Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3 2.0


Kaja
 Share

Recommended Posts

  • Svar 9.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da var vi blitt foreldre Lillegutt kom til verden klokken 11.45 i formiddag etter en litt dramatisk fødsel som endte i akuttsnitt. Han veier 3580 gram, er 49 cm lang og selvsagt helt perfekt Mor,

Siden nærmeste familie nå er informert så får jeg snike meg sånn litt småoffisielt inn her

03:22 kom verdens skjønneste tass. Han fikk det veldig travelt på slutten og kom ut med superheltarmen først. Veldig effektiv og grei fødsel. Lystgassen var noe drit, ble bare kvalm og svimmel, så da

Posted Images

Vi har en Brio happy duo, helt enkel, ikke noe fancyshmancy, og ikke en av de dyreste. Har med både sitte og liggedel. Har gummihjul med luft, og er veldig behagelig å trille. Den er ikke nett og liten, men ikke av de største heller (noen vil jo ha litt stor bag for eksempel, hvis de får vinterbarn og skal ha mye plass til pose og dyner osv, men vi hadde både sommerbaby og liten baby så den var helt passe for oss)... Den har til og med tålt skogsturer med bestefar, og han går der no barnevogn have sat its Wheels before...

Red; Vi prøvde oss også på en trille med sånne snurrehjul foran. Den funket ikke på asfalt en gang... så jeg tror ikke jeg hadde turt å kjøpe med det. Mulig det er bedre når de kan låses...

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg elsker emmaljunga vognen min, som er helt fantastisk samme hvilken underlag og kommer oss frem samme søren hvor :ahappy: Men nå har vi gått mye i skogen og sånt også. Men den er kjempesvær :P

Vi har landa på den. Er mer i terreng enn på kjøpesentre så da får vi bære der. Hvordan vi skal få den inn i bilen fortrenger jeg enda :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

@Puttiva kjøp den du vil ha, så kjøper du en ekstra brukt om den ikke passer alle formålene. Vi endte opp med to, kjøpte begge brukt da, og begge passer utmerket til sitt bruk. Men skulle jeg bare valgt en, så hadde jeg landet på briovogna. Den er som *marianne* sier, ikke fancysmancy, helt enkel og grei, triller godt og ikke minst, god å trille på på alle underlag. Men den tar stor plass i bilen (riktignok mindre enn simo og emmaljunga (mener jeg), men for oss blir det veldig trangt med digert hundebur + briovogna. Det går, men myye enklere med abcvogna som knapt tar noe plass.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mer enig i den ja...

Vi er på dag 6 av de første 10 i en soveplan vi har lagt ved hjelp av boka. Skriver mer i neste uke når vi har gjennomført, men det virker lovende hittil. Isåfall mer søvn uten strengere idioteegler som å sette på klokke og ikke gå inn før den ringer, wtf? Til en baby som gråter...

Har forresten Emmaljunga citycross, kjempefornøyd. Den er en traktor som kommer seg frem overalt samtidig som den er lett og ikke for stor. Og den har måttet tåle mye, i sommer løp jeg over digre steiner med den for det var det eneste som fikk J til å sove.. (Den har altså god støtdemping og!) Eneste, selene i sportsdelen begynner å bli for trange allerede... :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så bra at det ser ut til å virke @Marie!

Vi har også emmaljunga city cross og er kjempefornøyd! Den veier lite og lett å trille. Helt enig i at selene i sportsdelen er trange. Med skinn og dunpose meg unge med flere lag klør er de alt for trange. Vi bruker bare den til beina, men jeg synes de sitter alt for stramt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mer barnevognfrustrasjon:

Hvor mye har det å si om sittedelen kan settes begge veier? Hva foretrekker dere, at ungen ser på dere, eller på verden?

Definitivt meg. Det er for meg faktisk VELDIG viktig, spesielt de første mnd de begynner å sitte i den, at babyen ser min reaksjon på verdenen, og opplever den "sammen med meg". Da får de fortsatt kikket ut, men møter den ikke alene og jeg er glad å kunne se på babyens ansiktsuttrykk, hva den blir usikker på, lese kroppspråket ved forskjellige behov osv.

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Man får kjøpt seler man kan. Feste i overkroppen. Men ser for meg at hun blir hengende i armene for hun sklir jo nedover når hun sitter. Kanskje jeg skal dra innom babyshop, de pleier å være veldig hjelpsomme. Evt skrive Mail til emmaljunga.

Jeg er forresten helt enig med Marie at å ha barnet mot meg er veldig viktig for oss! Da kan jeg se henne og hva hun driver med!

Gratulerer med Johanne sin første tann!

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mer barnevognfrustrasjon:

Hvor mye har det å si om sittedelen kan settes begge veier? Hva foretrekker dere, at ungen ser på dere, eller på verden?

Ungen skal se på meg. Det vil si, jeg har ikke småbarn lenger. Men den fellesopplevelsen er jeg glad jeg ikke gikk glipp av. Hadde en Simotrille og den ble lite brukt, faren min hatet å gå tur med den fordi han ikke kunne SE barna hele tiden. Det er også anbefalt fra forståsegpåere å la barnet sitte ansikt-til-ansikt, det har visst noe med trygghet å gjøre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Definitivt meg. Det er for meg faktisk VELDIG viktig, spesielt de første mnd de begynner å sitte i den, at babyen ser min reaksjon på verdenen, og opplever den "sammen med meg". Da får de fortsatt kikket ut, men møter den ikke alene og jeg er glad å kunne se på babyens ansiktsuttrykk, hva den blir usikker på, lese kroppspråket ved forskjellige behov osv.

Akkurat det er det forsket på og funnet svært viktig. Jeg fikk bare ikke til å formulere det i sist svar :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...