Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er VELDIG glad den ikke ser sånn ut nå, da hadde den nok endt opp for mørk og blass som voksen :lol:

Jeg har noen favoritter men de må utvikle seg litt til først :) Men skrevet ned hver valp hva jeg synes er positivt og negativt. Synes de kunne hatt litt lengre snuter, men det visste jeg egentlig med denne komboen. Ellers er jeg til nå fornøyd :)

Ellers har ingen haleknekk, ingen baksporer

:lol: Merle farge er ikke min sterke side, men har skjønnt at det er enkelte ting man vil/ikke vil for at de skal bli bra som voksen.

Blis spennende å følge utviklingen!

  • Svar 473
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har vært litt usikker på om jeg skulle lage tråd før det lå noen valper i valpekassen min men.. Hell with it, jeg jinxer jo ikke ved å lage en tråd på hundesonen liksom Første gangen ble hun kon

Herregud. Tror jeg drømmer. 6 tisper og 1 hannhund!!

Lettere å skrive her enn å oppdatere alle Første er født, blue merle tispe klokken 20.18 326 gram

Posted Images

Skrevet

Så søte de er og så godt når alt går som det skal. Da kan man bare kose seg. :D

Jeg brukte geitemelk til Ebba med litt ekstra vann i for å få i henne nok drikke. Får kjøpt de i små bokser i butikken.

Skrevet

Denne tråden er faaaaaarlig! :wub: Godt du har kjøpere til hele gjengen! :P En Blue Merle collie sak hadde nemlig stått veldig godt i stil med den nye grå sofaen vår, selv med 2 folk og 2 katter er det fremdeles tomrom i sofaen og det kunne en liten colliepels fylt opp også. :wub: *nei slutte å drømme nå*

  • Like 2
Skrevet

Minste valpen, hannen, har gått opp 163 gram siden fødselen og veier nå 363 gram :D nå er en av tric tispene minst med 340 gram, de 2 største blå har bikket 500 gram, og resten av jentene er mellom 400-470 gram.

De er nå ikveld 4 døgn gamle.

  • Like 3
Skrevet

Minste valpen, hannen, har gått opp 163 gram siden fødselen og veier nå 363 gram :D nå er en av tric tispene minst med 340 gram, de 2 største blå har bikket 500 gram, og resten av jentene er mellom 400-470 gram.

De er nå ikveld 4 døgn gamle.

Bra han har gått opp såpass :D

Skrevet

Fra høyre;(Tri) Lana, Cane, Elle,(Blå) Hekla, Soleil , Stella, Astra.

Tror jeg. Bær meg over om jeg tar feil og forteller annerledes senere :lol: Men jeg er ganske sikker :lol:

1380369_10151854416010256_698248536_n.jp

Jeg har også bestemt nye stamtavle navn, med hjelp av Kathrine :aww: Men de blir først offentligjort når jeg får tatt enkeltbilder.

  • Like 5
Skrevet

Fra høyre;(Tri) Lana, Cane, Elle,(Blå) Hekla, Soleil , Stella, Astra.

Tror jeg. Bær meg over om jeg tar feil og forteller annerledes senere :lol: Men jeg er ganske sikker :lol:

Jeg har også bestemt nye stamtavle navn, med hjelp av Kathrine :aww: Men de blir først offentligjort når jeg får tatt enkeltbilder.

Jeg innså brått at jeg er en forferdelig oppdretter, for mine heter fortsatt bare 1, 2, 3 og 4. :lol:

  • Like 3
Skrevet

Jeg innså brått at jeg er en forferdelig oppdretter, for mine heter fortsatt bare 1, 2, 3 og 4. :lol:

Det gjør mine også, så da er vi flere... :D

Lill, så fine de er alle sammen! :wub: Og så slanke. Mine er noen sumobrytere i forhold!

Skrevet

Jeg innså brått at jeg er en forferdelig oppdretter, for mine heter fortsatt bare 1, 2, 3 og 4. :lol:

:lol: Jeg tror dine klarer seg bra for det :aww:

Det gjør mine også, så da er vi flere... :D

Lill, så fine de er alle sammen! :wub: Og så slanke. Mine er noen sumobrytere i forhold!

Takk :heart: Ja, mine er ganske lange i kroppen (Heldigvis :lol: ) største veier nå 579. Synes de blir så fort store, jeg ser mine blir lengre liksom :lol:

Skrevet

De har nå hatt stamtavlenavn ganske lenge da. :aww:

Jeg liker hverdagsnavnene, Lill! Gleder meg til enkeltbilder. :)

Takk! Jeg har bestilt nytt objektiv og fjernutløser og stativ, så da kommer det snart :aww::lol:

Forøvrig har de fått stamtavle navn nå, men det blir offentliggjort når enkeltbildene kommer :D

Skrevet

Bebisene er en uke gamle. 3 av tispene har doblet vekten sin, mens minste tric jente henger litt etter. De har veldig forskjellige personligheter og det merkes godt :) Merker også hvem som trenger mer håndtering enn andre, osv. De har fått to kloklipp til nå hver av dem, og første bildetagning idag. Jeg skal få tatt litt mer bilder av dem i kassen og sånt også. De er utrolig mobile,flere som er flinke til å bruke føttene og ikke bare "svømme rundt" :P og de har begynt å bjeffe! Utrolig søt. (for nå ihvertfall. )

1157596_10151860366005256_585298123_n.jp

Og dette ble navna på valpene :)

  • Like 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...