Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal med Maja og Zoe. Blir Zoe sin juniordebutt! Og selvfølgelig er hun jo helt naken:p

Noen som vil fortelle meg hvor mange sheltier som er påmeldt? Får ikke åpnet progeammet på mobilen:/

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Skrevet

Jeg skal med Maja og Zoe. Blir Zoe sin juniordebutt! Og selvfølgelig er hun jo helt naken:p

Noen som vil fortelle meg hvor mange sheltier som er påmeldt? Får ikke åpnet progeammet på mobilen:/

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

25 :) (+ 3 valper)

Skrevet

Berner

Rettelse: Gærner.

Når dommeren har likt begge, og begge er i like god/dårlig pels, kan en jo ta med begge. X'en er for pen til å pensjoneres fullstendig, bare fordi de går i samme klasse.

40 bernere påmeldt, og mine to er nummer 24 og 26 i rasen, så det er vel en 13-14 i åpen klasse tispe som vanlig.

Skrevet

Nagini og jeg skal, men det er just for fun egentlig.. Dommeren virker til å like store, fluffy aussier - alt annet enn hva Nagini er :P Må jo støtte opp utstillingsdebuten til venninnen min som stiller Collie-bollie :lol:

Skrevet

Lupin skal, tror jeg.

Japp, Lupin skal, sammen med søsteren sin, Mocca. Og så lenge vi er enige om at blått er flott, gult er kult og grønn er skjønn tenker jeg vi skal få en fin-fin erfaring og en hyggelig tur jeg :D

  • Like 2
Guest Maritus
Skrevet

Skal for første gang ut i ringen med Tank (Collie), valp 6-9 mnd. Ble litt skuffet da jeg så det kun var en collievalp påmeldt. Men absolutt fin trening :ahappy:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Max har blitt veteran🙃 Gratulere til Max som ble 8 år den 06.04. I desember var vi på jakt etter gulsløyfa, stang ut første dagen, men dagen etter sjarmerte han dommeren nok til den blå, og han har nå bevis på at han er en "very good" gutt.
    • Siste helgen i mars hadde vi ett stort løft etter mye stang ut. Lørdag i AG ble det bare disk på vanskelige baner, men søndag ble det 2 x 2. plass og 1 x 1. plass og 2 napp i hopp, med en liten miskomunikasjon unna 3. Vi hadde ett fra før så nå er han klar for klasse 2 hopp. Og etter en liten forsinkelse pga påske fikk vi godkjent vår første mellomtittel   Og i desember var vi på utstilling for å prøve å fange gulsløyfa til Max, men kan ikke klage på resultatet til Yoshi, nå mangler vi bare stor-cert.
    • Igjen, sjekk raseklubben i hjemlandet. Kooiker er som du sier, en spaniel, fra Nederland opprinnelig. Ingen hunder må brukes til jakt, men hunder som er avlet for å jobbe krever mer enn selskapshunder, og bør brukes aktivt til hundesport eller arbeid for å trives. Kromfohrlander er en tysk selskapshund som har blant annet terrier i linjene. De skal visstnok ikke ha så mye jaktinstinkt, det er jeg skeptisk til. Det er veldig få av dem i Norge. Er du bare nysgjerrig på raser, eller ser du etter en rase som kan passe deg? Det kan være enklere å starte en tråd med hva du ser etter og hva slags livsstil du har og hundetype som passer, enn å spørre om hver enkelt hunderase. Hvis du bare er interessert i informasjon om hunderaser så anbefaler jeg et bra hundeleksikon og å bruke hjemmesidene til raseklubbene i hjemlandet til rasen.   
    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...