Gå til innhold
Hundesonen.no

Hurra, Jubel eller Lykke?


  

106 stemmer

  1. 1. Hvilket navn er finest sammen med Jippi?

    • Lykke
      29
    • Jubel
      52
    • Hurra (Hurrah)
      24
    • Annet alternativ- spesifiser
      1


Recommended Posts

Skrevet

He he, dere kommer med så gode argumenter for alt- og har for det meste de tankene jeg har.
Men alle navnene vil jo fungere fint.
Jeg bestemmer ingenting før jeg vet hvem det blir, men elsker å fundere på navn i forkant, og vil gjerne ha et favorittnavn klart, som jeg så kan forkaste når det ikke passer... :P

Edit: Svigermor kom med forslagene Moro og Glede, som hun kjenner to hunder (som bor i samme hus) som heter. Jaa? Har vel vurdert de før, men tror jeg heller til de tre jeg foreløpig har? Tror jeg? :P

Skrevet

Åh, jeg som har Jubel på liste over eventuelle navn! Men er ikke sikkert jeg går for det tema uansett, da. :-)

Synes alle er fine navn.

Guest Belgerpia
Skrevet

Hva med Sirkus?
Sirkus og Jippi

Hurra er liksom litt tungt - H navn er gjerne det synes jeg.

Løye - som jo betyr moro på sørlandskish

Skrevet

Jubel synes jeg klinger godt med Jippi.

Og så burde hun da hete Jippi's Kay Yay Mother F på stamtavla. :lol:

Hi hi, ble vel foreslått i en annen tråd også. Men dette er et L kull (eller et M kull) og fra L- kullet skal den jeg beholder hete Lovebug på stamtavlen! Den er bankers :wub:

Hva med Sirkus?

Sirkus og Jippi

Hurra er liksom litt tungt - H navn er gjerne det synes jeg.

Løye - som jo betyr moro på sørlandskish

Hmmmm...... Sirkus? *Smake* Ikke helt i sjangeren men en avgreining kanskje, kult var det uansett!

Skrevet

Jubel synes jeg klinger godt med Jippi.

Og så burde hun da hete Jippi's Kay Yay Mother F på stamtavla. :lol:

Ja eller så kan den jo bare hete Kay Yey til daglig :)

Ellers så liker jeg best Hurra! Da jeg trente innkalling med den første hunden min var Hurra! det jeg brukte når han var flink og var på vei mot meg. Så det bruker jeg fortsatt mye om hundene er løse og løper mot meg :D

  • Like 1
Guest Gråtass
Skrevet

Jubel er en lekker liten kaldblods hingst født her på gården, så jeg får absolutt ingen basenji tispe vibber av det navnet, men Hurra! derimot, kan jeg se for meg en liten jodler med propellhale.

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...