Gå til innhold
Hundesonen.no

Pearl's Legacy's Be On Or Be Gone (whippet)


Recommended Posts

Skrevet

Bra å lese om at halen begynner å bli bra! Sitter akkurat å vurderer å få halen til Mynte amputert pga haleknekken som blør. Men syns det høres så voldsomt ut med en slik operasjon. Men det går vel sikkert bra. Verre etterpå når man har en bandasjespisende hund.. Brukte dere mye krage på henne?

Uff, den blør enda? :no: Vi brukte ikke krage i det hele tatt. Men så tygget han sjelden og aldri på bandasjen. Han var heller aldri alene med bandasjen på, og halen var uten bandasje etter bare tre dager.

  • Svar 372
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vet dere, jeg må bare få si, at lille hormonlusen meesha bare er helt utrolig fantastisk! Her kom jeg kjørende igår, å bare tok han med meg. Jeg og datterbarnet som han forøvrig aldri har møtt. O

Fine Meesha

Så glad for at du/dere er fornøyde, Meesha er så fin! Gleder meg til å møte på ham igjen snart Jeg husker han fortsatt slik, og skjønner ikke hvor tida blei av.. HELLLÅÅÅÅ

Posted Images

Skrevet

Ok, Mynte brydde seg ikke noe om bandasjen når vi hadde den på første gangen. Men plutselig fant hun ut at noe var der, og nå kan vi ikke ta noe på før det kommer av med en gang vi snur ryggen til.. Tror jeg må ha henne med på jobb da den uken etter operasjon. Men veldig kjekt å høre om andre sine erfaringer!

God bedring til vofsen da! Håper han blir helt frisk igjen snart!

Skrevet

Ok, Mynte brydde seg ikke noe om bandasjen når vi hadde den på første gangen. Men plutselig fant hun ut at noe var der, og nå kan vi ikke ta noe på før det kommer av med en gang vi snur ryggen til.. Tror jeg må ha henne med på jobb da den uken etter operasjon. Men veldig kjekt å høre om andre sine erfaringer!

God bedring til vofsen da! Håper han blir helt frisk igjen snart!

Tusen takk!

Håper det ordner seg raskt med Mynte. Det kan jo ikke være noe godt å gå sånn. Nå vet jeg ikke hvordan det blir å evt. amputere langt opp på halen, men ved tuppen skulle ikke bandasjen være noe lenge på. Frisk luft til såret er bare bra når det verste har lukket seg.

Mulig hunden skulle vært mer i ro enn det vi hadde han. Stingene skulle egentlig tas etter 10 dager, men ble først tatt etter 14 pga. at vet ikke syntes såret var nok lukket.

Skrevet

I morgen ser jeg hunden min igjen :dog_running::heart: Åh, som jeg gleder meg!!

Fikk dette bildet i dag. Meesha på fanget til min svigermor. Han er blitt så STOR!

post-12379-0-80334300-1388330558_thumb.j

:wub::wub::wub:

Skrevet

Jeg er hjemme hos Meesha miiiiin :rockettes:

Han ble spinnvill da jeg kom hjem og var mer i lufta enn på bakken. Første natten sjekket han meg jevnlig, tunge i nakken og labb i fjeset, måtte passe på at mamma'n sin var der fremdeles. Ååååå hunden miiin :wub:

Halen ser veldig bra ut. Litt mer pels, så blir den så fin atte!

qt5oCrB.jpg

Begynner å bli stooor!

983EG68.jpg

Han er fremdeles samme noldusen som for en måned siden... Haha :lol:

3hGTbH7.jpg

Nyttårsaften tilbragte vi på Radøy, hvor det er litt mindre raketter enn i Bergen sentrum hvor vi bor. Meesha reagerte nada på rakettene og ble god venn med terven der i huset, Faun. En svært hyggelig nyttårsaften :) Her i "fangarrest" hos min samboer – den voksne terven var ikke alltid like flink til å si ifra og bare gikk vekk når Meesha ble for irriterende, så da ordnet vi terven litt ro på den måten.

riGF6pJ.jpg

Skrevet

I dag prøvde vi oss på litt "skikkelig" lydighetstrening. Skulle egentlig være på fotballbanen ved Nordnæsdalen, men der var det visst agilitytrening (= mongo valp som ville bli bestevenn med alle og som syntes jeg var dritkjip som ikke lot han få lov :P). Så vi fant oss et skogholt og kneppa på langline der.

