Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

En nytt og unikt konsept innen konkurranselydighet: Lykkes på konkurranse - en kursserie som legger opp til tett oppfølging for at både hund og eier skal føle seg trygge i konkurransesituasjonen og kjenne at de lykkes konkurranser. Kursserien pågår fra april til juni 2014.

Påmelding åpner 1. november. Max 6 hundeplasser. Ved mange påmeldinger på samme tidspunkt blir det trukket plasser.

Kurset inkluderer: Kursbevis, 3 helgekurs, overnatting, treningskonkurranser, teori og diskusjoner, en privattime, oppfølging på konkurranse, "hjemmelekser", oppfølging på nett, og en startpakke med litt småtteri til hund og eier, et kompedie, treningsdagbok ++ I tillegg vil medlemmer av denne satsninggruppen motta gode tilbud på kurs og forhåpentligvis hundeutstyr (vi jobber med sponsoravtaler).

Mer info her:

http://teiens.com/kurs/kursserie-lykkes-pa-konkurranse/

  • Like 7
Skrevet

Litt som over, hvilket nivå må/bør man være på, evt hvilke mål bør man ha? Og MÅ det være LP? ;) (vi har såvidt startet på LP, men rally er jo hovedsatsningen for vår del).

Skrevet

Jeg har ikke satt noe krav til nivå, men det er rettet mot de som virkelig ønsker å konkurrere i LP og komme seg litt oppover i klassene (jeg regner med at få er villige til å betale 9000 for å aktivisere hunden). Kurset passer kanskje best for de som er rundt kl1 nivå og opp til og med elite, men jeg ser nytten av å gå et slikt kurs med en unghund også (for å få en god start på konkurransekarrieren).

Utbyttet blir nok ikke like stort med en liten valp som må lære alle de grunnleggende ferdighetene, så da vil jeg heller anbefale noen helgekurs eller temakurs. Utøvere fra andre sporter kan også få utbytte av å fokusere på å få hunden til å fungere i konkurransesituasjoner, men min snevre kompetanse innen f.eks brukslydighet og rallylydighet gjør at det blir "feil" å fronte dette i denne kursserien, som er rettet mot satsning innen konkurranselydighet. Også med tanke på gruppa som helhet ønsker jeg at deltakerne er skikkelig ivrige på å bli veldig gode i LP.

  • Like 1
Skrevet

Du skulle kommet nordover og hatt et slik kurs!

Og det gjør jeg gjerne! Men da må jeg finne områder (gjerne et sted der alle kan bo og ha det sosialt under treningssamlingene) og finne ut hvilke stevner det passer å trene på og hvilke stevner som er fine "deby-stevner". Jeg skal se litt på hva jeg kan få til (og må nok samarbeide med en hundeklubb el.l.).

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Påmelding åpner tidlig imorgen (her - linken fungerer ikke nå, men vil virke imorgen tidlig) Håper det kommer akkurat 6 påmeldinger så alle får plass :) Blir det mange flere må jeg tilfeldig trekke plasser av de som melder seg på imorgen formiddag, i tillegg til å se om jeg kan sette opp en liknende kursserie til.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...