 9mnd og 2 uker så han har god tid :)

Eurasieren fikk excellent og han også nr 2, men i championklassen og med CK, han ble uplassert i hannhundklassen, men det er greit for han og fikk en flott kritikk, og han trakk for lite bredde i brystet, og det er veldig riktig også så da kan man ikke klage :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...