Gå til innhold
Hundesonen.no

Rimelige, fine dameklokker


Recommended Posts

Skrevet

Jeg trenger klokke! Vi har ikke all verdens god råd, så jeg tenker under tusenlappen. Allergisk mot nikkel om det har noe å si. Liker best sånne metallklokker, men lær kan vurderes om de er rålekre ;)

Noen gode tips?

Skrevet

De fleste urmakere har brukbart utvalg av klokker, også i den rimeligere klassen. Anbefaler deg å dra og se, jeg. Et armbåndsur skal sitte på så mange timer hver eneste dag at det ikke kan være irriterende å ha på, og det finner du jo bare ut ved å prøve.

Skrevet

Hat hatt Mangoklokke før. Den ramle nesten fra hverandre etter noen mnd, så ble lite imponert over kvaliteten dessverre..

De fleste urmakere har brukbart utvalg av klokker, også i den rimeligere klassen. Anbefaler deg å dra og se, jeg. Et armbåndsur skal sitte på så mange timer hver eneste dag at det ikke kan være irriterende å ha på, og det finner du jo bare ut ved å prøve.

Finner liksom ikke noe jeg liker :thumbsdown2:

Skrevet

Hva slags stil liker du da? Det finnes jo et hav å velge mellom :P Sølv eller mer gull/bronsenyanser, stor/liten, rund/firkantet, kraftig/spinklere, bling/helt enkel...

Sølv, passe stor, ikke bling? :lol: Jeg vet liksom ikke helt..

Skrevet

Sølv, passe stor, ikke bling? :lol: Jeg vet liksom ikke helt..

Fremdeles veldig mange forskjellige stiler å velge mellom da... :P Hva med å bare googlesøke litt og se litt hva som finnes for å finne ut hva slags type du vil ha?

41f0kvcoD3L._SY300_.jpg

Longines-womens-watches-collection-2013.

skagen-watches-233sss-silver-womens-watc

womens_watches_tissot.jpg

citizen_thin_wrists_watch_women.jpg

luxury-womens-watch-roman-number-women-s

500-802521-847__1.jpg

Cross_Chicago_Stainless_Steel_Womens_Wat

mesh-womens-stainless-watch_wjl-m4_1.jpg

ladies-watches-1.jpg

1367153221_505847861_1-Pictures-of--Foss@

1370579117_517718180_1-Pictures-of--Foss

51sQs7NlSkL._SY300_.jpg

1379239221_545769796_1-Pictures-of--Foss

  • Like 1
Skrevet

Digital eller med visere? For å gjøre det enda vanskeligere, så ser klokker ofte anderledes ut på, så anbefaler deg å prøve dem på :)

Jeg har en old school fra casio, ligner på denne. Den er kjempe fin i virkeligheten, går til alt.

Review+Casio+Mens+Best+Watches+A168WA-1Y

De ser ganske anderledes ut på, noe sånt:

image3xl.jpg

  • Like 1
Skrevet

Gosj, jeg leste "rimelige, fine damesokker", og rygger ut igjen. :lol: Har ikke peiling på hverken fine sokker eller klokker. Håper du finner en fin klokke (eller sokker!).

:lol: Fint med fine sokker, men det er ikke så viktig at jeg gidder lage tråd :lol:

Fremdeles veldig mange forskjellige stiler å velge mellom da... :P Hva med å bare googlesøke litt og se litt hva som finnes for å finne ut hva slags type du vil ha?

Longines-womens-watches-collection-2013.

Problemet er jo at jeg ikke vet hvilken stil jeg liker :lol: Men denne klokken var veldig fin synes jeg! Hva er det for et slag?

Digital eller med visere? For å gjøre det enda vanskeligere, så ser klokker ofte anderledes ut på, så anbefaler deg å prøve dem på :)

Jeg har en old school fra casio, ligner på denne. Den er kjempe fin i virkeligheten, går til alt.

De ser ganske anderledes ut på, noe sånt:

Jeg vet ikke, jeg liker best visere tror jeg. Men den der var også fin. Er det noen fordel med digital på noen måtE?

Skrevet

Jeg vet ikke, jeg liker best visere tror jeg. Men den der var også fin. Er det noen fordel med digital på noen måtE?

Lettere å se hva klokken er! Neida :D

Innmaten er jo forskjellig, men ellers er det nok bare smak og behag hva man liker. Så liker du visere best, gå får det. Det er tidløst og pent :)

Skrevet

Lettere å se hva klokken er! Neida :D

Innmaten er jo forskjellig, men ellers er det nok bare smak og behag hva man liker. Så liker du visere best, gå får det. Det er tidløst og pent :)

:lol: Jeg kan klokka såpass godt at jeg føler visere går fint :D

Skrevet

Jeg er veldig glad i merket Gul. Ikke alle som fører de i Norge lengre, men er å få tak i på nett.

Remmene på de fleste av de er avtagbare, og de har mange remmer i stoff med borrelås. Ypperlig for nikkelallergikere.

Ellers har jeg også en klokke i titan. Veldig fin for allergikere også.

Og fordelen med visere er jo å kunne bruke den som kompass om man går seg bort i skogen. :aww::lol:

Skrevet

Den du likte der er dyr! Longines er et sveitsisk dyrt merke. Men du finner helt sikkert rimeligere merker som ligner. Selv liker jeg Skagen. Litt enklere, gjerne rektangulære i stål.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...