Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå som de fleste driver og feter seg opp i jula, så trenger vi noen gode forsetter for det nye året. Om det er å få nye gode vaner, fortsette gode vaner, få nye dårlige eller fortsette de dårlige.

Så hva er dine?

Skrevet

-Prøve å stresse ned og ha et lavere tempo.

-Ikke påta meg flere verv.

-Bli flinkere til å si nei.

-Ta meg mer tid til å bruke det i skog og mark.

-Lever et forholdsvis sunt liv, men vil være flinkere til å tenke kvalitet og forbruk.

-Bruke tid og bestemme meg hvor jeg vil bo.

  • Like 2
Skrevet

Spare til bil :D

......og det er vel det eneste nyttårsforsettet jeg har :) Målet er få kjøpt når jeg blir 35 år i juni eller litt senere. Spørs hvor mye jeg får spart opp og hvor mye jeg har råd til å legge i det.

Skrevet

- Spare mer penger/bli mer økonomisk

- Bli flinkere til å bruke færre matvarer i middagsrettene (seriøst, jeg overdynger alt med en million grønnsaker, det er dyrt!)

- Trene minst tre, helst fire dager i uken.

- Gjøre jobben min bra

- Bli flinkere til å stole på folk

Skrevet

1. Få et akseptabelt stressnivå med de tiltak som da må til for å komme dit

2. Starte i en ny konkurransegren med hunden - bare for gøy :)

:D

Guest Michellus
Skrevet

- Ikke slite meg ut mtp skole og jobb

- Være flittig student. Motivasjonen er heldigvis på topp :D

- Gå masse tur og utforske Rakkestads dype skoger

- Jeg sier dette hvert år, men spise sunt og gå ned i vekt. Orker ikke være såpass feit lenger. Heldigvis er forutsetningene bedre nå med gode dagsrutiner.

- Slutte å snuse. Fo real.

Skrevet

Jeg har egentlig mange "fortsette med" ønsker:

- fortsette ikke røyke ( 9 uker, 4 dager og 6 timer akkurat nå siden siste røyk :P )

- fortsette gjør ting JEG liker og ikke det alle andre mener jeg skal (den har tatt tid selv i hundeverden)

- fortsette stole på egene tanker om ting.

Så skal jeg:

-prøve finne tid og penger til å begynne på treningstudio.

-prøve finne motivasjon til å pusse opp ferdig de to rommene jeg har begynnt på.

-prøve spare mer penger (ikke helt forenlig med punkt 1)

-prøve være pittelitt mer tålmodig,snill og pittelitt mindre direkte... (litt vankelig iblandt alle tre)

Det er vel egentlig ting som alltid surrer og ikke nyttårsløfte :P

Skrevet

-Lappen

-Slutte å irritere meg over ting som ikke er verdt å irritere seg over -som nevt tidligere.

-Slutte å høres sur ut når jeg er sliten/stressa/irritert.

-Holde vekta.

-Jogge mer.
-Snop kun i helgene.

-Reise til et annet land.

-Gjøre det ok på skolen.

-VALP.

Skrevet

- Være flinkere til å stå på mitt og sette grenser for meg og min familie, ikke prøve å please alle.

- Prøve å ikke irritere meg over bagateller, spare irritasjonen til den virkelig er berettiget

- Hoste opp svigermor fra vrangstrupen

- Gå mer turer med hundene, med eller uten baby

- Mer egentid

- Hente hjem Lupin :wub:

- Bli mer sosial, spontanbesøke naboer :aww:

Skrevet

- Date mer

- Få flere venner

- Fortsette "tenk positivt"-prosjektet mitt (med mål om noen ekstra år levetid :lol: )

- Bli mer fit (slankere, mer muskler)

- Lære å spille et instrument litt bedre

- Begynne på masteroppgave

Jeg er godt i gang med alle punktene (da de forsåvidt også var mine nyttårsforsetter ifjor. Da er det kanskje per def. ikke nyttårsforsetter?!

Skrevet

Fortsette med de siste års forsett: Drikk mer vin.... jeg greier ikke helt å følge opp det forsettet :aww:.

En ting til å føre på lista er å fortsette den gode trenden med jogging to ganger i uka.

Skrevet

-Ta vare på meg selv og helsa mi, og familien min. Hvilket betyr:

Si NEI til press fra arbeidsgivere om ekstra-arbeid.

IKKE jobbe etter kl 1600….

-Og så har jeg et håp om å bli bedre enn det jeg er per i dag, fysisk, slik at jeg kan begynne å trene igjen og komme meg tilbake i "gammel god form".

Og vedr hund, så vil jeg prioritere trening med Bia og Sara, på hver sine områder. Konkrete mål for treningene får jeg ev ta etterhvert, jeg skal i hvert fall KOSE meg med det og ikke stresse.

Guest Gråtass
Skrevet

De samme som hvert år siden jeg lyktes tydeligvis meget godt i fjor:

- Røyke mer

- Drikke mer

- Bli feitere

Skrevet
  • Redusere mastercardgjelden
  • Gå ned ti kilo
  • Trene i snitt to ganger i uka på treningssenteret jeg meldte meg inn i nå i desember
  • Pusse opp ferdig stua
  • Like 2
Skrevet

* Trene mer og jobbe skikkelig med å forme kroppen min slik jeg egentlig ønsker å ha den * Skrive og levere masteroppgave som jeg kan stå for og som jeg har lagt mye arbeid i (begynner om en uke! :o ) * Få meg fast jobb som landskapsarkitekt * Bli flinkere med penger og begynne å tenke mer på fremtiden ift akkurat det * Være en bedre kjæreste. Er nok ikke så verst altså, men kan aldri bli for bra heller. * Bli mer aktiv med hundene igjen etter flere år med studier og lite tid. Kurs etc. * Kanskje, kanskje, kanskje få valp, men ingen forhåpninger. * Ta godt vare på gamlemor Chess så hun holder seg sprek i mange år fremover * Besøke venner og familie mer der de er. Venninner som bor borte, bestemor, søster i Danmark etc.

Skrevet

Det neste året som kommer skal jeg jobbe mye med meg selv:

- Ta initiativ (gjelder mye, men særlig i sosiale sammenhenger)

- Åpne meg mer

- Ta vare på / skape gode vennskap, legge vekk dårlige

- Fokusere på sunt og variert kosthold

- Legge et godt grunnlag for Tetris sin fremtid

- Utnytte/utforske turområdene masse

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...