Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Min tante skal på onsdag ivei og hente seg en kleiner munsterlender gutt. Dette ble brått bestemt, og nå sitter vi her og lurer på navn. Tidligere har hun hatt Zorro og Bajaz.

Hun er ute etter noe enkelt, og kanskje noe med z i, siden de tidligere hundene har hatt det.

Hun har tenkt på Birk til nå, men er litt usikker. Jeg selv er ikke i det kreative hjørnet idag, så takk til alle som kommer med navnetips=)

Skrevet

Jeg har veldig lyst på en hund som heter Zatan, en eller annen gang :P

Edit; Mest fordi jeg aldri banner, og veldig mange har reagert på at de aldri har hørt meg banne. Derfor hadde det vært morsomt :aww:

  • Like 1
Skrevet

Jeg slo opp i tysk-norsk-ordboka mi på Z, for - tysk rase, duhu! Men der var det så mange ord at jeg gidder ikke gå gjennom. Zynismus, Zweibettzimmer, og mye annet snask å ta tak i der :D

Skrevet

Jeg har alltid tenkt at en K M burde hete Iver.

Vet ikke hvorfor, jeg synes bare de alle ser ut som en Iver.

Det blir jo heeelt feil :P Hilsen hun med Engelsk setter Iver og kleiner munster Chico :P

  • Like 1
Skrevet

Det blir jo heeelt feil :P Hilsen hun med Engelsk setter Iver og kleiner munster Chico :P

Nei, det er du som har bomma, jeg kjente nemlig en ES som het chaco i sin tid :lol:

  • Like 1
Skrevet

Kom mange gode forslag her! Tusen takk alle sammen. Den lille gutten blir hetende for Balder, så det ble uten z denne gang=)

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...