Jeg stoler ca. 0% på at han kommer på innkalling, så med langlina på fikk han seg noen påminnelser i dag (vi kunne høre AG-hundene bjeffe ganske godt, og det var veldig spennende). Det gikk veldig fint etterhvert :)

Vi trente utgangsstilling for første gang siden valpekurset (som vi var ferdige med i starten av november *kremt*), jeg trodde jeg skulle gå ut av mitt gode skinn da jeg bare smattet litt og pekte rett ned og BÆM satt hunden inntil beinet mitt heeelt perfekt og uten at jeg måtte "lirke" han på plass! Så flink liten! Ikke alle gikk så bra, da, men den lever vi lenge på :D

Til slutt prøvde vi litt fri ved fot, han surrer veldig, men hver gang han var på siden av meg og så på meg fikk han belønning og det er vel en start :)

Kjenner jeg har veldig lyst til at vi skal komme oss på kurs snart.

Dagens belønning var leverpostei i liten boks som han fikk slikke ut av, det var steike populært. Kokt skinke var ikke like digg, det ville han faktisk ikke ha noen ganger :| "Roadkill"-leken med pipelyd var også veldig kul, jeg prøver å få frem mer kamp i han, men det er ikke så lett. Han vil bare hoppe etter filla, han :P

Alt i alt er jeg veldig fornøyd med valpen etter at han har hatt treningspause så lenge :ahappy:

  • 4 weeks later...
Skrevet

Meesha har bikket seks mnd. :) Vi trener lite, koser oss mest på turer. 03. februar begynner vi på kontakt- og hverdagslydighetskurs, det ser jeg veldig frem til. 02. mars debuterer vi på utstilling! Spennende og skummelt!

Vi plages litt med at Meesha reagerer veldig på andre hunder på tur. Han SKAL bort til dem og hiver seg mot dem, stirrer og er skikkelig teit. Mengdetrening, mengdetrening, mengdetrening – jeg vet at det fungerer, men det går sakte fremover. Å være løs med valper og hunder som er mindre i størrelse enn han selv, er umulig... da bare bøller han, ypper, er slem og plager de(n) andre. Vi har forsøkt flere ganger, med godt tidsmellomrom, og med hunder som det er NULL problem å gå tur i bånd med og trene sammen med – men løs? Ikke snakk om. På fredag beit han meg drithardt i akillesen da jeg røska han vekk fra stakkars Tidi som peip og hylte. Det føles sykt kjipt å være "den hundeeieren", den som har hunden som skal "ta" andre, men eneste løsning jeg ser nå er å bare ikke la han være løs med andre hunder som ikke er både voksne, større enn han, og som har veldig godt språk. Jeg aner ikke om det kan løse problemet, men å unngå situasjonen er uansett det eneste fornuftige nå. Så får vi se hvordan det går.

1517678_10202691825447415_892408129_n.jp

Meesha er også blitt veterinær-veteran. Fredag spiste han nesten halvannet gram ibux, så i dag ble det urinprøve og blodprøve hos veterinæren. Han er helt frisk heldigvis, og elsker å være hos dyrlegen. Han hopper opp i fanget til de som jobber der, logrer og skal sleike dem i fjeset. Kjekt at jeg har hund som er uproblematisk hos veterinæren i alle fall :D

1560545_10202691826047430_695954628_n.jp

1604507_10202691825727422_1354277926_n.j

Han er fremdeles den søteste og fineste lille fjollen i verden, selv om han er litt dust nå og da :wub:

Skrevet

Skjønner at det kan føles kjipt, men hvis du bruker tid på det, så kan det gå seg fint til. :) Bare vær tålmodig. Jeg har jo selv en kar som bøller ganske mye når han er løs. Jeg må ha munnkurv på han når han er løs med Mynte, for å skåne henne fra å bli bitt. Men det er mest med hunder han kjenner godt (sånn type i flokken) han er sånn med. Ellers går det greit, men jeg slipper han kun med hunder som tåler en voldsom type lek eller som ikke er usikker.

Men det er vanlig at de går igjennom litt teite perioder i oppveksten. :)

Skrevet

Takk for beroligende ord, jeg krysser fingrene for at det bare er hormondusteri!

Hvilken vet. er det dere går til? :)

Vi vil gå båndtur en dag! Det kan han vel med valper? :)

Vi har ikke noe fast vet. (det har jo bare vært vaksine + akutte ting), men nå har vi vært hos ei Hanne på Eidsvåg, på PetVett :)

Skrevet

Fine oppstillingsbilder. Flink! :) :)

Håper jeg også klarer å stille'n opp. Her trådde Marie til :D Hehe

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...