Gå til innhold
Hundesonen.no

Kennel Imagine That sitt første valpekull!


Synnikken
 Share

Recommended Posts

Er ganske sikker på at det er oppblokking pågang. Rett før kl 16 idag begynte hun å pese, styre, graver litt. Legger seg ned i kanskje 5-10 minutter. Før hun tar runden på nytt. Når hun først dupper av litt er hun tungpustet. "stakkars meg" blikket er påplass og jeg tror hun er klar for å få de ut etterhvert :-)

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 256
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tusen takk for alle gratulasjoner!! Jeg er 99% sikker på at hun er tom nå, kjenner ingenting inni magen og Lotta har lagt seg til ro for første gang på over ett døgn. Lille gutten som kom til slu

Etter flere års drøm, flere forsøk og nå ENDELIG skal "my dream come true" Lotta ble parret med Hector den 18-20-21 & 22 Mai, og idag har vi vært på ultralyd og sett seks små bankende hjerter!! Je

Klokken 8:52 ble det født en stor vakker tispe! 185 gram!

Nå har vi rier, hun har hatt rier i ca en time nå, med ujevne mellomrom, drikker godt og tisser leeenge når vi tar henne ut (selskapsblæredamo.. Kan jo ikke gå til døren når man vet gresset er vått, da holder man seg nemlig istedenfor)

Når hun tisset isted, så vi tydelig slimpropp, har ikke sett den siden. Men regner med den popper ut anytime. :)

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

150483_10153028450150161_478666637_n.jpg

Tusen takk for alle gratulasjoner!! :D

Jeg er 99% sikker på at hun er tom nå, kjenner ingenting inni magen og Lotta har lagt seg til ro for første gang på over ett døgn. Lille gutten som kom til slutt, hadde en underutviklet kompis i fosterposen sin, så jeg regner med det er der vi har "blitt lurt" Hodet og forben var godt utviklet, men flatt og gav uttrykk for å ha vært dødt en stund.

Det er heftig vekt på gjengen! 185, 204 og 209 gram. Herlig gjeng, ikke mye melk hos Lotta ennå, men det kommer seg. Nå ligger de på kjøkkenet og patter mens Lotta snorksover.

Jeg må skryte litt av den fantastiske tispen min. Herregud for en fantastisk avlstispe, Valpene ble født 8:52, 9:27 og 10:36. Jeg syns det er ett herlig tempo og hun har flotte rier, gjør jobben selv og er så fantastisk. Lar meg plukke og bruke utsug for å få ut gørr, også står hun og slikker pent i andre enden. Hun bryr seg ikke om at jeg går i fra henne for 3 minutter (som nå) og ligger bare og nyyter tilværelsen. Når jeg skulle legge til valpene igjen etter at jeg hadde kjent på magen om det var flere valper logret hun som bare det og legger seg fint ned. Fine vesle jento mi :heart:

  • Like 19
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...