Gå til innhold
Hundesonen.no

Kensington Gate Collies - kull nummer 2 - take 2 (side 4)


Recommended Posts

  • Svar 228
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Cat's out of the bag! Jeg har fått lov til å ha Brody hjemme hos meg i en periode, så jeg slipper å fly noe sted med Mackenzie. Nå har jeg hentet han og han er bare herlig. Går sammen med mine andre t

Da er det ikke lenger tvil - testen er gjort og positiv-streken lyste umiddelbart langt sterkere enn kontrollstreken. Dessuten har hun gått opp 1,5 kg siden fredag..! Hurra!

6 valper senere..! Det ble 3 tric gutter, 1 blå gutt, 1 tric jente, 1 blå jente. De hadde en veldig god fødselsveikt på 295-393 g og alle var ekstremt sterke og aktive. Mor koser seg. De før

Skrevet

Vi møtte en vakker colliedame i skogen i går til alles store glede (Aiko så på henne med snille øyne og Imouto kom med henrykte grynt og ville leke), og da tenkte jeg på dere! Har en veldig god følelse denne gangen, Linda! :flowers:

  • Like 3
Skrevet

På vei hjem fra aktivitetsvisitt på demensavdeling (Mackenzie er moderne karrierekvinne, må vite), svingte jeg innom en dyreklinikk og veide henne. Hun har lagt på seg ytterligere og veier nå 24,0 kg. Dette er en høyere vekt enn uka før hun nedkom med sitt første kull på 4 valper og den høyeste vekten jeg har registrert på henne noensinne. Så dette tyder enten på at hun enten a) har et hemmelig stæsj med kokosboller, Ben&Jerry's og Pringles ute i hagen, ellers er hun rett og slett b) drektig.

  • Like 6
  • 2 weeks later...
Skrevet

Vel, man skulle vel helst kunnet gi mer konkrete nyheter, men det ble ingen ultralyd av tekniske årsaker, derimot ble det en relaxintest/blodprøve. Den viste først negativ, så etter testtidens vindu på 10-30 minutter viste den tydelig positiv. Veterinæren prater med testfabrikanten for å diskutere resultatets validitet. I utgangspunktet skal det ikke være mulig å få et falskt positivt svar, så vi kan være optimistiske, men vi ble instruert å holde igjen gledesropene. Så har ikke fått bekreftet noe verken den ene eller andre veien.

Skrevet

Vel, man skulle vel helst kunnet gi mer konkrete nyheter, men det ble ingen ultralyd av tekniske årsaker, derimot ble det en relaxintest/blodprøve. Den viste først negativ, så etter testtidens vindu på 10 minutter viste den tydelig positiv. Veterinæren prater med testfabrikanten for å diskutere resultatets validitet. I utgangspunktet skal det ikke være mulig å få et falskt positivt svar, så vi kan være optimistiske, men vi ble instruert å holde igjen gledesropene. Så har ikke fått bekreftet noe verken den ene eller andre veien.

For en thriller! Kan du ikke dra til en annen dyreklinikk og ta ultralyd med det samme :thumbs: så vi får vite at det ER valper :P Vær så snill!

Jeg håper virkelig det er valper på gang, Linda. (Hvis du ikke drar et annet sted idag ;) ) .. Hva gjør du fremover?

Skrevet

For en thriller! Kan du ikke dra til en annen dyreklinikk og ta ultralyd med det samme :thumbs: så vi får vite at det ER valper :P Vær så snill!

Jeg håper virkelig det er valper på gang, Linda. (Hvis du ikke drar et annet sted idag ;) ) .. Hva gjør du fremover?

Har ikke råd til mer testing nå, dessverre - får bare behandle henne som om hun er drektig - så får vi vel tidsnok svar!

  • Like 1
Skrevet

Jeg trøster meg med at det ikke er mulig for tisper som ikke er drektige å ha relaxin i blodet og at falske positive resultater visstnok er ikke-eksisterende. Sånn sett er det lov å være mer positiv nå enn før vi tok testen. Hun er nå et sted mellom dag 29 og 35 og det bør ikke være så lenge før hun evt får mage. Jeg har også et stetoskop som jeg kan bruke til å lytte etter små hjerter etterhvert.

  • Like 4
Skrevet

Men altså :frantics:

Syns nå du burde få ny UL gratis når de fikser maskinen, var tross alt det du bestilte time til. :P

Skrevet

Men altså :frantics:

Syns nå du burde få ny UL gratis når de fikser maskinen, var tross alt det du bestilte time til. :P

Vel, rett skal være rett, bestilte time til drektighetsundersøkelse. ;) Men de er veldig greie, så vi kan jo diskutere det når de ringer for å bekrefte hva testprodusenten sa.

Forresten - veterinæren palperte, men kjente ikke noe definitivt... :blink: Men så er ikke hun den mest erfarne av de to, hun er veldig forsiktig.

Skrevet

Vel, rett skal være rett, bestilte time til drektighetsundersøkelse. ;) Men de er veldig greie, så vi kan jo diskutere det når de ringer for å bekrefte hva testprodusenten sa.

Forresten - veterinæren palperte, men kjente ikke noe definitivt... :blink: Men så er ikke hun den mest erfarne av de to, hun er veldig forsiktig.

Ja da er det litt værre å stå på kravene :P

På mine har det alltid vært vanskelig å kjenne selv for erfarene (pga bukmuskelaturen) utenom en, og det var Arya i siste kullet som hadde 9 og var alt synlig drektig ved 30 dager.

Skrevet

Ja da er det litt værre å stå på kravene :P

På mine har det alltid vært vanskelig å kjenne selv for erfarene (pga bukmuskelaturen) utenom en, og det var Arya i siste kullet som hadde 9 og var alt synlig drektig ved 30 dager.

Ja, akkurat det med palperingen bekymrer meg egentlig ikke. Vi kjente ikke noe første gangen, heller, da hun hadde 4, og da var hun ikke synlig drektig hele drektigheten. Jeg syntes hun ser mer drektig ut nå, egentlig.

  • Like 3
Skrevet

Så dette tyder enten på at hun enten a) har et hemmelig stæsj med kokosboller, Ben&Jerry's og Pringles ute i hagen, ellers er hun rett og slett b) drektig.

Jeg hadde ikke blitt sjokkert om du hadde funnet et slikt lager og det var enden på hele visa :sleep: Neida :lol:

Krysser alt jeg har også for at det går den riktige veien denne gangen! :D

  • Like 2
Skrevet

Jeg hadde ikke blitt sjokkert om du hadde funnet et slikt lager og det var enden på hele visa :sleep: Neida :lol:

Da skal jeg ha det gjenværende av lageret for meg selv!! :P

Veterinærklinikken ringte nettopp og tilbød meg en ny gratis test i morgen i og med at produsenten ikke kunne gi noe konkret svar. :wub:

  • Like 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...