Gå til innhold
Hundesonen.no

Dine beste arbeidstider


Recommended Posts

  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg trives veldig godt med å jobbe 06-14.

Jeg har min drømmeturnus. Jeg jobber natt, med en uke på og en uke av. Jeg er så B menneske, at det å stå opp tidlig for å gå på jobb klokka 8 om morgenen, er HARDT. Jeg venner meg ikke til det, og de

Skrevet

For meg er det nattstilling som fungerer best, jobber fra 22-08. Har i gjennomsnitt 3 nattevakter i uka, men samler opp til det hvertfall blir 4-5 sånn at jeg får mange friuker i løpet av året. Har alltid jobbet best på natta, og aller mest husker jeg bacheloroppgaven som ble tatt frem ikke tidligere enn kl. 23 på kvelden..

Dagvakter.. :x

Skrevet

Av de vaktene jeg ha nå, så er 07:10 til 14:40 den jeg liker best. Lider meg gjerne opp om morran for å kunne gå tidlig hjem. Værste vakta er i fra 9.30 til 17.00. Ettermiddagen blir borte, spesielt på vinteren. Mørkt når man går på jobb, mørkt når man kommer hjem.

07.00 til 14.00 hadde vært perfekt

Skrevet

Min favorittvakt var sommerjobben jeg hadde i sommer, da jobbet jeg 10-14! Men ellers er dagtid bra, ser for meg 08-16 i fremtiden. Nå når jeg jobber skift på flyplass foretrekker jeg nattevakter. Spesielt de jeg har her jeg jobber nå, da jobber jeg bare til 05 :)

Skrevet

Jeg synes jeg har perfekt arbeidstid nå, 07.00-15.00. Jeg er like trøtt enten jeg står opp 5 eller 7 om morgenen, så da er det bedre å stå opp bittelitt tidligere og heller komme tidlig hjem igjen på ettermiddagen.

Også har vi fri i helgene, det er et absolutt must!

I tillegg har vi fri alle røddagene, samt julaften og nyttårsaften :)

Skrevet

Jeg er veldig glad for at jeg har en svært fleksibel og selvstendig arbeidsdag. Vanligvis jobber jeg 8.30-16.30, men jeg styrer selv arbeidstid, overtid og avspassering etter behov.

Jeg kunne ikke tenke meg å jobbe turnus, eller på annen måte ikke kunne selv styre arbeidstid.

Skrevet

Jeg jobber 10-18 (10-16 noen dager). Syntes det er greit jeg :) Har kvelden igjen, og har god tid om morgenen :) 10-15 på Lørdager. Liker ikke å jobbe 8-16. Trenger så god tid om morgenen, så det hadde bare vært stress.

Skrevet

07 til 14 hadde vært deilig. Nå har jeg nesten slik arbeidstid da. Begynner 8 og kan dra hjem fra halv 2 til halv 4 litt avhengig av timeplanen (er lærer).
Jeg klarer ikke å forstå de som synes at å jobbe "midt på dagen" er ok. Hadde jeg begynt 11 og vært ferdig 18 hadde jeg ikke fått gjort noenting verken før jobb eller etter jobb.

Jeg er veldig morrafugl og sover aldri lenge uansett om jeg skal på jobb eller har fri.

Skrevet

Jeg er veldig glad for at jeg har en svært fleksibel og selvstendig arbeidsdag. Vanligvis jobber jeg 8.30-16.30, men jeg styrer selv arbeidstid, overtid og avspassering etter behov.

Jeg kunne ikke tenke meg å jobbe turnus, eller på annen måte ikke kunne selv styre arbeidstid.

Det hadde igrunn vært fantastisk!

Skrevet

Aldri :shifty:

Jeg er mest effektiv på kvelden,men trives best å begynne/slutte tidlig på dagen. Og det til tross for at jeg er et ekstremt tilfelle av B-menneske...Life sucks.

Skrevet

Så mye sære sonenfolk det er :P

Jeg har jobbet skift, ikke nattskift, men dag, kveld og helger. I mange år jobbet jeg fast annenhver helg, syns ikke det var noen big deal, jeg. Har jobbet røde dager også, om det har falt seg sånn inn i skiftplanen min (eller jeg har blitt spurt av noen som vil ha fri :P ). Ække no stress det. Det eneste jeg har syns har vært litt kjipt, er om det ble veldig mange kveldsskift i en periode, for det betydde jo at jeg så familien min mindre, men utover, så passet det meg å jobbe når som helst, tror jeg :)

Det er godt det finnes noen som gidder å jobbe skift da, samfunnet stopper liksom ikke i helgene lenger. Lurer på hvor mange prosent av arbeidsstokken som har ukurante arbeidstider jeg? Sende de en takknemlig tanke, kanskje :ahappy:

Skrevet

Så mye sære sonenfolk det er :P

Jeg har jobbet skift, ikke nattskift, men dag, kveld og helger. I mange år jobbet jeg fast annenhver helg, syns ikke det var noen big deal, jeg. Har jobbet røde dager også, om det har falt seg sånn inn i skiftplanen min (eller jeg har blitt spurt av noen som vil ha fri :P ). Ække no stress det. Det eneste jeg har syns har vært litt kjipt, er om det ble veldig mange kveldsskift i en periode, for det betydde jo at jeg så familien min mindre, men utover, så passet det meg å jobbe når som helst, tror jeg :)

Det er godt det finnes noen som gidder å jobbe skift da, samfunnet stopper liksom ikke i helgene lenger. Lurer på hvor mange prosent av arbeidsstokken som har ukurante arbeidstider jeg? Sende de en takknemlig tanke, kanskje :ahappy:

Det er fordeler og ulemper som det meste annet. Med ukurante arbeidstider får man også tillegg i lønn. Til sammenligning eksisterer ikke overtidsbetaling i min bransje, selv om jeg i perioder jobber både helger og kvelder, og totalt sett mer enn 8 timer uten å få betalt for det. Jeg personlig setter fremdeles friheten til å stort sett kunne velge når jeg vil jobbe ekstra, fremfor å få ekstra betalt.

Dessuten var temaet drømme arbeidstiden, og ikke nødvendigvis den reelle ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...