Gå til innhold
Hundesonen.no

Kavillfas Teddy Bear, Golden Retriever


Martine_Teddy
 Share

Recommended Posts


Teddy kom til oss sommeren 2012. Han var den nydeligste valpen jeg noen gang hadde sett. Han traff hjertet mitt da jeg besøkte han første gang. Da var han 5 uker. Han satte seg fint ned i fanget mitt og rørte seg ikke. Da jeg reiste meg opp og løftet han bort til resten av kullet løp han bare til bena mine igjen. Jeg så på han og han holdt konstant kontakt. Der, Jeg var helt solgt! Den valpen SKAL hjem til oss! Og heldigvis ble det sånn :))

Men lille godgutten fikk ingen god start. Alt gikk uproblematisk helt til han begynte å halte noe veldig. Så overbeskyttende som jeg er tok vi raskt en tur til vetrinæren. De sa det bare var "voksesmerter" og at det helt sikkert gikk over etter noen uker. Jeg trøstet meg med den nyheten og slappet av. Men da det ikke ga seg ble jeg urolig igjen. Denne gangen søkte vi en spesialist i oslo. Der fikk vi den triste nyheten om skaden som var i hans venste forben - OCD. Hele skulderen og albuen var helt "ødelagt". Vi fikk valget der og da - skal vi ta han, eller betale vilt med penger for operasjoner som ikke nødvendigvis ender bra likevel. Aldri før har jeg vært så knust, sint eller forvirret! Dette skulle ikke være SÅ seriøst...? Det var jo bare "voksesmerter"? Hvor store smerter snakker vi om? Hvor stor operasjon? osv... Heldigvis for meg, har jeg verdens beste mamma og pappa som betalte (Teddy var også forsikret, som hjalp prisen ned). Så kom den vanskelige tiden med operasjon, rehabilitering og en usikker tid i frammøte.

Dette er nå 7 mnd siden, og han er 90% frisk! De 10% gjør at han ikke kan være med på sykkelturer, løping generelt på asvalt, og han kommer aldri til å bli noen agility hund. Men det plager meg ikke! Han er her og vi skal desutten ikke bli noen verdensmestere i agility - men LYDIGHET!

Vel, kanskje ikke verdensmestere, men gode det skal vi bli! Vi er godt i gang med klasse 1. Debuterte til klasse 2 i juni. Men venter litt da han er litt i "unghund alder". Så vi skjerper heller klasse 1 programmet så det virkelig sitter! :) Jeg er så heldig å ha en gira golden. Dette har vi også jobbet mye med! Han gjør alt for leken sin. Og kan bli litt vel voldsom til tider.

Teddy og jeg går på Melsom vgs, Hundelinje. Der lærer vi mye artig! Kjempe gøy er det - både for to- og firebente

Ellers digger Teddy å bade, mat og KOOOS! Herregud, er da ikke retriever for ingenting!

post-12450-0-18729800-1375900012_thumb.j

9 uker gammel

post-12450-0-33835400-1375900077_thumb.j

post-12450-0-37057800-1375900131_thumb.j

post-12450-0-59221200-1375900263_thumb.j

Gladgutt

post-12450-0-59039700-1375900266_thumb.j

Litt valp i sitten

post-12450-0-47226600-1375900268_thumb.j

Godgutten

post-12450-0-79731300-1375900276_thumb.j

post-12450-0-87063900-1375900278_thumb.j

post-12450-0-01912400-1375900333_thumb.j

Teddy 1 år!

Dette be jo rene romanen.... Beklager det!

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han var flott :) Kjenner igjen det å ha en 90% hund, men de gir så uendelig mye glede uansett hvor lite de kan gjøre de mest harde fysiske tingene. Vanlig tur er undervurdert!

Helt enig!!

Golden valper må jo være noe av det søteste som finnes.... :wub: Han var flott som voksen også, liker fargen hans :) Det er sånn de skal være, ikke kritthvite :)

Jaa! Veldig stolt av han :innocent::wub: Tusen takk!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så nydelig han er! :) Kjente jeg ble veldig glad av å lese at du valgte operasjon når du skriver at han fungerer så godt som han gjør.

Og dette bildet her var bare superkoselig :wub:

post-12450-0-59039700-1375900266_thumb.j

Ja! klarer ikke tenke på hva som hadde skjedd hvis ikke...

Utrolig lykkelig over hvordan ting er nå!

Tusen takk :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Bilder fra turen med hunder og min gode venninne - som er så flink til å ta bilder!

post-12450-0-84161500-1379599368_thumb.j

post-12450-0-70045800-1379599352_thumb.j

Litt posing-bilder også daa

post-12450-0-09732300-1379599380_thumb.j

Den kjekkeste gutten i byen!

Godgutten var med på å ta bilder - men å trene, det var ikke like gøy og motiverende....

Stevne om en drøy uke.. Da skal fokus være å ha det gøy! :thumbs:

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...