Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3 2.0


Recommended Posts

  • Svar 9.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da var vi blitt foreldre Lillegutt kom til verden klokken 11.45 i formiddag etter en litt dramatisk fødsel som endte i akuttsnitt. Han veier 3580 gram, er 49 cm lang og selvsagt helt perfekt Mor,

Siden nærmeste familie nå er informert så får jeg snike meg sånn litt småoffisielt inn her

03:22 kom verdens skjønneste tass. Han fikk det veldig travelt på slutten og kom ut med superheltarmen først. Veldig effektiv og grei fødsel. Lystgassen var noe drit, ble bare kvalm og svimmel, så da

Posted Images

Skrevet

Grattis Arkan!!

Urk, måtte kaste inn håndkleet og ta en sterkere smertestillende, så nå kan jeg ikke amme på noen timer. Men dæven det var godt å ikke ha vondt. Har en til, trenger jeg med må jeg snakke med lege - og det er jo greit nok. Men jeg kan ikke ta dem når jeg er alene med baby uansett, for jeg blir så groggy. Og Bonden skal på jobb fra tirsdag av, så da er det strengt tatt ikke noe poeng i å be om flere. Burde uansett holde med paracet og voltaren på tirsdag. :aww:

  • Like 1
Skrevet

Ha ha ha, herlig! Gratulerer, Arkan! Jeg har en liten mini bull her som er et aldeles strålende søskensubstitutt, tipper din blir minst like god å ha. :)

  • Like 1
Skrevet

Lite søvn gir 3 åringer pms...

A har gått fra latter til total breakdown i hele dag uten noen åpenbar årsak.

Vi merker uansett at han har fylt 3 år. Virkelig. Han gjør ting som er veldig ulovlig med fult overlegg. Bare for å gjøre det. Han har ødelagt mer de siste 3 månedene enn de første 3 årene. Med fult overlegg og ikke i sinne. Nydelig.

Og han stikker enda mer av.

Men vi kommer oss igjennom det... Han har vært grei gutt i 2 år ( bortsett fra raserianfall og stahet, men det har jeg lært å leve med ) , så jeg må bare omstille meg og kanskje ikke ta han med på alt lengre.

Nå spiser han kveldsmat ( brødskiver med krepsehaler og majones..) etter en lang og begivenhetsrik dag. Valpebesøk hos Kiyomi og barnekonsert på Buddys.

I natt håper jeg på søvn.

Skrevet

Oioioi så vanskelig det er å legge vesla for tiden.. Holdt på siden kvart på sju, hun er fremdeles trøtt, men nekter å sove.. Svigemor mener vi må begrense sovingen på dagen (hun sover 2-3 hviler på kanskje 2-3 timer til sammen). Jeg er egentlig uenig, søvn har alltid avlet søvn her. Men samtidig er jeg mektig lei av å sitte i mørket der time ut og time inn.

Skrevet

Desperat mamma... Svett i øra og vondt i magen av hylende og sprellende unge. Visste jo hva som var feil, hun trengte pupp, men jeg har tatt sterk smertestillende. Så ringte rett og slett giftinformasjonen for å høre om de kunne finne ut når det er trygt å amme. Legemiddelet er ikke helt ute av kroppen på et døgn, men det er liten overgang i morsmelk, så kunne amme nå om vi var nøye på å følge med at hun ikke blir fjern og sløv. Tok pillen kl 2 i dag. La henne til det brystet jeg omtrent ikke fikk en dråpe ut av da jeg pumpet, hun tok to sug, ble urolig, jeg lirket smokken inn i munnen på henne og lot henne ligge med nesa i puppen - voila - hun sover!! *sitte dønn stille*

Loke: prøvd laktulose på magen til ask?

Skrevet

1383188_10201574812026964_894244228_n.jp

Tøffe se :aww:

Sovet skikkelig ut i natt de! Først 9,5 timer i strekk, også sovet et par timer til etter frokost.

Ser nå at benet til Christian ble usynlig :P

  • Like 12
Skrevet

1383188_10201574812026964_894244228_n.jp

Tøffe se :aww:

Sovet skikkelig ut i natt de! Først 9,5 timer i strekk, også sovet et par timer til etter frokost.

