Gå til innhold
Hundesonen.no

Imagine That Absolute Entertainer


Recommended Posts

Skrevet

Ja - er vel kanskje på tide å lage min egen tråd? *smiler bredt*

Ukene går fantastisk fort, og det er idag 4 uker siden min herlige valp ble født den 20. juli! 4 uker! Om "kun" 4 uker og 6 dager henter jeg godgutten som har fått navnet Ludvig. Ludvig har jeg ventet på i mange år, og endelig er tiden snart inne! Herligheten skal deleies med oppdretter Synnøve og vi har begge store mål innen avl og utstilling for denne gutten. I tillegg skal han når kroppen er klar for det bestige alle de syv fjell i Bergen og være med på både skogsovernattinger, fjellturer på Trysil og svenskehygge på hytta. Som den ekte bergenseren han er skal han så klart bo i Bergen by, men oppleve både hovedstaden og det store utland med jevne mellomrom. Går alt etter planen går turen til World Dog Show i Helsinki 2014 og ihvertfall èn stor utstilling i söta bror.

Mor er Pugbully Dixie Chick "Lotta" og far er NORD LV UCH Tangetoppen's Kilkenny "Hector", begge fantastiske hunder i mine øyne.

Skrevet

Jeg ble forvirret og trodde Synnøve tullet med at hun skulle hente valpen som er hjemme hos seg selv :lol:

Velkommen hit og gratulerer med en etterlengtet valp :D Det blir spennende å følge med på dere fremover!

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk alle sammen!

Hehe, er nok hos meg han skal bo, men han er jo også Synnøve sin ^^,

Jeg tror jeg ble forvirret av bildet i avataren din. Jeg tror jeg har trodd at Synnøve har hatt det som bildet før, så registrerte jeg ikke at det var et annet nick :P Jeg visste jo egentlig at han skulle bo et annet sted, men det kunne være Synnøve ble så forelsket at hun ikke klarte å la han reise fra henne! :aww: Det er jo fult mulig så søt som han er :wub:

Skrevet

Hehe, tror Synnøve er glad det blir deleie på hannen og fôr på ene tispen. Vakre godklumper!

Blir nok kvalmt mange bilder her inne når jeg henter han ^^

Skrevet

Synnøve er treg, så her kommer flere bilder stjelt fra Synnøve :innocent:

Godgutten min :wub:

Flink å stå har han også blitt!

Er det rart jeg er forelsket? :D

Ludvig, tispe2 og tispe1

Boris, Ludvig og pappa Hector :heart:

Ludvig til venstre og jentene til høyre

Skrevet

Hahah, du er en racer på å stjele bilder. Jeg får legge ut ett til og med du ikke har sett da! ;)

1077899_10153129191615161_398418583_n.jp

Også må vi jo ha sovebilde av lille gullet :wub:

1083864_10153112599640161_1251751365_o.j

Ludvigen tar livet med ro, mens jentene prøver rømme ;)

Skrevet

Sånn er det når man er treg Synnøve! De har jo vært på fjesboka i mange timer uten at våre kjære sonere har fått sett dem ?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Nå er det bare 3 uker igjen til jeg henter lille godgutten min Ludvig :wub:

Utstyr er på plass. Mat er på plass. Godbiter er såklart handlet inn. Godgutten har en hau med leker. Tørkeruller og spray står klart på hylla. Nå mangler bare Ludvig :blissysmile:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...