Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

- Bøker

- Litt godt og tykt superundertøy

- Ullsokker

- Ullvotter/vanter

- Flere sesonger av Foyle's War

- Fine, varme, pene gensere

- Kjøkkenmaskin

- Skjorter

Skrevet

Først på ønskelista mi i år står penger til tatovering, så kanskje jeg etterhvert får råd til å ta.

Sengetøy

Skotørker

Blender, med sånn flaske på

Diverse kjøkkenutstyr

Ønsker meg noe litt mer personlig fra typen, men usikker på hva. Smykke er alltid stas.

Det var egentlig det jeg kom på i farta! ;)

Skrevet
  • Kamerautstyr
  • Studio-/location lamper
  • Kickbike
  • Stang til sykkel så kobbelet ikkje skal surre seg inn i hjulet
  • Resten av skålsettet frå Ting/Viken
  • Nyttige ting til leilighet
  • Gavekort på sko, klær og bøker
  • Variocage
Skrevet

Rugemaskin (og den har jeg visst bestilt :innocent: )

Ullundertøy (eller egentlig noe som IKKE er SAUull, men hvor finner man det liksom?)

Vinter/fjellsko

Symaskin

Turbukse

Ny stavmixer med utstyr (evnt kun utstyret da de kutte beholderene av en eller annen grunn har sluttet å virke)

Og sikkert masse andre ting, som jeg aldri husker når jeg blir spurt hva jeg ønsker meg. :lol:

Skrevet

Rugemaskin (og den har jeg visst bestilt :innocent: )

Driver du med kyllinger eller noe sånt? Eller er rugemaskin kode for noe? Nå ble jeg skikkelig nysgjerrig. :P

Skrevet

Driver du med kyllinger eller noe sånt? Eller er rugemaskin kode for noe? Nå ble jeg skikkelig nysgjerrig. :P

Tror ikke rugemaskin er kode for noe, men jeg kan ta feil. :lol:

Vet at AussieAllTheWay har høns i alle fall.

  • Like 1
Skrevet

Jeg har absolutt alt jeg trenger, pluss litt til, så jeg har egentlig ikke noe spesielt jeg ønsker meg. Men penger kommer alltid godt med, så jeg regner med jeg kommer til å få en del penger i både bursdagsgaver og julegaver i år :P

Skrevet

Ullundertøy (eller egentlig noe som IKKE er SAUull, men hvor finner man det liksom?)

Uhm, ja, det er et godt spørsmål. :P Kan det ikke være saueull i det hele tatt? Jeg synes at de silkeulltrøyene fra janus er veldig behagelige. Ikke like varme som en tradisjonell tykk ulltrøye, men varmer godt likevel. 85% merinoull og 15% silke, så hvis du ikke kan ha saueull i det hele tatt så er du like langt. :Phttp://www.janus.no

Skrevet

I år ønsker jeg meg (evt. penger til) pensumbøker. Hadde i utgangspunktet kløv, stavmikser og Ilse Jacobsen-støvler på lista, men de utgår alle sammen da det absolutt kan vente til neste år :)

Med mindre noen tilfeldigvis har et par pent brukte støvler i str. 36 de vil selge billig før jul?? :lol:

Skrevet

I år har jeg tre ting på ønskelista mi:

-støvsuger

-stekepanne

-turservise i tre fra eagle products

Det er nesten helt fælt at man i en alder av 22 har alt annet man kan kunne ønske seg :P

Skrevet

- Duftbrennersett til voksstykke

- Dekorgrus

- Pyntetallerken til å henge opp

- Potteskjuler

- Keramikkbyste med skrift

- Bambuslykt

- Stavmikser

- Pyntekoffert til oppbevaring

- Beige globus

- Korg med lokk

- Gavekort på tatovering

- Ullundertøy

- Ny seng

- Div. utstyr til heimen når jeg flytter

- Tur- og friluftsutstyr

- Smykker/armbånd/ringer

- Bøker

- Ullsokker

Første året på lenge jeg ikke ønsker meg klær(ullundertøy tells ikke :P ), men det er jo ingen vits nå som jeg holder på å bli mindre og de ikke passer mer enn noen mnd.

Skrevet

Å, jeg elsker disse trådene :D Man får masse inspirasjon, både til hva man kan ønske seg selv, og hva man kan gi til andre :)

- Støvletter (dette har mamma sagt at hun skal kjøpe til bursdags og julepresang til meg, da blir det disse)

- Jazz dansesko (noe ala dette)

- Jazz dansekurs

- Genser (jeg har så få genre, jeg har en hau med t-skjorter og topper, men ingen genre)

- Armbånd og ringer

- Joggebukse (som er litt stram ved rumpe og lår, vil ikke se så slaskete ut selv om jeg går med joggebukse)

- Bok om sportrening/brukstrening (tenkte bla på Maria Hagström - Nosarbete)

- Bøker på engelsk (i fantasy, kjærlighetssjanger eventuelt self help bøker)

