Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

jeg har lyst å lære meg lydighet, men det ser veldig vanskelig ut. jeg vil konkurrere en gang i det, noen som vet om noen kurs for nybegynnere i Stavanger området?

Skrevet

Siddis hundeskole driver kurs, ( http://siddishundeskole.no )
Hund i fokus er/var(?) vel i område fra tid til annen med forskjellige kurs, men tror ikke de har noe planlagt i år.
Merete Stokkenes driver også kurs, deriblant lydighet og spor. ( http://www.merete.stokkenes.com/ ) Se under kurs. (Koselig dame som har scäfere og islandshest :P )

Og da kommer jeg ikke på flere :P


Edit: Merete er forøvrig flink å tilrettelegge forøvrig, om man f.eks har en nervøs hund etc. Og det at man er nybegynner er ingen hindring hos henne :)
Har ikke gått på kurs hos henne selv, men kjenner folk som har gått sporkurs hos henne som aldri har gått kurs før. ;)

Skrevet

Jeg har begynt på et kurs i konkurranselydighet i regi av Canis som går i Sandnes. Ikke at det er så mye til hjelp siden det akkurat har begynt og er (tror jeg) fullt. Men det var en eller to som ikke møtte opp på teoridelen på torsdag, og første praksistrening er på mandag. Så kanskje du kan sende en mail og høre om det er plass? Hvis du er interessert så kan jeg gi deg mailadressen. :)

Skrevet

jeg fant nettopp SBK, noen som har vært med på der?

det står ingen priser. er det sånn at man må være medlem i SBK også er treningene gratis?

Skrevet

Hund i Fokus har flyttet til Hokksund for ganske lenge siden. ;)

Aaah har ikke fått med meg det jeg :P men så er det tross alt 6år siden jeg var på kurs med dem også :P

Sjekk ut Schäfer klubben også! De har regelmessige treninger bl.a på Sviland ;)

  • 3 years later...
Guest Malikaz
Skrevet

Noen som har formening om hvilken klubbe jeg bør melde meg inn i av Sør-Rogaland brukshundklubb å dalane hundeklubb?

Bor i Bjerkreim så dalane klubben vil nok bli nærmest, men føler at det er mer som foregår i brukshundklubben.. Noen tanker fra dere som evt er med i en av dem? :-) 

Skrevet

Jeg har ikke selv trent i Dalane hundeklubb, så vet ikke hvor aktive de er, men SBK er en veldig aktiv klubb hvert fall. Men det er jo ikke verre å prøve noen treninger på begge stedene og se hva du trives med? Nå som det er såpass kort igjen av året så kan du kanskje få en god medlemspris.

Skrevet

Dalane hundeklubb har jo vintercup i LP hvert år :)

 

Her i Stavanger kan jeg anbefale Catch hundeskole, hun som underviser der konkurrerer selv på høyt nivå i LP :) Ellers har du Canis og Siddis hundeskole som også har flinke og oppdaterte instruktører. 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...