Gå til innhold
Hundesonen.no

Ida ønsker seg heklet flodhest


Raksha
 Share

Recommended Posts

  • Svar 80
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Å herremin - hun har lært seg kassemetoden, jo :lol:

Elisabeth, jeg heklet den til Ida, men hør med IW og bones først, tipper de kan konkurrere på pris. Jeg heklet i ren merino til Ida, og bare utstyr med garn, frakt, fyll og øyne ble på over 400 kroner

Har egentlig ikke tid, og jeg tok 450,- for den forrige jeg lagde. Ville nok også uansett tatt hvertfall 500,- for en nå, for det er noe av det beste og fineste jeg har laget noen gang . Sammenli

PDFen forklarer det i god detalj, og hun har også tutorials på nettsiden sin. Jeg brukte dem for å lære hvordan blomstene skulle lages, fordi hekling var helt nytt for meg og jeg ikke kunne lese heklemønster. Anbefaler å bare starte :)

Selv har jeg lyst å begynne på nummer to, men jeg aner ikke hvor jeg finner garnbutikker her :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg laget denne flodhesten som det snakkes om her som mitt første hekleprosjekt. Med litt tålmodighet så er det slett ikke umulig. :)

Edit:

Perfekt ble det ikke og jeg skulle gjerne laget den igjen med litt mindre crazy fargevalg ( :lol: ):

hippo1_medium.jpg

...men overkommelig for en nybegynner synes jeg.

Elska det crazy fargevalget jeg!

Har egentlig ikke tid, og jeg tok 450,- for den forrige jeg lagde. Ville nok også uansett tatt hvertfall 500,- for en nå, for det er noe av det beste og fineste jeg har laget noen gang :) .

Sammenlignet med den første flodhesten ble nummer to så sykt mye finere (den grå er nummer to).

IMAG1382.jpg

IMAG1380.jpg

Kjempe fine! Hva gjorde du anderledes 2 gang?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Elska det crazy fargevalget jeg!

Kjempe fine! Hva gjorde du anderledes 2 gang?

Litt tynnere garn, og så stappet jeg den ikke så hardt :) . Sånn at de "stripene" der rutene er festet sammen stikker litt ut. Den første flodhesten ble så hardstappet at nesa ble jo kjempetung og alle rutene er dratt ut så overflaten er helt glatt. Pluss at jeg brukte nål til å sy inn ALLE trådene på den grå.... :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Litt tynnere garn, og så stappet jeg den ikke så hardt :) . Sånn at de "stripene" der rutene er festet sammen stikker litt ut. Den første flodhesten ble så hardstappet at nesa ble jo kjempetung og alle rutene er dratt ut så overflaten er helt glatt. Pluss at jeg brukte nål til å sy inn ALLE trådene på den grå... :P

Hvilken garn og heklenål(?) tykkelse brukte du?

Er det mye billigere å kjøpe garn på nett? I så fall hvor? Jeg tenker kanskje bomull er lurt (vs ull), for da kan det (i teorien) vaskes hardere? Men man må kanskje demontere hele greia for å kjøre den i vaskemaskina den uansett (les = kommer ikke til å gjøres).

Edit: Da har jeg kjøpt oppskriften, så nå er det bare å skaffe startustyr, snoke garnrester av min mor og hoppe i det!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ble grepet av et anfall av kreativitet, og kjøpte mønsteret. Men, for en som egentlig er skikkelig dårlig på sånt; går det an å hekle lappene og så sy dem sammen (med samme garn som man skulle ha hekla dem sammen med) etterpå? Den blir kanskje litt mindre da, men...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bruker Drops merino extra fine.

Marianne, jeg ville heklet slik det står i oppskriften. Du vil spare mye tid, og det er veldig enkelt. Dessuten synes jeg det blir en fin effekt.

Men det går helt fint an å sy også. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bruker Drops merino extra fine.

Marianne, jeg ville heklet slik det står i oppskriften. Du vil spare mye tid, og det er veldig enkelt. Dessuten synes jeg det blir en fin effekt.

Men det går helt fint an å sy også. :)

Jeg lurte også på dette. Happypotamusen på frontbildet i oppskriften, som jeg går ut i fra er heklet sammen, syns jeg har så store mellomrom i "runde 5" hvor man ser vatten inni?

IMG_8361_1.jpg

Du har heklet sammen Mari? Syns du det ble store "hull" på din?

