Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er vel på tide at Basse får et innlegg her!

Basse er en sort labrador (kanskje med noen brun-nyanser i det rette lyset). Han er født 22. Mars 2013 og er da 13 uker gammel. Føler at det er obligatorisk at jeg sier at han er verdens snilleste valp! Han er min andre labrador, og forskjellen på bikkjene har vært enorme!

Ved henting forventer man vanligvis at de skal gråte litt, men her har det ikke vært noen gråting! Han satt stille i bilen og så ut av bilvinduet, første natta var det ingen piping. Han har sovet hele natta, alle netter, siden han ble henta. Supersnill valp! Tusler rundt i leiligheten og slikker opp alt av smuler, glupsk til tusen ved måltider, reagerer mer på ordet "namnam" enn "Basse". Leker forsiktig med barn, litt røffere med eldre. Elsker alt av hunder og mennesker! Finner seg ikke i at hunder ikke vil hilse på ham, da blir det litt "stakkars meg"-piping.

Han kan ikke fordra regn eller vind, da er det ut for å tisse så løper han hjemover. Kommer tilbake på tilkalling, biter ikke i møbler eller annet, stort sett lydløs, går til døra når han må tisse, liker ikke at hunder bjeffer på ham! Da gråter han hele veien bort til meg og setter seg mellom beina mine. Føler at jeg har vært veldig heldig med denne lille karen!

DSC07742_zps61ff1015.jpg

DSC07738_zpsae2d2ee1.png

DSC07739_zpsc7efac42.jpg

DSC07737_zps9f053af5.jpg

  • Like 3
Skrevet

Guttebassen byr fortsatt ikke på noen problemer! Oppfører seg stort sett eksemplarisk :ahappy:

Et par-tre bilder fra en av dagens uteturer!

IMAG0475_zps2ca22ff1.jpg

Creds for å få oppmerksomheten til en labradorvalp med namnam foran seg? :P

IMAG0474_zps84330922.jpg

That's more like it. Nevnte det ikke, men Basse hadde en brett i venstre øre. Som nå har retta seg ut!

IMAG0464_zpsdf40a620.jpg

Sporter elegante bevegelser! Lille klumpen :wub:

  • Like 1
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Skrevet

Basse har begynt å bli gammel! Straks 7mnd!

Begynt å få litt "nå er jeg ung!"-rykk, men ellers snill og bedagelig : ) Fortsatt ikke biti istykker noe som helst! Benytter hver anledning til å hoppe opp i sofaen, noe som var til alles fryd da han klarte å dra med seg fuglelopper. ÆSJ. Men han bruker sjarmen sin flittig, så da går det jo bra. Lille gullgutten :wub:

2013-10-17232506_zps9153d055.png

el hundo classico.

631be423-1622-405f-b4eb-4c6a2f9e760f_zps

kjent stil.

66a197c4-996d-4497-9ca5-74f1be27db72_zps



:wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: fordi han er zøøøøt

  • Like 1
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...