Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunder som blir grå i snuten


Recommended Posts

Skrevet

Kan hunder som har grå/hvite hår på snuten bli svart igjen? Jeg har en svart labrador som har vært grå på snuten i ca 1 år (ikke mye, men noe). Etter denne vinterens røyt er hun helt svart på snuten igjen, merkelig?! :lol: Blir hun yngre? :lol: (6 år snart)

Skrevet

Min hund har en gråhvit flekk på ene siden av snuten, som han har hatt hele tiden :) Synes det bare er fint jeg og han er bare 3 år. Men tror nok at han kommer til å bli tidlig grå på snuten :)

Skrevet

Det var litt snodig ja! Frøkena her startet bli grå når var 4 år, er 7.5 nå blir jo bare værre og værre jo stakkars! Mora hennes var også tidlig grå. Vises jo så godt på svart hund også. Forrige hunden min som var Engelsk Setter ble ikke noe grå, ble 12.5 år men,helt andre farger også da.

Skrevet

Portugiseren (11år) var ganske grå generelt (opprinnelig sort), men etter nedbarbering vokste pelsen seg ganske sort igjen. Den ble etterhvert gråaktig, men ikke like gæli som før klippen. Etter neste klipp ble han helt sort de første centimeterne, så litt mørkere gråskjær. Han har nå veldig fin sortfarge med litt gråskjær, på langt nær så grå som for to år siden :)

Skrevet

Byttet for på henne? Hørt om hunder som blir koksgrå av noen for, men kullsorte igjen på andre typer.

Nope, samme foret som de siste 2 årene! Synes og det er merkelig! :lol:

Skrevet

Hm...det er melaninkornene i hårsekken som mister pigmentene sine når håret blir grått, så det skal EGENTLIG ikke gå ann å gå fra grått til pigment igjen ;)

Skrevet

Har noen av dere bilde av deres hund med grå nese? Ser det liksom ikke for meg.. har en blandingshund på 13,5 år - og han har enda kullsort nese :P Og tolleren min, ja hun blir nok foralltid å ha sin rosa nese <3

Skrevet

Har noen av dere bilde av deres hund med grå nese? Ser det liksom ikke for meg.. har en blandingshund på 13,5 år - og han har enda kullsort nese :P Og tolleren min, ja hun blir nok foralltid å ha sin rosa nese <3

Det er hårene som er grå:) ikke selve nesa:)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk. Er ikke så flink i norsk.
    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...