Gå til innhold
Hundesonen.no

Opptak av bikkja på webcam for dummies


Recommended Posts

Skrevet

Ehm, det er min samboer som har fikset dette hjemme. Hvis du ikke har fått noen vettuge svar fra andre her utover ettermiddagen, så skal jeg høre med samboer senere i kveld og komme med en guide da. :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg har lagd meg profil og en kanal på www.ustream.com og lastet ned app til iphonen min. Der kan man enten streame, slik at man kan se på det direkte i appen på telefonen eller fra en pc, eller så kan man ta opp og se på senere. Funker veldig bra :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Står at man må betale for å ha privat channel på ustream?

Regner ikke med at folk komer til å klikke seg inn for å se leiligheten min, men hadde vært ålreit å ikke ha det åpent for alle :P

Skrevet

Vi har trådløst webcam fra D-link. Ttrenger dog strømtilgang. D-link har en egen side man kan streame live fra. De har også en app man kan bruke, når man ikke har PC i umiddelbar nærhet for å sjekke. Kameraene har også lyd.

http://www.komplett.no/d-link-bundle-2-x-dcs-930l/752929

Vi har D-Link og veldig fornøyd. Er ofte inne via appen og ser hva hundene driver med

  • Like 1
Skrevet

How to - for dummies?

Disse webcammene blir konfigurert første gang via ruteren din. Etter det er det bare å sette opp kameraene i en stikkontakt der du føler de trenger å stå. Disse kameraene tar også opp lyd.

Det finnes også en app som er både android- og applebasert, men du kan også se de på PC-en, der lager du et brukernavn på siden den henviser deg til, samt et passord.

  • Like 2
Skrevet

How to - for dummies?

Dette er egne web kamera, så de må først kjøpes.

Så trenger de kun strøm og konfigureres første gangen du skrur på. Kobles til det tråløse nettverket ditt, logger deg inn med mail og passord. Da kan du se live hva hundene gjør. Den tar ikke opp, så du får ikke sett hva de har gjort, kun hva de gjør akkurat nå. Veldig greit når man er jobb, så kan jeg raskt via mobilen (jobbens brannmur stopper for at jeg får sett via pc) hva hundene driver med. Synes det virker veldig enkelt og lettvindt

  • Like 1
  • 1 month later...
Skrevet

Her bruker vi Movie Maker. Velger webkamera som kilde, og tar opp.

Eventuelt kan man også laste ned webcamera-software på nett.

Windows? Kan du streame til mobilen med den, eller bare ta opp og se på etterpå?

Står at man må betale for å ha privat channel på ustream?

Regner ikke med at folk komer til å klikke seg inn for å se leiligheten min, men hadde vært ålreit å ikke ha det åpent for alle :P

Fant du ut av dette? Jeg vil heller ikke ha åpent for alle :)

Skrevet

Vi bruker ustream nå. Kan streame fra mobilen tror jeg, men har ikke prøvd. Du kan gjøre kanalen privat, slik at bare du kan se den.

Skrevet

Vi bruker gopro-kamera og filmer. Finnes en app som gjør at man kan se det på mobilen, men det er bare innen en viss rekkevidde om jeg har forstått riktig. Jeg filmer og ser det på PC i etterkant :)

Skrevet

Har du en laptop/data med kamera hjemme er dette det enkleste: skriv appear.in/*ønsket kanalnavn* i nettleseren. Det åpnes en kanal. Skriv akkurat det samme i nettleseren som du vil følge med på bikkja på. Voila, done. Er bare real time, da, ikke opptak. Bare prøv: appear.in/hundesonen

:D

  • Like 1
Skrevet

Har du en laptop/data med kamera hjemme er dette det enkleste: skriv appear.in/*ønsket kanalnavn* i nettleseren. Det åpnes en kanal. Skriv akkurat det samme i nettleseren som du vil følge med på bikkja på. Voila, done. Er bare real time, da, ikke opptak. Bare prøv: appear.in/hundesonen

:D

GENIALT!!! Midt i blinken, helt topp. Takk :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...