Gå til innhold
Hundesonen.no

EFIT - utstilling, skyting og dødt reinsdyr


Recommended Posts

Skrevet

1 juni var en ekstremt slitsom dag, men mye kjøring. Men det var også en veldig morsom dag!

07 ringte vekkerklokken, Raptus noe trøtt

IMG_2722_zps5b2c121e.jpg

i 08 tiden var vi (Jeg, Rio og Raptus) på vei inn til oslo og Basenjispesialen

IMG_2725_zpsbe7475ef.jpg

09 var vi framme og drev og rigget opp

IMG_2726_zpsf74489f3.jpg

10 delte Arne Foss ut rosett til vinner av en eller annen klasse

IMG_2727_zps8da2b5b9.jpg

11 var jeg på vei til skytebanen, som ligger der jeg bor, ergo 45 minutter og kjøre

IMG_2729_zps60b4d043.jpg

12 var jeg framme, vi hadde en liten samlig før vi gikk til banene

IMG_2731_zps79b7f68e.jpg

13 var vi på leirduebanen, jeg traff 9 av 10 og må si meg fornøyd med det, første gang med det våpenet og første gang på den banen :)

IMG_2732_zpsdd43d12b.jpg

IMG_2733_zpscd7f12b6.jpg

14 hadde vi grillepause, Raptus koste seg :)

IMG_2735_zpseba0df80.jpg

IMG_2739_zps0697c1e7.jpg

Vi hadde samtidig litt om feller, her en reve/grevlingfelle.

IMG_2736_zps9d90570f.jpg

15 var vi på riflebanen, hvor vi trente på skytestillinger med salogrifle på 25 meter.

Liggende

IMG_2748_zps3ddfe945.jpg

Sittende

IMG_2755_zps9ad3bc24.jpg

stående

IMG_2760_zpsf9913853.jpg

Vi skøyt også på reinsdyr med .308 (sånn man kan drepe elg med).

Vi latet som vi hadde storviltprøve (skytterprøve man må ha for å jakte storvilt, jeg besto!) 5 skudd på 100 meter.

IMG_2764_zps05214152.jpg

mine skudd

IMG_2770_zpsffbe68f2.jpg

Så var vi ferdige på banen, tilbake på klubbhuset hvor vi grillet lirype og rådyr.

IMG_2771_zpsfceb1d3a.jpg

IMG_2772_zps0eac4799.jpg

Så glemte jeg efit en stund, var helt totalt utstlitt. Her tilbake i Oslo i 19 tiden for å være litt sosial med basenjifolk.

Raptus og Bella

IMG_2775_zps2cd7d5d4.jpg

på kvelden en eller annen gang var vi på shell og fylte bensin

IMG_2779_zpsb0171a3c.jpg

før Raptus passet på leken sin og natten slo inn.

IMG_2781_zpsfb8334b4.jpg

  • Like 5
Skrevet

Kul dag da! Og etter det siste bildet å bedømme hadde jeg ikke bølla med Raptus, den hunden der tror jeg har litt overnaturlige evner! :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...