Gå til innhold
Hundesonen.no

Mattilsynet har tatt fra eier hund og får pepper så det holder...


Recommended Posts

Skrevet

Med tanke på hvor himla lang tid det tar for Mattilsynet å reagere i alle andre situasjoner, så syns jeg det er rart om det som kommer frem i artikkelen er den eneste grunnen til at vedkommende ikke får beholde hunden sin.

Skrevet

Er det bare mannen selv som forklarer hva som har skjedd? Slik jeg leser artikkelen så har ikke Mattilsynet kommentert saken?

Ja, det er kun mannen som har uttalt seg og fortalt om sin side av saken.

Mattilsynet har jo taushetsplikt (generell kommentar, ikke lest saken).

Ja, det har de men hundens oppdretter har vært ganske ivrig i kommentarfeltet på avisens facebookside.

Skrevet

Mulig det er jeg som er forutinntatt, men jeg får assosiasjoner til sånne "barnevernet stjal barna våre heeelt uten forsvarsel helt sant"-artikler og blogginnlegg.

Syns det er mye som mangler i den historien der.

  • Like 4
Skrevet

Mulig det er jeg som er forutinntatt, men jeg får assosiasjoner til sånne "barnevernet stjal barna våre heeelt uten forsvarsel helt sant"-artikler og blogginnlegg.

Syns det er mye som mangler i den historien der.

Det tenker jeg også.

Skrevet

Mulig det er jeg som er forutinntatt, men jeg får assosiasjoner til sånne "barnevernet stjal barna våre heeelt uten forsvarsel helt sant"-artikler og blogginnlegg.

Syns det er mye som mangler i den historien der.

Sitter med det samme inntrykket.

Skrevet

"Men nå drikker jeg tre-fire pils om dagen. Det er en ærlig sak, sier Jan."

Når en alkoholiker sier at han drikker "tre-fire" pils om dagen, kan man trygt doble det antallet... minst. De bagatelliserer alltid problemet sitt, og drikker alltid mer enn de innrømmer å gjøre.

Den hunden er overhodet ikke rette hunden for en eldre mann som har skral helse og bruker dagene til å drikke alkohol. En setter trenger mye mosjon.

Merkelig fremstilling i avisen. Kun hans side av saken. Hvis dette skjedde i august (at hunden ble fratatt mannen), hvorfor kommer det ikke opp før nå, flere mnd senere? Hva har skjedd som plutselig får fyren til å gå til avisen?

Tror det var rett av Mattilsynet, jeg...

Skrevet

"Men nå drikker jeg tre-fire pils om dagen. Det er en ærlig sak, sier Jan."

Når en alkoholiker sier at han drikker "tre-fire" pils om dagen, kan man trygt doble det antallet... minst. De bagatelliserer alltid problemet sitt, og drikker alltid mer enn de innrømmer å gjøre.

Det var det jeg også tenkte.

Det er nok vanskelig for en i den situasjonen å ta vare på en ung setter, som trenger utrolig mye mosjon.

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Dette er jo samme greia som ved mediesaker hvor barnevernet har tatt barna fra foreldrene. Barnevernet har taushetsplikt og kan ikke gå ut i media med sin (og barnas) side av saken. Vil tippe at mattilsynet også har en form for taushetsplikt. Journalisten hadde ihvertfall ikke innhenta informasjon fra noen andre enn hundeeier selv. Spør vi Aud Stockmann (eller hva hun nå kaller seg nå), så har hun sikkert blitt urettferdig behandla hun også...

Men klart, selv om det nok er en helt annen sannhet her enn det som kom fram i den artiklen, så kan nok mattilsynet også feile, så det er jo greit med litt kritisk syn på dem også, selv om det er bra de endelig reagerer og gjør noe.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...