Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har du et godt tips eller triks som du vil dele med oss andre?

Fortell gjerne tipset/trikset ditt, og hvilken rase du har. Artig og se om det er noen triks som funker bedre på enkelte raser.

Ha to-fire ukers ferie når du får valpen, og ta den med på alt , når den er våken :)

Skrevet

Ja det er viktig, det gjorde vi også, hadde Mira med rundt omkring og til butikker og der det var mye folk, biler og andre hunder. Til og begynne med var hun helt på styr, men nå roer hun seg fort :-)

Guest Klematis
Skrevet

Sosialisering, bilkjøring, miljøtrening, innkalling, og masse kjærlighet og kos.

Skrevet

Støtter massevis av bilder! De vokser jo fortere enn man rekker å få det med seg omtrent :P

Ellers: konsekvens, kos og lystbetont trening. Og innse at ikke alt blir nøyaktig som forventet :rofl:

(Er ikke valpeveteran så det er sagt)

Skrevet

Husk på at valpen skal bli voksen!

Det er søtt med valpebjeffing, det er koselig å ha en liten valp i senga, og en syns det er morsomt når en valp gjør rampestreker, men husk på at den blir voksen og at disse tingene kanskje ikke er like sjarmerende da, og uvaner er mye vanskeligere å bli kvitt enn om man trener på det fra valpen er liten! :)

Skrevet

Lær alt du syntes er greit og ikke alt den burde kunne gjøre fordi andre syntes det er greit å lære! Her f-eks bruker vi veldig mye opp/ned, inn/ut i hverdagen. Mye mer praktisk for meg at bikkja kan det enn gi labb f.eks :)

Heldigvis har jeg en eldre som han snapper mye opp av, uvaner også desverre :P

Skrevet

Min herlige lille krabat er blitt 4 mnd nå. Blitt så stor! Sliter med og klippe klør, det er det som er minst gøy av alt! Men unner han snop når han er flink :D

Men han har en sånn rampete periode nå, før gikk han fint uten bånd men nå stikker han av. Ikke så veldig lagt, men lagt nok til at jeg får panikk. Så bånd trening for fult her nå :P Har funnet et stord jorde som vi skal trene på innkalling på :D

folk har rett, det du forventer, skjer ikke :P Lille babyen min blir så fort stor :wub:

  • 3 weeks later...
Skrevet

Et av mine beste tips er å legge opp til at valpen skal meste de situasjonene / det miljøet den er i. F.eks. med busstrening. Da tok jeg i begynnelsen bussen kun 1 stopp (samtidig som jeg gidde masse godis) og gikk så av. I begynnelsen da vi skulle ta bybanen startet jeg bare med å sitte ved bybanestoppet når den kom slik at hun fikk se dørene åpne seg og at folk kom ut. Så gikk vi vekk. Små intrykk av gangen :) Noen ganger har det blitt for mange inntrykk på en gang slik at hun har blitt stresset eller overtrøtt, da går jeg tilbake noen steg.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
    • Er det like mye pelsstell på langhåret collie, Shetland sheepdog og bearded collie? Og er det noen forskjell i mentalitet? Evt.Corgi
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...