Gå til innhold
Hundesonen.no

Omplasseringstjenester (Steder)


Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Vi har jo nå tatt det tunge valget om å omplassere vår beste venn, pga seperasjonsangsten.

Vi har lagt han på finn, hvor han har liggi ute en måneds tid, og har hatt han hjemme hos oss nå i sommer fordi vi har hatt ferie og vi vil ikke sette han på dyrepensjonatet her, fordi sist han var der var han livredd. Jeg vet ikke helt hvorfor.

Nå har vi ikke lengre mulighet til å ha han hos oss, da vi nå begynner helt fullt i jobb fra neste uke.

Kjenner dere til noen steder hvor de tar inn dyra og "omplasserer for oss" hvor vi kan være trygge på at han får alt han trenger av mat, turer og omsorg og hvor de ikke omplasserer til første og beste?

(Mulig jeg er litt kravstor, men syntes hele greia med å gi hunden til noen andre er kjempeskummelt)

I hovedsak ville vi omplassere selv, ha han hos oss frem til han får nytt hjem, men nå går det altså ikke lengre..

Legger ved annonsen, sånn så dere får se han tiiiiilfelle noen av dere har mulighet (a)

http://www.finn.no/finn/torget/annonse?finnkode=42703273

Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg ville jo kanskje sagt litt om at man ønsker han kommer til noen som IKKE lar han være alene - og sagt litt om hva han gjør når han er alene.

Kanskje trenger han bare en katt til selskap?

Skrevet

SPCA?

SPCA Telemark er flinke folk, men de har ingen kennel eller liknende, så da er man avhengig av at de har nok "fosterhjem" akkurat nå. Ta kontakt og hør:)

Skrevet

Jeg har ingenting å tilføye tråden egentlig, vil bare si at jeg har hatt samme blanding selv og hun var en fantastisk hund. Snill og grei, lettlært og søt. Lykke til!

Skrevet

Ja, han er så fantastisk! Skulle så veldig gjerne beholdt han.. Litt stressa noe som ikke er noe problem i det hele tatt, jeg er i tillegg en stresset person og vi leier hos noen med en hund som stresser ut av milde "du vet hva" og står konstant, og da tuller jeg ikke engang, ute og bjeffer hele døgnet, så et rolig hjem vil nok hjelpe mye.

Vi har pratet litt med SPCA, men jeg fikk aldri noe konkret svar fra de..

Skrevet

Har dere mulighet til å levere han tilbake til Dalane dyrehotell - var det ikke der han kom fra? De driver vel med omplassering fremdeles om jeg ikke husker feil.

Et annet alternativ er Binas, men det er dyrt. En venninne av meg prøvde å omplassere gjennom dem, men fant tilslutt et egnet hjem på egenhånd. Mitt inntrykket av Bina er at de er dyre, men grundige og seriøse.

Lykke til med prosessen.

Skrevet

Han var så hysterisk redd sist vi var der når han skulle være der noen timer, han stod bak beina våre, peip og ville ikke hilse på. (Han ELSKER vanligvis å hilse på mennesker)

Jeg har ingenting vondt å si om dalane, men etter reaksjonen hans sist, vil vi vente litt før vi setter han der.

Vi er sikkert litt vrange, men sånn blir det jo

Takk for gode svar, alle sammen

Skrevet

Han var så hysterisk redd sist vi var der når han skulle være der noen timer, han stod bak beina våre, peip og ville ikke hilse på. (Han ELSKER vanligvis å hilse på mennesker)

Jeg har ingenting vondt å si om dalane, men etter reaksjonen hans sist, vil vi vente litt før vi setter han der.

Vi er sikkert litt vrange, men sånn blir det jo

Takk for gode svar, alle sammen

Nei, det skjønner jeg godt - dere er ikke vrange. :)

Jeg vil heller ikke sette min hund der om jeg hadde andre muligheter.

Skrevet

www.omplassering.no

www.solplassenhund.no

www.charlottes.no

www.trikanten.no

www.k9omplassering.com

www.fantomplassering.no

www.omplasseringvest.no

www.heidis-hundeomplassering.no

www.hundehjelpen.no

www.dyrehotellet.no

Skrevet

www.omplassering.no

www.solplassenhund.no

www.charlottes.no

www.trikanten.no

www.k9omplassering.com

www.fantomplassering.no

www.omplasseringvest.no

www.heidis-hundeomplassering.no

www.hundehjelpen.no

www.dyrehotellet.no

Spørsmålet var vel om en omplasseringsplass som tar inn hundene og tar godt vare på de osv? Tviler på at alle de er like gode?

Kjenner dere til noen steder hvor de tar inn dyra og "omplasserer for oss" hvor vi kan være trygge på at han får alt han trenger av mat, turer og omsorg og hvor de ikke omplasserer til første og beste?

Jeg har ikke noen andre forslag, men ønsker deg masse lykke til! :)

Skrevet

Spørsmålet var vel om en omplasseringsplass som tar inn hundene og tar godt vare på de osv? Tviler på at alle de er like gode?

Jeg har ikke noen andre forslag, men ønsker deg masse lykke til! :)

Alle er sikkert ikke like gode men hvis hun bare hadde snakket med FOD og SPCA til nå så kunne hun ta en titt på linkene, ringe de og kanskje be om referanser eller spørre spesifikk om stedet etter samtale var min tanke :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...