Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Lupin skal på ferie til Tøfflus sånn at jeg kan konse mer om baby og har litt mindre dårlig samvittighet for han. Er det noen som kjører RV3 nedover forbi tynset en eller annen gang etter 30. september som har plass til en stk langbeint herremann?

Han er stille i bilbur, men må ha reisesyketabelett siden han blir bilsyk i fremmede biler/bur. Han kan ikke dele bur med andre hunder, men kan stille med bur selv. Hvordan han er å ha i bil uten bur aner jeg ikke, så det vet jeg ikke om blir noen suksess.

Bensinpenger blir vi nok enige om. :)

Skrevet

Har han mulighet til å bli kjørt ett stykke på vei?

Jeg skal muligens oppover til Gausdal nå til helgen, og da ned igjen søndag 29, kunne da ha tatt han med ned fra segalstad bru f.eks?

Eventuelt skal jeg nok på hytta på Fåvang om ikke så alt for lenge slik at det hadde vært enda litt nærmere :)

MEN jeg har ikke så stor bil, så spørs vel om bilburet hans får plass :/ og jeg har jo to små hannhunder i bilen men de står i bur i baksetet. Har en Cirtoen C4 så kan du se hva du tror, er plass til en ambull og en boxer/rottweiler mix samtidig i den iallefall løse. Men har ikke fått meg gitter enda så dersom han ikke holder seg rolig og ligger nede vet jeg ikke hvordan det går?

  • Like 1
Skrevet

Gitt en håndfull forutsetninger...

HVIS bilen vår blir frisk før helga (den er på verksted, og lånebilen er for liten),

kan han sitte i bilbur ved siden av en annen (kastrert) hannhund?

Vi skal til Trondheim i helga, kjører ned igjen på tirsdag om en uke, og har kun med Odin. De må nok rusle en liten tur og bli litt vant før vi evt kjører, men hvis vi har vår egen bil har vi jo et stort, ledig hundebur.

  • Like 1
Skrevet

Jeg kjører nedover fra Lillehammer ca 10.okt, kun meg og toseteren, så om du får ham litt nedover tar jeg ham gjerne med :) Husker ikke helt hvor Tøfflus bor i farten, men jeg skal jo 4 timer sydover uansett ;)

  • Like 1
Skrevet

Ååh, jeg skulle ønske han skulle på ferie til mine to jenter istedet for. Lady hadde blitt overlykkelig av besøk av en Lupin.

Det hadde han og digget tror jeg. Men enda lengre den veien :lol:

Tusen tusen takk for tilbud. Simira sitt, dersom alle forutsetningene går i orden, ser ut til å være beste løsning. Hvis det passer for tøfflus. Regner med at han trenger en beskjed om å drite i å si noe som helst til Odin, men det bør gå fint om han får litt tid på seg før han settes i bilen. Han er ikke så tøff når han er alene.

Skrevet

Må bare si at det ser stygt ut her... fikk telefon fra verksted i dag om at de ikke greier å finne feilen! Får svar senest onsdag.

Æsj - hørtes dyrt ut også.

Dere andre kjører feil dalføre - så det blir litt klønete. Men evig takknemlig for tilbudene!

  • Like 1
Skrevet

Fredag 27/9 bli vel litt for tidlig det? Kjører mest trolig hele østerdalen den ettermiddagen og har kanskje plass til en hund da hvis det kan hjelpe deg noe

  • Like 1
Skrevet

Fredag 27/9 bli vel litt for tidlig det? Kjører mest trolig hele østerdalen den ettermiddagen og har kanskje plass til en hund da hvis det kan hjelpe deg noe

Tusen takk for tilbudet! Blir desverre for tidlig.

Skrevet

Lulu kan alltids mellomlande her om det er til hjelp. :whistle:

Når det kommer til transport er det ikke mye hjelp i meg, dessverre. :hmm:

  • Like 2
Skrevet

Vi kjører fra Trondheim til Eidsvoll på søndag og har ledig plass i hengeren om det kan hjelpe?

Hvordan er det for hundene å være i henger kontra bilen? Han er ikke den tøffeste gutten i gata og egentlig ikke noe glad i bil. Så aner ikke hvordan det er med henger`?

Jeg kjører til Tønsberg fra Oppdal 6.oktober om det er noe hjelp? Kan vurdere å kjøre østerdalen ;)

Med mindre du skal ned igjen, så blir det feil vei :)

Skrevet

Hvordan er det for hundene å være i henger kontra bilen? Han er ikke den tøffeste gutten i gata og egentlig ikke noe glad i bil. Så aner ikke hvordan det er med henger

Mine vil heller være i hengeren enn bilen :) Det virker som er mindre bevegelse der. Første gang jeg puttet de i den var de litt urolige en knapp km, etter det var det helt stille, og jeg har et par som ikke er overbegeistret for bilkjøring :)

Skrevet

Mine vil heller være i hengeren enn bilen :) Det virker som er mindre bevegelse der. Første gang jeg puttet de i den var de litt urolige en knapp km, etter det var det helt stille, og jeg har et par som ikke er overbegeistret for bilkjøring :)

Åh såpass! Jeg skal bråtenke og høre med tøfflus og bonden. :lol:

Fra Oppdal til Tønsberg :P

Åh herregud - trøtt jeg. :lol:

  • Like 2
Skrevet

Prøv å få tak i Ingrid med basenjiene? Husker ikke hva nicket hennes er her inne, hun har vært her inne innimellom, har basenji og dvergpinscher og en mann som kjører langtransport. De bor jo på Rognes, så han kjører helt sikkert den veien sørover en del!

Evt om noen kan ta med Odin fra Trondheim til Oslo på tirsdag eller onsdag, så kan vi kjøre innom og ta Lupin i baksetet vi. :P

Skrevet

Nei, har ikke snakket med henne, men det er absolutt en mulighet om ikke ting løser seg. :) Vet ikke om han har plass til en diger lukis + bur annet enn baki bilen og det er ikke så aktuelt. :lol:

Men ser ut som vi kanskje tar turen nedover selv rett og slett. Så hønemor vet at han er i trygge hender. :aww:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...