@IW, heklet eller sydde du sammen?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om den er heklet eller sydd sammen har ingenting å si for hullene, det handler om hvor tett man hekler og hvor hardt man stapper flodhesten. Litt hull vil man få, det blir ikke som butikkkjøpt med håndarbeid, men man kan styre endel selv også. Ved å bruke tynnere nål feks. Jeg bruker 2,5 mm denne runden kontra 3 mm sist. Tror hullene blir mindre i tillegg til at selve flodhesten blir mindre også.

:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg lurte også på dette. Happypotamusen på frontbildet i oppskriften, som jeg går ut i fra er heklet sammen, syns jeg har så store mellomrom i "runde 5" hvor man ser vatten inni?

Du har heklet sammen Mari? Syns du det ble store "hull" på din?

@IW, heklet eller sydde du sammen?

Jeg heklet min sammen. Enkelt og greit å gjøre synes jeg. Har dessverre ikke noe nærbilde, men jeg brukte 2.0 mm nål, og synes ikke at vatten stikker noe ut eller er spesielt synlig. Jeg tror det kommer litt an på hvordan du hekler. Jeg hekler generelt fast/stramt.

Kanskje litt lettere å se på dette bildet, men jeg synes ikke at hullene ble store, selv om jeg stappet vatten ganske hardt i:

photo82hipppp_zps9e9caa7b.jpg?t=13939479

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for råd.

Da prøver jeg meg på 2mm nål, er jo det som står i oppskriften også.

Nei, det ser ikke ut som om din har like store mellomrom som bildet over, @. Veldig fine farger :)

Jeg har ikke helt bestemt meg for offwhite grunnfarge eller en litt mørkere farge mot grå. Hm...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg anbefaler alle som kjøper et potensielt nytt favorittkosedyr til barnet sitt, å kjøpe to like :D Den ene får barnet og kose med og drasse rundt i armkroken med seg overalt, og den andre gjemmes. Den er reserve til den dagen barnet kanskje mister sitt favorittkosedyr og det blir fullstendig krise...! Gråt og tenners gnissel unngått, reserven dras frem fra kottet. Hvis barnet mistenker noe muffens fordi den ikke ser så slitt ut og kost med, host opp en forklaring at den er nyvasket.... ;-)

Hilsen en mor som har opplevd det at favorittkosedyret til barnet som betydde ALT ble borte...! (også klarte vi ved et mirakel og lokal-avisas hjelp å skaffe en ny, 7 år etter at de sluttet å selge dem i butikkene)

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bruker Drops merino extra fine.

Marianne, jeg ville heklet slik det står i oppskriften. Du vil spare mye tid, og det er veldig enkelt. Dessuten synes jeg det blir en fin effekt.

Men det går helt fint an å sy også. :)

