Gå til innhold
Hundesonen.no

Navnhjelp til en liten gyllen pels


Recommended Posts

Skrevet

Nå har det blitt litt omrokeringer, og jeg skal visst ha frøken Rosa. Så nå forsvinner navnet Sjampanje. Men vil gjerne ha flere forslag.

De som er favoritt til nå er:

Prima

Sølja

Boble(er redd det blir bobla)

Cest la Vie

Her kommer bilder av den "nye" valpen:

563107_10201387476946590_1906783100_n.jp

6 uker

601997_10153275586685174_1021590833_n.jp

4 uker sovende

995165_10153275572230174_1159391503_n.jp

4 uker

Så fyr løs:)

Skrevet

Tispenavnet jeg hadde klart var Ipa. Jeg falt pladask for det navnet, men det kan være man må ha et forhold til ølet for å like det...

Skrevet

Myse (det brunosten lages av) eller Sunda. Så er det sikkert mange kule whiskynavn/drinker med whisky?

Skrevet

Boble forbinder jeg med ekle ting, særlig den der "boble kua" til melkesjokolade. Jeg må lukke øynene når den reklamen kommer, fordi det er så utrolig ekkelt å se den kua med masse bobler på seg - nesten som den skulle hatt byllepest :|:x:x:x Nå har jeg litt presset forhold til ting som sopp, bobling og liknende, da, men nå er jeg åpen og ærlig om forbindelser :lol:

Krom?

Skrevet

Prima er nydelig! Jeg syns godt at en tispe kan hete Prim også, men Prima er jo lettere å rope. Men ender du opp med Prima, kan du jo bruke Prim som et kallenavn. Ellers er Vega og Liga (som i en liga for seg selv) tispenavn jeg liker godt. (Jeg er visst svak for hundenavn med G i seg tror jeg. :P)

  • Like 1
Skrevet

Prima er nydelig! Jeg syns godt at en tispe kan hete Prim også, men Prima er jo lettere å rope. Men ender du opp med Prima, kan du jo bruke Prim som et kallenavn. Ellers er Vega og Liga (som i en liga for seg selv) tispenavn jeg liker godt. (Jeg er visst svak for hundenavn med G i seg tror jeg. :P)

Enig med Ingvild! Jeg elsker navn man kan korte ned på som kallenavn :ahappy: Eks en på agilitytreningen som har en hund som heter Diezel og kaller den for Dis av og til. Funker kjempe fint på agilitybanen når du må rope noe fort og kort for at hunden skal reagere som et lyn!

  • 3 months later...
Skrevet

Som jeg har kost meg med å lese tråden om igjen. Og merkelig at det bare er litt over tre mnd siden.

Og hun fikk navnet Prima. Og jeg er i ettertid veldig glad hun ikke heter C'este la Vie- nydelig men tungt.

Så tusen takk alle sammen for navnhjelp ( og jeg sigler etter ny valp)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...