Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Wow minien var virkelig mini :shocked: De er så skjønne, heldige dere :wub:

Han er ganske lett å skille fra de andre kan vi si. Han er skremmende liten. Men fy for en aktiv og vilter krabat :lol:

Gud, så nydelige! Smelter jo helt av bildene ;) gleder meg til det kommer en whippet inn i huset vårt! :D

Har smelta helt selv, og skjønner ikke helt hvordan den planen med å ikke beholde en selv her hjemme skal være mulig...

Å, enda flere Whippeter til sonen altså? :D

  • Svar 492
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Måtte bare dele dette bildet med dere, her er Amira på 16 mnd fra fjorårets kull, og lille Missy, Blonde Ambition (halvsøster) på 10 uker fra dette kullet

Tusen hjertelig takk Vi har nå 5 tisper og 2 hanner. Det er iallefall en igjen før vi kan si vi er ferdig. Men akkurat nå ligger Pearl å dier og vasker alle valpene å har all verdens med tid

Tusen takk alle sammen Jeg kan virkelig sitte å se på valpene hele dagen.. De er rett å slett nydelige

Posted Images

Skrevet

Ja, blir det om et og et halvt tid sånn ca. Det blir stas! Får ikke akkurat mindre lyst etter disse bildene :P var på nkk's utstilling i Trondheim for noen uker siden og satt å så på whipsene. Det var moro :)

  • Like 1
Skrevet

Kjenner det ligger en valp ganske langt ned med hodet først, det er nok førstemann som kommer. Men når han kommer tørr jeg ikke tippe på lenger. Nå har hun virka så "i gang" mange ganger også er det bare falsk alarm :lol:

Første valp er født. Ei herlig og stor pie med sine 336 gram. :wub:

Du som trodde den første var en han! :lol: Hihihi

Gratulerer med et kjempe fint kull! De har virkelig nydelige tegninger og farger :wub: Det blir farlig å følge med her fremover! Whippeter er så vakre! :ahappy: Flott at du er så flink til å oppdatere, det er moro!

  • Like 1
Skrevet

Du som trodde den første var en han! :lol: Hihihi

Gratulerer med et kjempe fint kull! De har virkelig nydelige tegninger og farger :wub: Det blir farlig å følge med her fremover! Whippeter er så vakre! :ahappy: Flott at du er så flink til å oppdatere, det er moro!

Hahaha, er jo ikke min feil at de bytta plass inni der vel :lol: :lol: Men hun kom med hodet først da :D

Tusen takk! Jeg elsker fargene og tegningene, en stor kontrast fra forrige kull:

Pearl`s kull mai 2012:

473636_10150948059806968_439415126_o_zps

  • Like 3
Skrevet

Noe så herlig :wub: Nå ombestemmer jeg meg ca annenhver uke, men nå er jeg bombesikker; min neste hund blir en Whippet! :D

Skrevet

Noe så herlig :wub: Nå ombestemmer jeg meg ca annenhver uke, men nå er jeg bombesikker; min neste hund blir en Whippet! :D

Så rett du gjør!! Dette er til deg, og telefonnummeret er 40600807 :lol: :lol: :lol:

IMG_7446_zps3efff93a.jpg

  • Like 5
Skrevet

:lol: :lol:

Ikke frist sånn da!! Kan ikke, kan ikke, kan ikke :wub:

MEN jeg lagrer telefonnummeret, også holder du av en valp til meg fra neste kull, deal? :D

Skrevet

Noe så herlig :wub: Nå ombestemmer jeg meg ca annenhver uke, men nå er jeg bombesikker; min neste hund blir en Whippet! :D

Whippet og staffelaff er fin kombo, min har alltid lekt godt med staffer, og kjenner noen som har begge deler.

Skrevet

Whippet og staffelaff er fin kombo, min har alltid lekt godt med staffer, og kjenner noen som har begge deler.

Mener å ha sett noen som har begge deler enten her eller på Canisforumet faktisk :) Melvin (min staff) liker å løpe-leke, så kan se for meg det fungerer bra selvom han nok hadde blitt forbiløpt :P

Men nå skal jeg ikke spore helt av her!

