Gå til innhold
Hundesonen.no

Myndenerding


Mumle Mu
 Share

Recommended Posts

  • Svar 879
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg klarer ikke helt å bestemme meg for om hun ser ut som sjiraffen i Portveien 2 eller et rådyr.

Nitro og Mynte på tur her om dagen

Collies smaker godt. Omnomnom. Hound or a troll? Hjortehunder ser alltid så velstelte ut.

Posted Images

Wow, det ser jo ut som en greyhound jo! Kult :) Ganske stor forskjell på utseendet når det kommer til pels altså!

Skal kanskje møte en polsk mynde nå etter ferien. Noen i nabokommunen som har kjøpt seg en fra Polen for ikke så lenge siden. Syns det ser ut som en slags blandingshund hehe.

Vi har vel nesten alle mynderasene her på sonen?

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ting som kan leses med omhu:

Dan Belkin, "The Functional Saluki" (HTML)

Jess Ruffner, "Considering Odd Colors in Salukis" (HTML)

Gail Goodman, "Why Ride a Camel When You Can Ride a Harley-Davidson?" (PDF)

Gail Goodman, "The Influence of Desert Bred Salukis on Open Field Coursing" (HTML)

Gail Goodman, "Looking at the World through Function-Colored Glasses" (PDF)

Desert-bred Saluqis (NETTSIDE)

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1098078_10200715873199719_63739409_n.jpg

Denne som ble postet i en annen tråd er jeg så forelska i. Har sett flere afganere (kun på bilder) som ikke har mer pels enn dette, men har et spm. På utstilling, gjør de det like bra? kan de i det hele tatt stilles sammen med de mer hårete søsknene sine?

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1098078_10200715873199719_63739409_n.jpg

Denne som ble postet i en annen tråd er jeg så forelska i. Har sett flere afganere (kun på bilder) som ikke har mer pels enn dette, men har et spm. På utstilling, gjør de det like bra? kan de i det hele tatt stilles sammen med de mer hårete søsknene sine?

Signerer denne :-) Nyyydelig afghaner, litt mer praktisk pels for hvermannsen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kjenner en ungarsk mynde eller magyar agar som den heter. Ei lita tispe. Jeg klarer ikke å se forskjell på henne og en galgo. Jeg tror de kan variere endel i utseende. Det jeg liker med henne er at hun er mye mer lettrent enn min saluki og så leker hun på normalt hundevis. Ikke slik som salukien min som enten bare kan løpe eller tygge skinnet av andre ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nei jeg hadde jo ikke det, men nå er hun et familiemedlem og har vært det i 3 år, så å sende henne tilbake er uaktuelt. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
    • Hei,  Jeg har en 3 år gammel malteser på for. Jeg betalte 5k da jeg fikk henne, men signerte fortsatt en vanlig forvert avtale. Hun skal ifølge avtalen få 2 kull. Det ble spesifisert da jeg fikk henne at hun skulle avles med andre registrerte maltesere.  Oppdretter bestemmer seg i stedet for å få et blandings kull og lage maltipoo på første kull. Jeg likte det ikke, men orket ikke å lage noe styr av det. I oktober hadde hun første løpetid etter kull nr 1. Det er nå ca 6 mnd siden og jeg har fulgt med for å sjekke om hun får løpetid.  I dag fikk jeg melding av oppdretter hvor hun truer med å ta henne tilbake fordi jeg ikke har sagt ifra om løpetid, men hun har jo ikke hatt løpetid enda. Hun mener maltesere har løpetid hver 4. Mnd? Dette høres ikke riktig ut. Jeg ble veldig satt ut siden jeg alltid har gitt beskjed ved løpetid tidligere. Mitt spørsmål er hvilke rettigheter har jeg? Jeg har jo betalt en viss sum for hunden. Jeg har fulgt kontrakten, og kan dokumentere at oppdretter har brutt kontrakten. Kontrakten spesifiserer at hun må følge nkk sine retningslinjer for avl, og de åpner ikke for blandingsavl. Hun sa hun er i sin fulle rett til å blande raser så hun er åpen på at hun vil bryte kontrakten nå og.  Jeg vil egentlig bare bli ferdig med dette og hadde planer om å si ifra ved løpetid som sikkert kommer nå straks, men nå føler jeg meg ikke trygg på dem overhodet.    Edit: jeg har hatt hunden i 3 år og er absolutt ikke interessert i å heve kjøpet. Jeg ønsker egentlig kun at de skal forholde seg til kontrakten, og ikke true meg med å hente henne når jeg alltid har fulgt kontrakten. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...