Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå har det seg slik at min kjære, tapre telefon måtte ta farvel etter et hardt liv. Den har blitt slengt i bakken fra dag en, så skjermen knuste, og etter en skikkelig regnværs dag ville ikke skjermen fungere lengre. Dette var en HTC Desire S.

Jeg er på jakt etter en mobil som ikke er for stor i størrelse. Det er nesten det viktigste for meg. Uten om dette er et godt kamera en bra kvalitet. Jeg bruker mobilen til å tekste, ringe, facebook, snapchat, instagram, spotify, geocashing og surfing.

Jeg pleier ikke å være så snill og forsiktig med mobilene mine. Desire S var min første smartphone og den fikk jeg for ca 1,5 år siden, så jeg hang litt etter på den fronten. mitt største argument for å ikke få meg smartphone var at jeg visste jeg kom til å knuse skjermen, og det skjedde bare 5 dager etter mobilen var kjøpt. Denne gangen skal jeg riktignok kjøpe beskyttelses deksel med en gang, jeg får ikke lov å bruke den mobilen før det er på. Finner det noen finurlige smarte løsninger til regnvær og kanskje? Jeg har en tendens til å dra den frem i regnet for å skifte sang på tur f. eks.

Jeg vil ikke ha en for dyr mobil. Rundt 2000 kr.

Så shut, kom med forslag!

Min favoritt sålang:

Samsung Galaxy S III mini

Skrevet

Sony har en som er vanntett iallefall, og som er ganske liten. En venninne som har, hun har vel samme krav som deg omtrent, særlig når det går på størrelsen og pris. Husker ikke hva modellen heter da,

Skrevet

Sony har en som er vanntett iallefall, og som er ganske liten. En venninne som har, hun har vel samme krav som deg omtrent, særlig når det går på størrelsen og pris. Husker ikke hva modellen heter da,

Haha, finn det ut!

KristinR:

Størrelse er nok mer viktig enn om den er vanntett.

Forresten, hvor er det best å kjøpe mobil? På nett eller i butikk?

Skrevet

http://www.dinside.no/917220/samsung-galaxy-xcover-2

Denne ville jeg sett på :)

Og jeg pleier kjøpe på nett i en butikk som har butikk butikker. Som Elkjøp, Lefdal osv.

Bra forslag! Tror jeg må sjekke den ut i butikken for å se på størrelsen :) For den så kanskje akkurat i største laget for meg. Den jeg linker til i første innlegget er litt større enn gamle mobilen min, og jeg vil ikke ha de noe særlig større enn det.

Skrevet

Samsung er gode telefoner med godt kamera. galaxy s3 for eksempel. Nå vet jeg ikke hvor mye den koster, men burde ikke være for dyr da s4 er lansert.

Ellers har du sikkert s2 mini eller noe sånt også.

Anbefaler å se på i butikk men handle på nett.

Skrevet

Veldig fornøyd med Sony Xperia Go, som er en sånn aktiv-vanntett-telefon. De har en nyere modell også som heter Active, tror jeg.

www.prisjakt.no er nyttig.

Skrevet

kelkoo.no er også nyttig å bruke. :) erfaringsmessig er det andre resultater på kelkoo enn på prisjakt, og omvendt selvfølgelig :)

Skrevet

Ja, det var den jeg linken til i første innlegget :) Mamma har den, og jeg har fått sjekket den ut! Jeg syns den virker veldig bra!

Skal sjekke ut de andre forslagene :)

Ellers har min bror en mobil han ikke bruker, det er en av de som skal tåle alt mulig. Men den er litt stor. Men til gjengjeld så får jeg den gratis, så kanskje jeg tar den likevel :)

Skrevet

Ja, det var den jeg linken til i første innlegget :) Mamma har den, og jeg har fått sjekket den ut! Jeg syns den virker veldig bra!

Skal sjekke ut de andre forslagene :)

Ellers har min bror en mobil han ikke bruker, det er en av de som skal tåle alt mulig. Men den er litt stor. Men til gjengjeld så får jeg den gratis, så kanskje jeg tar den likevel :)

Viss din bror har en som er vanntett gratis så høres det ut som en glimrende deal, spesielt visst mobiler er forbruksvare :lol:

Ellers har jeg en Sony Xperia V, den er vantett og ikke like stor som Galaxy S3/S4/S4 Active, HTC One eller Sony Xperia Z. Xperia V har 4,3 tommers skjerm, men de andre her har mellom 4,7 og 5" skjerm, så min er ikke liten, men heller ikke den helt største. Koster for tiden 2.695,-, men det er sikkert mulig å få en brukt for 2K med restgaranti på halvannet år, viss ikke gi meg et hint viss du skulle være interessert da jeg skal selge min (får ny mobil på jobben nå).

Selv synes jeg det er kjekt å sjekke mobilen jeg tenker på www.amobil.no hvordan den har gjort det i test, hva som er irriterende og hva som er bra, fordi det er en jungel med produkter der ute :D

Skrevet

Ja, det var den jeg linken til i første innlegget :) Mamma har den, og jeg har fått sjekket den ut! Jeg syns den virker veldig bra!

Skal sjekke ut de andre forslagene :)

Ellers har min bror en mobil han ikke bruker, det er en av de som skal tåle alt mulig. Men den er litt stor. Men til gjengjeld så får jeg den gratis, så kanskje jeg tar den likevel :)

Det er i alle fall verdt å prøve den hvis den er gratis da :) Man blir fort vant til størrelse altså. Det er jo ikke krise om du ikke liker den likevel, for da kan du jo bare gi den tilbake :P

  • Like 1
Skrevet

Da har jeg fått min bror sin telefon :D Jeg blir nok vandt med størrelsen som dere sier, og den er jo gratis, og tåler vann :D Det er en orange samsung telefonen. Vet ikke hvilken model det er.

Skrevet

http://www.dinside.no/917220/samsung-galaxy-xcover-2

Denne ville jeg sett på :)

Og jeg pleier kjøpe på nett i en butikk som har butikk butikker. Som Elkjøp, Lefdal osv.

bare en liten obs, den er bedre enn forgjengeren sin, men xcover har fortsatt lite internminne noe som kan føre til at du ikke får lastet ned de appene du vil iom at en del apper ikke kan lagres på minnekort, og i ytterste konsekvens får du ikke oppdatert apper og programmer du allerede har og da kan du etterhvert heller ikke bruke Facebook etc. I tillegg har den et noe begrenset bruksområde da den mangler støtte til en del apper. Dette er i all hovedsak en arbeidstelefon og derfor er det ikke lagt til rette for mye på underholdningsbiten.

Har ikke noe forslag til telefon, men et tips til oss som er hardhent og klebbette med telefonen er læretui som dekker både bakside og skjerm samtidig som læret tar opp energi og demper fallet om du mister den i bakken. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...