Ser nå at benet til Christian ble usynlig :P

Fininger! Jeg håper du sov også? :P

Skrevet

Takk :)

Haha nei, jeg sitter jo bare og venter på at de skal våkne hvert øyeblikk :P Så jeg kom meg ikke i seng før halv to... Men mannen tok dem på morran :)

  • Like 1
Skrevet

Ååh så bra wed! :D

Vi kommer oss jo ikke i seng før sent, pga kolikk på tidlig natt, men når jeg våkner ti over halv ti og innser at bonden har forsovet seg og ungen ligger i egen seng og sover søtt - da er det helt greit at klokka blir halv tre før vi køyer :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Da jeg dusjet i sta skjedde det noe rart. Jeg tar med meg ungen og legger henne på en dyne på gulvet mens jeg dusjer. Så åpner Sansa døren og legger seg klin oppi Isabel. Ungen blir jo super happy og driver å drar i pelsen til sansa og bruker henne til å sette seg opp snu seg osv. sansa Bare drar til seg pelsen der hvor Isabel lugger og legger seg klin inntil igjen. Jeg synes dette ser litt risky buisness ut og ber Sansa gå ut (jeg står fortsatt i dusjen). Hun går ut og kommer tilbake med en taustump og legger seg klin inntil Isabel igjen og dasker taustumpen på henne litt forsiktig. Isavel tar jo tak i taustumpen og de har "drakamp"! What??!! Så løper jeg ut av dusjen for dette er vel merkelig oppførsel av begge to :aww: Neste gang dusjer jeg med døra låst!

Edit: Hvorfor går ikke Sansa unna når hun blir lugget? Når vi gjør noe hun ikke liker, pleier hun jo gå å legge seg i andre enden av leiligheten.

Skrevet

Da jeg dusjet i sta skjedde det noe rart. Jeg tar med meg ungen og legger henne på en dyne på gulvet mens jeg dusjer. Så åpner Sansa døren og legger seg klin oppi Isabel. Ungen blir jo super happy og driver å drar i pelsen til sansa og bruker henne til å sette seg opp snu seg osv. sansa Bare drar til seg pelsen der hvor Isabel lugger og legger seg klin inntil igjen. Jeg synes dette ser litt risky buisness ut og ber Sansa gå ut (jeg står fortsatt i dusjen). Hun går ut og kommer tilbake med en taustump og legger seg klin inntil Isabel igjen og dasker taustumpen på henne litt forsiktig. Isavel tar jo tak i taustumpen og de har "drakamp"! What??! Så løper jeg ut av dusjen for dette er vel merkelig oppførsel av begge to :aww: Neste gang dusjer jeg med døra låst!

Edit: Hvorfor går ikke Sansa unna når hun blir lugget? Når vi gjør noe hun ikke liker, pleier hun jo gå å legge seg i andre enden av leiligheten.

Hunder elsker menneskevalper og ser det gjerne som sin oppgave å passe på dem! Det er så søtt! :ahappy:

  • Like 6
Skrevet

Hunder elsker menneskevalper og ser det gjerne som sin oppgave å passe på dem! Det er så søtt! :ahappy:

Hmm kanskje det. Hun passet jo veldig på å ligge mellom støvsugeren og babyen sist jeg støvsugde, selv om hun ikke er noe begeistret for støvsugeren selv.. Sansa har liksom ikke vist noe særlig intresse før nå. Godt at interessen er positiv da! :)

  • Like 2
Skrevet

Hmm kanskje det. Hun passet jo veldig på å ligge mellom støvsugeren og babyen sist jeg støvsugde, selv om hun ikke er noe begeistret for støvsugeren selv.. Sansa har liksom ikke vist noe særlig intresse før nå. Godt at interessen er positiv da! :)

"Neei, ikke ha drakamp med pelsen min, ta den andre enden av denne her istedet!"

Så søøøøøt :wub::lol:

  • Like 2
Skrevet

2013-10-27131532-1.jpg

:frantics::frantics:

Jeg VISTE det! Ikke spør meg hvorfor, men jeg har mistenkt det i noen mnd alt :lol: :loL: :lol:

(Sikkert Arya som har sladret)

Skrevet

Ringer legen i morgen. Han halter igjen. ..

I dag har vi hatt mange gode samtaler, jeg ler meg i hjel av den ungen :lol:

Skrevet

2013-10-27131532-1.jpg

:frantics::frantics:

Jeg skjønte den ikke før du skrev her jeg :aww: fordi jeg tenkte arya fikk løpetid da og at Ebba var baby vakt.... :icon_redface: Snakk om å tenke hund liksom :whistle: men grattis igjen :D :D

  • Like 1
Skrevet

Jeg VISTE det! Ikke spør meg hvorfor, men jeg har mistenkt det i noen mnd alt :lol: :loL: :lol:

(Sikkert Arya som har sladret)

Arya er ikke så god på å holde på ting så hun har sikkert sladra :P

Men nå må du få fri fra jobb for å parerer Arya, for det krasjer litt. Har truet mannen med at han må dra i verstefall :D

Veldig glad for at sonen har denne tråden. Har snoket litt på et sånt babyforum, men der risikerer man jo å bli paranoid for sin egen skygge.

Jeg synes tanken din var helt logisk Anette :D

Skrevet

2013-10-27131532-1.jpg

:frantics::frantics:

Gratulerer! :D

Mobilen fikk bare med seg gliset, så jeg i stad. Så det er rettet opp i :aww:

Og så lurte jeg litt på hva Anette mente med den kommentaren :lol:

Så moro med en liten mini! :wub:

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...