Gå til innhold
Hundesonen.no

Mattilsynet har tatt fra eier hund og får pepper så det holder...


Recommended Posts

Skrevet

Med tanke på hvor himla lang tid det tar for Mattilsynet å reagere i alle andre situasjoner, så syns jeg det er rart om det som kommer frem i artikkelen er den eneste grunnen til at vedkommende ikke får beholde hunden sin.

Skrevet

Er det bare mannen selv som forklarer hva som har skjedd? Slik jeg leser artikkelen så har ikke Mattilsynet kommentert saken?

Ja, det er kun mannen som har uttalt seg og fortalt om sin side av saken.

Mattilsynet har jo taushetsplikt (generell kommentar, ikke lest saken).

Ja, det har de men hundens oppdretter har vært ganske ivrig i kommentarfeltet på avisens facebookside.

Skrevet

Mulig det er jeg som er forutinntatt, men jeg får assosiasjoner til sånne "barnevernet stjal barna våre heeelt uten forsvarsel helt sant"-artikler og blogginnlegg.

Syns det er mye som mangler i den historien der.

  • Like 4
Skrevet

Mulig det er jeg som er forutinntatt, men jeg får assosiasjoner til sånne "barnevernet stjal barna våre heeelt uten forsvarsel helt sant"-artikler og blogginnlegg.

Syns det er mye som mangler i den historien der.

Det tenker jeg også.

Skrevet

Mulig det er jeg som er forutinntatt, men jeg får assosiasjoner til sånne "barnevernet stjal barna våre heeelt uten forsvarsel helt sant"-artikler og blogginnlegg.

Syns det er mye som mangler i den historien der.

Sitter med det samme inntrykket.

Skrevet

"Men nå drikker jeg tre-fire pils om dagen. Det er en ærlig sak, sier Jan."

Når en alkoholiker sier at han drikker "tre-fire" pils om dagen, kan man trygt doble det antallet... minst. De bagatelliserer alltid problemet sitt, og drikker alltid mer enn de innrømmer å gjøre.

Den hunden er overhodet ikke rette hunden for en eldre mann som har skral helse og bruker dagene til å drikke alkohol. En setter trenger mye mosjon.

Merkelig fremstilling i avisen. Kun hans side av saken. Hvis dette skjedde i august (at hunden ble fratatt mannen), hvorfor kommer det ikke opp før nå, flere mnd senere? Hva har skjedd som plutselig får fyren til å gå til avisen?

Tror det var rett av Mattilsynet, jeg...

Skrevet

"Men nå drikker jeg tre-fire pils om dagen. Det er en ærlig sak, sier Jan."

Når en alkoholiker sier at han drikker "tre-fire" pils om dagen, kan man trygt doble det antallet... minst. De bagatelliserer alltid problemet sitt, og drikker alltid mer enn de innrømmer å gjøre.

Det var det jeg også tenkte.

Det er nok vanskelig for en i den situasjonen å ta vare på en ung setter, som trenger utrolig mye mosjon.

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Dette er jo samme greia som ved mediesaker hvor barnevernet har tatt barna fra foreldrene. Barnevernet har taushetsplikt og kan ikke gå ut i media med sin (og barnas) side av saken. Vil tippe at mattilsynet også har en form for taushetsplikt. Journalisten hadde ihvertfall ikke innhenta informasjon fra noen andre enn hundeeier selv. Spør vi Aud Stockmann (eller hva hun nå kaller seg nå), så har hun sikkert blitt urettferdig behandla hun også...

Men klart, selv om det nok er en helt annen sannhet her enn det som kom fram i den artiklen, så kan nok mattilsynet også feile, så det er jo greit med litt kritisk syn på dem også, selv om det er bra de endelig reagerer og gjør noe.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...