Gå til innhold
Hundesonen.no

Pinnegalskap - Minion på sitt beste


Recommended Posts

Skrevet

Minion er glad i pinner og hun elsker å løpe med en pinne i munnen, noe jeg ikke alltid er helt enig i at er en god ide. :P
Men når hun finner pinner av en viss størrelse, så er det bare morsomt å se henne prøve å finne ut den mest effektive måten å dra den med seg. :lol:

Problemløsning er ikke alltid hennes sterkeste side
IMG_4674_Minion_c.jpg

Men hun gir ikke opp for det

IMG_4675_Minion_c.jpg

Noen ganger så finner hun til og med ut av det :lol:

IMG_4678_Minion_c.jpg

Veldig fornøyd med seg selv :P
IMG_4683_Minion_c.jpg

Er hun ikke søt? :lol:

IMG_4785_Minion_c_2.jpg

Av og til får hun det til på første forsøk også
IMG_4721_Minion_c_2.jpg

  • Like 6
Skrevet

Haha, så skjønn! :) Har et par stykker her som må begrenses litt i forhold til pinner :P Plutselig har de prøvd seg på å hente et TRE eller noe annet gigantisk :P

Herlige bilder! :D

  • Like 1
Skrevet

Haha, så skjønn! :) Har et par stykker her som må begrenses litt i forhold til pinner :P Plutselig har de prøvd seg på å hente et TRE eller noe annet gigantisk :P

Herlige bilder! :D

Takk. :wub:

Så det er en myndeting å like pinner? :P

Ser for meg de prøver seg på et tre. :lol:

Skrevet

Aaaw :lol: Så ufattelig skjønn hun er! Klart store langbeinte damer må ha store pinner. Skulle bare mangle. :aww:

Ingen av myndene her bryr seg om pinner... Teitingene, men kasko digger alt som kan kastes og fanges.

  • Like 1
Skrevet

Så søt hun er Min er også glad i pinner, men egentlig kun å løpe å hente dem, tygge litt på dem, for så å gå videre

Takk. :wub: Er litt skummelt når de skal løpe med pinne i munnen, spesielt når de ikke enda har 100% kontroll over de lange beina. :P

Ahahah, søta :D Gledermegtilsøndag!

Hun er ganske søt selv om hun til tider er ganske teit. :lol: Vi gleder oss også til søndag. :ahappy:

Minion savner å løpe/leke med Pippa, vi må bare finne vann, mynden min takler varmen dårlig.

Men dump henne uti litt vann og hun får fart i ræva. :P

Herlighet, for noen lange ben! Bare dødssøt

Hun er egentlig en veldig liten hund, hun har bare veldig lange bein. :lol:

Takk. :wub:

Aaaw Så ufattelig skjønn hun er! Klart store langbeinte damer må ha store pinner. Skulle bare mangle.

Ingen av myndene her bryr seg om pinner... Teitingene, men kasko digger alt som kan kastes og fanges.

Takk for fine ord. :wub:

Ikke sant, bare dumt hun ikke helt vet hvordan hun skal bære sånne store pinner. :lol::P Det blir fort kluss, og hun har enda ikke helt kontroll over bena sine.

Tror det er en bra ting å ha mynder som ikke liker pinner, slipper man å ha hjertet i halsen når de skal løpe fort fort fort med en pinne i munnen. Og hun har allerede lite kontroll når hun er i den modusen. :P

Er Kasko feilvare Basenji? :P Er vel ikke vanlig at de liker å hente ting?

IMG_4683_Minion_c.jpgLaaaaaaaaaaaaangbein!

Nyyydelig er hun

Tuuuusen takk. :wub::ahappy:

Hun har lengre bein enn for sitt eget beste. :lol:

så søt hun er

Takk. :wub:

søt ja! Nitro er også helt pinnegal. Eller stokke- gal Det er liksom det han gjør på turene, finne seg en stor stokk han kan knurre på og løpe tulling med

Haha. Han hørtes søt ut. :lol: Knurrer på stokken. :P Har du lagt ut bilder av han med stokken i tråden hans?

Takk. :wub:

Edit: Måtte fjerne deres smileys da forumet sa jeg hadde for mange.

Skrevet

Søta! Og så lange bein hun har. Begge gutta mine elsker å plukke opp saker og ting de finner, spesielt Kamar. Alt må bæres - spesielt hvis det lukter mat. Pøbel liker best myke ting, eller grisen sin. Grisen er aller best!

Skrevet
Takk. :wub:

Så det er en myndeting å like pinner? :P

Ser for meg de prøver seg på et tre. :lol:

Både mynden og de to borderne er spesielt interessert i pinner :P mynden er også veldig opptatt av alt som kan hentes. Fant f.eks. 3 av matfars boksere i Tavis seng her i uka... :P

  • Like 1
Skrevet

Søta! Og så lange bein hun har. Begge gutta mine elsker å plukke opp saker og ting de finner, spesielt Kamar. Alt må bæres - spesielt hvis det lukter mat. Pøbel liker best myke ting, eller grisen sin. Grisen er aller best!

Haha. :lol::ahappy:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...