Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet


Teddy kom til oss sommeren 2012. Han var den nydeligste valpen jeg noen gang hadde sett. Han traff hjertet mitt da jeg besøkte han første gang. Da var han 5 uker. Han satte seg fint ned i fanget mitt og rørte seg ikke. Da jeg reiste meg opp og løftet han bort til resten av kullet løp han bare til bena mine igjen. Jeg så på han og han holdt konstant kontakt. Der, Jeg var helt solgt! Den valpen SKAL hjem til oss! Og heldigvis ble det sånn :))

Men lille godgutten fikk ingen god start. Alt gikk uproblematisk helt til han begynte å halte noe veldig. Så overbeskyttende som jeg er tok vi raskt en tur til vetrinæren. De sa det bare var "voksesmerter" og at det helt sikkert gikk over etter noen uker. Jeg trøstet meg med den nyheten og slappet av. Men da det ikke ga seg ble jeg urolig igjen. Denne gangen søkte vi en spesialist i oslo. Der fikk vi den triste nyheten om skaden som var i hans venste forben - OCD. Hele skulderen og albuen var helt "ødelagt". Vi fikk valget der og da - skal vi ta han, eller betale vilt med penger for operasjoner som ikke nødvendigvis ender bra likevel. Aldri før har jeg vært så knust, sint eller forvirret! Dette skulle ikke være SÅ seriøst...? Det var jo bare "voksesmerter"? Hvor store smerter snakker vi om? Hvor stor operasjon? osv... Heldigvis for meg, har jeg verdens beste mamma og pappa som betalte (Teddy var også forsikret, som hjalp prisen ned). Så kom den vanskelige tiden med operasjon, rehabilitering og en usikker tid i frammøte.

Dette er nå 7 mnd siden, og han er 90% frisk! De 10% gjør at han ikke kan være med på sykkelturer, løping generelt på asvalt, og han kommer aldri til å bli noen agility hund. Men det plager meg ikke! Han er her og vi skal desutten ikke bli noen verdensmestere i agility - men LYDIGHET!

Vel, kanskje ikke verdensmestere, men gode det skal vi bli! Vi er godt i gang med klasse 1. Debuterte til klasse 2 i juni. Men venter litt da han er litt i "unghund alder". Så vi skjerper heller klasse 1 programmet så det virkelig sitter! :) Jeg er så heldig å ha en gira golden. Dette har vi også jobbet mye med! Han gjør alt for leken sin. Og kan bli litt vel voldsom til tider.

Teddy og jeg går på Melsom vgs, Hundelinje. Der lærer vi mye artig! Kjempe gøy er det - både for to- og firebente

Ellers digger Teddy å bade, mat og KOOOS! Herregud, er da ikke retriever for ingenting!

post-12450-0-18729800-1375900012_thumb.j

9 uker gammel

post-12450-0-33835400-1375900077_thumb.j

post-12450-0-37057800-1375900131_thumb.j

post-12450-0-59221200-1375900263_thumb.j

Gladgutt

post-12450-0-59039700-1375900266_thumb.j

Litt valp i sitten

post-12450-0-47226600-1375900268_thumb.j

Godgutten

post-12450-0-79731300-1375900276_thumb.j

post-12450-0-87063900-1375900278_thumb.j

post-12450-0-01912400-1375900333_thumb.j

Teddy 1 år!

Dette be jo rene romanen.... Beklager det!

  • Like 6
Skrevet

Han var flott :) Kjenner igjen det å ha en 90% hund, men de gir så uendelig mye glede uansett hvor lite de kan gjøre de mest harde fysiske tingene. Vanlig tur er undervurdert!

Skrevet

Golden valper må jo være noe av det søteste som finnes.... :wub: Han var flott som voksen også, liker fargen hans :) Det er sånn de skal være, ikke kritthvite :)

  • Like 1
Skrevet

Han var flott :) Kjenner igjen det å ha en 90% hund, men de gir så uendelig mye glede uansett hvor lite de kan gjøre de mest harde fysiske tingene. Vanlig tur er undervurdert!

Helt enig!!

Golden valper må jo være noe av det søteste som finnes.... :wub: Han var flott som voksen også, liker fargen hans :) Det er sånn de skal være, ikke kritthvite :)

Jaa! Veldig stolt av han :innocent::wub: Tusen takk!

Skrevet

Så nydelig han er! :) Kjente jeg ble veldig glad av å lese at du valgte operasjon når du skriver at han fungerer så godt som han gjør.

Og dette bildet her var bare superkoselig :wub:
post-12450-0-59039700-1375900266_thumb.j

  • Like 1
Skrevet

Så nydelig han er! :) Kjente jeg ble veldig glad av å lese at du valgte operasjon når du skriver at han fungerer så godt som han gjør.

Og dette bildet her var bare superkoselig :wub:

post-12450-0-59039700-1375900266_thumb.j

Ja! klarer ikke tenke på hva som hadde skjedd hvis ikke...

Utrolig lykkelig over hvordan ting er nå!

Tusen takk :)

Skrevet

Flott goldengutt :wub:

Og velkommen til Sonen :)

Tusen takk! :) :)

Nydelig golden :wub:

Taakk! :) Vedig stolt

Åh, for en nydelig sjarmør! :wub:

Hihi, veldig!

Så utrolig fin han er! Jeg har faktisk også sett han i levende live, jeg går nemlig media på melsom :ahappy:

Ojoj, coool! :D

  • 1 month later...
Skrevet

Bilder fra turen med hunder og min gode venninne - som er så flink til å ta bilder!

post-12450-0-84161500-1379599368_thumb.j

post-12450-0-70045800-1379599352_thumb.j

Litt posing-bilder også daa

post-12450-0-09732300-1379599380_thumb.j

Den kjekkeste gutten i byen!

Godgutten var med på å ta bilder - men å trene, det var ikke like gøy og motiverende....

Stevne om en drøy uke.. Da skal fokus være å ha det gøy! :thumbs:

  • Like 3
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...