Takk for svar. Da prøver jeg meg på hekling. Angret nesten litt på at jeg kjøpte mønsteret, for min håndarbeidshistorie er ikke spesielt imponerende. Nå må jeg jo;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Presser en vanlig slik H-sele for mye på luftrøret? https://dyresjappa.no/produkt/hundesele-regulerbar-svart/ Isåfall ville jeg sett etter en step-in sele ala dette, bare pass på at den ligger lavt nok foran:https://www.musti.no/basic-first-step-in-sele-svart Ellers ville jeg brukt halsbånd med grime en del for å begrense trekkingen, rett og slett.  
    • Hei! Jeg har kommet borti en ny utfordring. Min egenavlede Aussie på 7mnd hoster/harker/høres ut som den har astma når den trekker i sele. Dette har pågått i hele sommer og jeg har prøvd å finne en sele som minimerer problemet, men enda ikke lyktes.   Valpen er undersøkt av veterinær for to uker siden hvor vet tror den kan ha hatt kennelhoste og at luftrøret fremdeles er irritert. Almenntilstanden er god og har vært hele vegen. Vi skal la vær å gå tur (kun aktivisering i hagen, på rally-treninger osv) på tre uker for å se om det hjelper at luftrøret får ro. Nå har det gått to uker til uten bedring (fremdeles harking når jeg holder på luftrøret) så jeg ser for meg at vi må inn igjen for røntgen osv. Denne hostingen/harkingen kommer kun når man legger press på luftrøret, aldri ellers. Dessverre er dette en hund som er ivrig på tur og trekker en del. Men det høres jo ikke bra ut.. hvis noen har erfaring med det samme så skriv gjerne litt om det også!   Jeg ser ikke for meg at vi finner ut av/får løst dette problemet med det første, og spør derfor dere om noen vet om en spesialsele som er utviklet for å unngå press på luftrøret? Evt om noen spesialsyr?
    • Det har jeg ikke tenkt på, men jeg tror du har rett i at folk har blitt skjøre etter noen tiår med kontorarbeid. Hundene Bamse og Bob ble dømt til døden for å ha hoppet opp på folk og laget risp med en klo. Luna og Luk lagde blåmerker, Luk er avlivet og eier til Luna kjemper videre for henne, saken skal til lagmannsretten etter dom i tingretten hvor Luna ble dømt til avliving etter et lite blåmerke oppdaget to dager etter Luna var i nærheten av mannen. Folk har blitt pyser og hundene avlives av dem som skal forvalte loven men selv bryter den for å tilfredsstille anmelder, med en dose maktmisbruk inkludert i avgjørelsene. Hunder har lite rettsvern og når det lille som er blir oversett er det farlig å være hundeeier, det koster flere hundre tusen kroner å føre en sak gjennom rettssystemet og utfallet er mer som russisk rulett enn at man er sikret en riktig dom basert på det som virkelig skjedde.
    • En skulle tro det ville være nødvendig at hunden påførte en faktisk skade langt verre enn et blåmerke for å bli begjært avlivet. Det burde holde med en bot til hundeeier for å ikke ha kontroll på den.  Spesielt når det kommer til "bitt" er det for lav terskel. Et "bitt" er jo ikke et bitt. En hund kan klype med kontrollert styrke som et avstandsskapende signal uten å å påføre skader. Det tilsvarer å dytte bort en innpåsliten person som ikke respekterer verbal kommunikasjon om intimsoner. Hunden har ikke hender og bruker munnen istedenfor. Midlertidige fordypninger i huden og eventuelt bloduttredelser ved skjøre blodkar etter ett sånt klyp er ikke for skade å regne i mine øyne. Hvor skjøre har folk blitt? Noen tiår med kontorarbeid og folk synes et udramatisk blåmerke er en skade? Rifter i klær fra å ha hoppet opp for å hilse? Bot og erstatning.  Å avlive en hund for sånne småting er som å gi mennesker 21 år for en bitchslap. Hunder er en så integrert del av kulturen vår at hunders kroppsspråk og adferd er naturlig å legge inn i læreplanen i grunnskolen, så tidlig som mulig. Hvorfor lærer ikke barn hundens språk og adferd på skolen? ..så har de det med seg i voksenlivet og slipper være hysterisk redde.   
    • When Dickhead Awakes  Kapittel 1 Planen var å vente til milepælen 'løfter beinet for å tisse' før neste entry. En annen milepæl fikk æren av å utløse trangen til terapeutisk hamring på tastaturet istedenfor. Sir Edeward har blitt mer og mer Eddie lately. Han enten hører ikke, eller later som han ikke hører, eller gjør et poeng av å ignorere. At hunder bare er distre og ikke også med overlegg tester grenser i puberteten er en myte. Han er distre, no doubt, men han tester også alle grenser han kjenner for tiden. Dette har pågått en stund og er ingen overraskelse. Hva som kom mer uforutsett, på tross av samme erfaring fra tidligere hund, var at han plutselig tisset inne, to dager på rad. Rager 76 cm på manken og veier over 40 kg nå. Dette er i en helt annen liga enn valp som tisser inne.  Første tilfellet skjedde i går. Uheldig sammentreff mellom et massivt politioppbud utenfor pga en nabos mystiske og bekymringsverdige forsvinning, og Edes wake from sleep og potty time. Ikke en passende situasjon å ta ham med ut i, men må man så må man.  Mens jeg tar på ham selen og han er supergira på å ut for å inspisere den uventede og uvanlige situasjonen han hører på utsiden, med banking og rop og prat i en emosjonell tone som ikke helt stemmer med de menneskelige interaksjonene han kjenner fra før, så velger han å bare tisse rett på gulvet ^^ Antakelig en kombinasjon av å ikke ha lyst til å sette seg ned sårbar og tisse foran masse fremmede i en sånn stemning, og en helmax plan om å ha gjort unna det ærendet der først, så han var klar til enhver action som potensielt kunne skje utenfor den døren.  Det å miste turen ut fordi han fjernet motivet, medførte emo og pønkråkk vokal sutring, langt fra den myke Eddie Vedder vokalen jeg håper han modner til med tiden.  Så skjedde det igjen i dag. Han så utover territoriet sitt gjennom vinduet, og markerte det på sengen inne -_- Mens vaskemaskinen går for fullt, og jeg er takknemlig for at den finnes og virker, så trøster jeg meg med at dette er en fase. Pubertal tissing inne har skjedd før, og det gikk fort over igjen.  Om naboen blir funnet, og i hvilken tilstand, det er en større bekymring. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...