Guest Christine
Skrevet

- Gavekort/penger til ny tatto

- Hagle

- GPS til Vegas

- Gavekort på klesbutikk

- Gavekort på hundebutikk

- Penger

Skrevet

- Gavekort til MODO, eventuelt lokale shopping senteret hvor MODO ligger :P
- Parfyme
- "Tupperware"/Muggesak til å ha vann/saft etc i, i kjøleskapet
- Riskoker
- Vannkoker
- Kaffemaskin
- Kokebok med asiatiske retter / retter uten mel/korn. (Jupp trenger inspirasjon i matlagingen gitt :P Lei av brødskiver og spaghetti/taco)
- Skåler, typ dessert eller små, men dype middagsskåler.
- Penger
- Klær/gavekort til klesbutikk
- Rasp
- Kjøkkenvekt
- Gulrot/potetskreller
- Ringeklokke

Edit: Kom på mer :P

- Sengetrekk 140 x 220 i bomull.
- Laken 180 x 200 i bomull.
- Nøkkelknagg/boks
- Biltema seng til bikkja, ev tepper/dyner.

Skrevet

Så koselig tråd, liker disse :) I år står følgende på ønskelisten min (sålangt – kommer alltid på noe "i siste liten" :P):

- Songvaar-krus fra Møbelringen (en av hver type)

- Penger til hundekurs og tatovering

- Stort serveringsbrett i tre

- Serveringsfat med flere etasjer

- Superundertøy fra Kari Traa

- Tettsittende vindjakke med så mange lommer som mulig

- Nissedal parkas fra Stormberg

- Speilreflekskamera (ain't gonna happen :P)

Skrevet

Har akkurat flyttet i ny leilighet, så ønsker meg rett og slett litt ting som vi trenger her og:

Fin dørmatte.
Klesstativer.
Nøkkelknagg med skriften "Keys" eller formet som en nøkkel.
Gjerne noen morsomme/fine knagger til hundebånd og.
Landskapsbilder, tatt av familie.
Penger til ny parkas.
Varmt tøy generelt.

Skrevet

Driver du med kyllinger eller noe sånt? Eller er rugemaskin kode for noe? Nå ble jeg skikkelig nysgjerrig. :P

Ja etter flere år med ønsker om høns ble det virkelighet i vår. Og har nå fått en ny hobby ved siden av hundene. Høns er så mye mye mer en folk flest tror :D

Tror ikke rugemaskin er kode for noe, men jeg kan ta feil. :lol:

Vet at AussieAllTheWay har høns i alle fall.

Hihihi Du har helt rett, Har noen høns, og er stor fare for at det blir flere (3 egg i lånt rugemaskin f.eks) :innocent:

Uhm, ja, det er et godt spørsmål. :P Kan det ikke være saueull i det hele tatt? Jeg synes at de silkeulltrøyene fra janus er veldig behagelige. Ikke like varme som en tradisjonell tykk ulltrøye, men varmer godt likevel. 85% merinoull og 15% silke, så hvis du ikke kan ha saueull i det hele tatt så er du like langt. :Phttp://www.janus.no

Jeg blir ikke syk eller noe om jeg bruker ull fra sau, men f.eks på bena så svetter jeg og begynner å fryse med en gang jeg får på ull. Og med ulltrøye samme opplegg. men takk for tips, skal prøve den du nevner, også har jeg funnet mønster på strikket ullbukse i alpakka :P

Burde kanskje høre med folk fra USA, etter nettbutikker som selger silke undertøy for de hundefolk jeg har snakket med sverger til silke!

Skrevet

Ikke helt realistiske ønsker:

- Vinne i lotto

- Fet bil

- At Teo oppfører seg i jula.... :P

:sleep:

Mer reelle ønsker:

- Gavekort på en eller annen klesbutikk

- Telys/kubbelys får jeg aldri nok av...

Ellers føler jeg vel at jeg har det meste, så aner ikke hva jeg vil ha egentlig.... :)

......og at julen går fort over (nei, jeg er ikke glad i julen dessverre.... ) :P

Skrevet
1. Te (i løsvekt)-alle smaker
2. Mummikopper
3. Gavekort på pickles (garnbutikk i markveien)
4. Ullsokker (tykke, strikka sokker)
5. Selbuvotter (som matcher lilla og brune vinterjakker)
6. Superundertøy fra Kari Traa
7. Gavekort på akademika (til pensumbøker)
8. Bøker av Jørn Lier Holst
9. Bøker av Roy Jacobsen
10. Ullbøff fra Buff (I farge som matcher brun/lilla jakke)
11. Kokebøker
12. Pene pyntelys i turkis og lilla
Skrevet

1. Sånn fancy stor jerngryte (får av svigermor)

2. Ordentlig turbukse (regner med vi får gavekort av mamma og pappa)

3. Sokker (tror jeg får det av søstern)

4. Stearinlys i alle former og fasonger.

5. Julestuebord duk (får det av farmor)

6. Og julepynt kan man aldri få nok av :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...