Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 80
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Å herremin - hun har lært seg kassemetoden, jo :lol:

Elisabeth, jeg heklet den til Ida, men hør med IW og bones først, tipper de kan konkurrere på pris. Jeg heklet i ren merino til Ida, og bare utstyr med garn, frakt, fyll og øyne ble på over 400 kroner

Har egentlig ikke tid, og jeg tok 450,- for den forrige jeg lagde. Ville nok også uansett tatt hvertfall 500,- for en nå, for det er noe av det beste og fineste jeg har laget noen gang . Sammenli

Skrevet

Jeg anbefaler alle som kjøper et potensielt nytt favorittkosedyr til barnet sitt, å kjøpe to like :D Den ene får barnet og kose med og drasse rundt i armkroken med seg overalt, og den andre gjemmes. Den er reserve til den dagen barnet kanskje mister sitt favorittkosedyr og det blir fullstendig krise...! Gråt og tenners gnissel unngått, reserven dras frem fra kottet. Hvis barnet mistenker noe muffens fordi den ikke ser så slitt ut og kost med, host opp en forklaring at den er nyvasket.... ;-)

Hilsen en mor som har opplevd det at favorittkosedyret til barnet som betydde ALT ble borte...! (også klarte vi ved et mirakel og lokal-avisas hjelp å skaffe en ny, 7 år etter at de sluttet å selge dem i butikkene)

Vi kjøpte 5 idet vi så at han knyttet seg til den første. :D de har rullert hele veien og alle er like gode og skilles ikke på.
  • Like 3
Skrevet

Jeg tenkte at jeg skulle begynne med å kjøpe oppskriften, via paypal, men det kommer ikke gjennom? Jeg har 1kr der inne, og hørte at man ikke behøver å flytte over fra bank til paypal-kontoen. At det ble trekt rett fra kontoen. Men er det mulig at jeg har stilt det inn og at det er derfor det ikke fungerer? Har aldri brukt paypal for jeg ikke har behøvd det, og finner lite på nett. Så spør her.

Mulig det har noe med at jeg har NOK på paypal, og må konvertere til USD?

Anyone? :ahappy:

Edit: Eller er det bare like greit å kjøpe med kort uten paypal? Er det like sikkert i dette tilfellet?

  • 5 weeks later...
Skrevet

Herre...! Datt plutselig inn i denne tråden og ble helt forelska. Jeg SKAL ha en sånn en en eller annen gang :wub: De er jo dødsfine!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...