Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har erfaring med dette merket? Jeg kjøpte en pakke tørket storfelunge og en pakke leverburger som har slått stort an her i huset. Produktene skal være uten tilsetningsstoffer, og er kun tørket. Finner ikke noen nettside, men hadde vært interessant å lese mer om dem!

Jeg anbefaler i allefall produktet, lette å dele opp, smaker bedre enn alt annet synes Isac!

post-12196-0-01785700-1384170564.jpg

Bildet er funnet på google :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Oppdelte grisører er en kjempehit hos min Franske Bulldogg som ikke får hele grisører. Koster litt mer, men du verden så glad den lille blir :)

Skrevet

Oppdelte grisører er en kjempehit hos min Franske Bulldogg som ikke får hele grisører. Koster litt mer, men du verden så glad den lille blir :)

Jeg bruker også de som snacks til Chicka :)

Guest Christine
Skrevet

Om dere har Sparkjøp i nærheten, så er produktene fra Dalsgård billigere der enn på vanlig dyrebutikk. Ihvertfall her i byen :)

Guest Kåre Lise
Skrevet

Jeg var i kontakt med de for noen år siden da jeg vurderte å forhandle produktene. De skal visstnok ha moderne fasiliteter, gode teknikker for konservering ved frysetørking som beholder næringsstoffene. Med forbehold om at dette er fritt fra hukommelsen og fra dem selv. Utifra det ville jeg nok heller gitt dette enn mye annet gørr som er å få kjøpt til hunden. :)

Skrevet

Var hos dyrlegen her i dag, fant de i butikken der. Hun i skranken kunne fortelle meg at det er en lokal dude på en øy utenfor Sotra (sånn hun forklarte det) som ordner alt selv, kjører ut til butikkene i nærområdet osv. Hun hadde bare god erfaring!

Sånne folk vil jeg støtte! Kjøpte lever og enda mer burger i dag, jippi sa dyret da.

  • Like 1
Skrevet

Jeg har kjøpt strimlet griseøret derfra og både jeg og bikkja er fornøyd. Hun gonger det i seg og jeg er glad for at det ikke blir trøbbel i magen. Jeg har prøvd litt forskjellig, men det eneste hun ikke blir lei av og legger fra seg er disse griseørene. Så nå har jeg bestilt noe kyllinggreier fra samme merke også :) de selger de hos alphadog på nett, men selges de billigere noe annet sted på nettet? :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Var hos dyrlegen her i dag, fant de i butikken der. Hun i skranken kunne fortelle meg at det er en lokal dude på en øy utenfor Sotra (sånn hun forklarte det) som ordner alt selv, kjører ut til butikkene i nærområdet osv. Hun hadde bare god erfaring!

Sånne folk vil jeg støtte! Kjøpte lever og enda mer burger i dag, jippi sa dyret da.

Han holder til på Tysnes, sør for Bergen :)

  • Like 1
Skrevet

Kjell Henning (tidligere belgeroppdretter) som driver det er veldig flink, har aldri hatt noen negative erfaringer med produktene. Han er fast sponsor på vår spesial her i Bergen.
Vil tro at det er mulig å få fatt i i Stavanger/Sandnes, men det går an å ringe til Dalsgård og høre.

  • Like 1
Guest Belgerpia
Skrevet

Ååå er Dalsgård lik Kjell Henning?

Så kult - jeg synes produktene er strålende og jeg får kjøpt de hos vetten her hos meg. Strimla griseører er stor stas.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...