Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jordbær og appelsin med revet sjokolade! Det er så utrolig godt! De selger billige jordbær til 24 kr pr kurv på rema 1000 her iallefall. Ikke smakte de ille heller.

Skrevet

Ja vurderer det :) ! Tenkte litt på å lage ostekaker i porsjonsformer. Amenity har tidligere gitt oppskrift på en nydelig mangeostekake :ahappy:

Den oppskriften kan dere gjerne dele altså! :ahappy:

Skrevet

Herregud - skal du drive hotell???

Server brødskiver, eller rundstykker, ost og kjeks.... og kjeks og kaffe. Holder da i massevis. Du trenger ikke være hotellvert og flink pike hele tida, vøtt :). Jeg forventer aldri å bli traktert etter alle kunstens regler når jeg skal se på valper. Jeg skal jo se på valper, ikke spise meg sprekkferdig :).

  • Like 10
Skrevet

Hoi, det var ikke det som slo meg som enkelt akkurat! :P Men jeg er også glad i å lage god mat til besøket mitt :) Til dessert ville jeg hatt hjemmelaget is med friske bær, isen lages dagen i forveien og det er noe de aller fleste liker.

Skrevet

Det enkleste er vel strengt tatt ikke hjemmelaget dessert... altså is fra butikken, sjokoladepudding e.l.

Det enkleste jeg vet å lage til dessert er vel gelé. :)

Skrevet

Kanskje jeg også må kjøpe collie-valp? For den maten hørtes forferdelig god ut :lol: *sulten*

Jeg også elsker å lage mat altså, men fy søren for en middag. Heldige valpekjøpere. Om jeg skulle overnattet hos oppdretter hadde jeg følt at DET var mer enn nok. Jeg ville servert vafler.

  • Like 4
Skrevet

Er ikke valpekjøpere, de ble ikke lenge nok til det :lol: er hamnhund eier, oppdretter av faren og oppdretteren av bestefaren som kommer. Og som sagt ; jeg setter stooor pris på GOD mat. Jeg har sjeldent mulighet til det nå om dagen å dra på middagselskap og enda sjeldnere å dra selv! Og tingen med hele middagen her er at hver komponent er utrolig enkelt å lage, sammen blir det bra :) blir porsjons pavlovaer til dessert :) utrolig enkelt og jeg kan lage de klare idag :) hjemmelaget is synes jeg er best med maskin og min har streiket. Gelé synes jeg er grusomt :lol: samme med puddinger. Creme brulee blir litt for kraftig :)

  • Like 2
Skrevet

Middag er veldig vankelig for det er veldig ulikt hva folk liker. Da ville jeg spurt på forhånd. Lage er pizza eller noe?

Jeg syns rundstykker er kjekt. Med ulikt pålegg på, eller syltetøy til.

Jeg vill gjort det enkelt og servert vafler. De aller fleste liker det, og de kan ta på det de vil selv. Slike kaker blir det litt hips om haps på om folk liker. (jeg liker nesten ikke kake i det hele tatt) Hvis ikke en enkel skuffkake går an da. Det er godt til kaffen.

Eller bare kjøpe en kake på butikken og skjære opp, eller kjeks. Kjeks er godt. :) Tror ikke folk tenker så mye på det om det er hjemmelaget eller ikke, så lenge de får noe. (kanskje bare meg? hehe)

Skrevet

Jeg har bestemt meg til de som ikke leser tråden. Og rundstykker og butikkkake er ikke det jeg ser for meg som bedre middag :P og jeg serverer ikke kjeks og butikklagde kaker :aww: pizza går under sølemat forøvrig.

Bare å komme SEC :D

Jeg tror folk misforstår når ordet "enkelt" kommer :)

Og det ER morsomt, jeg har aldri sagt det er valpekjøpere :lol: Fra å gå til å servere en bedre middag til å servere kjeks fra butikken, you gotta love sonen :lol:

De skal overnatte, ene kjører 6 timer og dette er GODE venner så tenkte å tilby dem litt mer :lol: Og litt av grunnen til at maten blir den som den blir nettopp fordi dette er voksne mennesker som også setter pris på god mat, uten at jeg føler noe press :P Gleder meg til å faktisk spise noe utenom det vanlige for meg :P

  • Like 5
Skrevet

Jeg er forøvrig helt enig. Når folk kommer til meg som et "prosjekt", så gjør jeg stas på dem. Kommer det derimot noen innom for en liten prat eller bare noen timer, så får de gjerne vafler og te. Jeg må riktignok planlegge ganske godt, for huset mit er stort sett kjemisk rensa for ingredienser å bare "slenge sammen". :teehe:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...