Skrevet

Mener å ha sett noen som har begge deler enten her eller på Canisforumet faktisk :) Melvin (min staff) liker å løpe-leke, så kan se for meg det fungerer bra selvom han nok hadde blitt forbiløpt :P

Men nå skal jeg ikke spore helt av her!

Jeg kjenner en på Canis-forumet som har whippet og staff, Didrik og Bonnie. Gikk noen turer med de da vi bodde i Bergen.

Det er to aktive raser, som leker med stor glede og intensitet. Størrelsesmessig er de ikke veldig ulik, med hvert sitt overtak, den ene når det kommer til løping, den andre når det kommer til bryting—og slik jeg kjenner whippeter og staffer, liker de både løping og bryting. Perfect match, med andre ord.

  • Like 1
Skrevet

Har også hørt om Staff og Whippet sammen som har funket fint :)

Så en hyggelig status på FB i dag "Hurra Skyborne Crossing the Atlantic Best male with cc on Tamsvik today and BoS:)))) we are so happy!!!!"

Veldig gøy å se pappa`n til valpene gjøre det så bra, nå gleder jeg meg til dem blir litt gamlere og får beina under seg :D

Var en i går som klarte å stå på beina, noe skjelvende og ustødig, men han sto :wub:

Skrevet

Åhhh, forelsket!!! :wub:

Min Whippet på 5mnd ELSKER Staffer, verdens beste lekekompiser, de tåler alt, mye løping + bryting + valpetenner, staffene sier aldri et pipp, bare leker videre - perfekt for gal Whippetvalp :thumbs:

Lykke til videre med valpene, de er alt for søte!! Tørr nesten ikke følge denne tråden lenger :drool:

  • Like 1
Skrevet

Åhhh, forelsket! :wub:

Min Whippet på 5mnd ELSKER Staffer, verdens beste lekekompiser, de tåler alt, mye løping + bryting + valpetenner, staffene sier aldri et pipp, bare leker videre - perfekt for gal Whippetvalp :thumbs:

Lykke til videre med valpene, de er alt for søte! Tørr nesten ikke følge denne tråden lenger :drool:

Tror også det kan være en fin match, og jeg har sett andre som har hatt kombinasjonen og som har vært fornøyde med den :)

Mini er ikke sååå mini lenger, på vekta ikveld var han 182 gram før mating. Det er enorm forskjell fra 134g som var det laveste vi veide han på for noen dager siden. Så er veldig, veldig fornøyd med at det går rettveien :D

  • Like 2
Skrevet

Pappa Lucka har igjen fått CERT, denne gangen svensk cert og BIM. Ikke dårlig når han slår ut flere av de store :D

Har spurt om tillatelse til å få bruke bildet ei har tatt i ringen, så om det er greit for henne så legger jeg ut bilde her etterhvert av ham :)

IMG_7454_zpse3a79676.jpg

Skrevet

Da fikk jeg lov til å bruke bildet tatt av Randi Juliussen:

Vakre Skyborne Crossing The Atlantic i Sverige sammen med DkJW-12 NordJW-12 Whiptails Ice is Nice :)

Beste hanne av 45 hannhunder og CERT i Tamsvik :D

19000_10151761806236291_85623815_n.jpg

  • Like 5
Skrevet

Valpene har blitt 12 dager gamle, og nå har jeg fått knota meg til å ta bilde av en og en av alle 9.

Kos dere :wub:

Gutta boys:

1091167_10151496497751968_2040465854_o.j

1082471_10151496497761968_250413936_o.jp

1008987_10151496497756968_60375338_o.jpg

Her er mini, for de som lurer :)

1025833_10151496497981968_382672908_o.jp

Tispene:

1082565_10151496498206968_2006508715_o.j

1008608_10151496498161968_1004338202_o.j

1076943_10151496498196968_1768526222_o.j

1119984_10151496497956968_1212701111_o.j

1085099_10151496497976968_2068595002_o.j

  • Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...