Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ca midnatt – etter en koselig kveld med venninneprat, god mat (til å være på tur, i hvert fall :)) og litt rødvin var det på tide å krype inn i teltet. Men først: tannpuss med utsikt :)

2013-05-31%2022.55.06.jpg

I halvfemtiden våknet jeg av at det var uutholdelig varmt i teltet. Prøvde å sovne igjen, men gav opp rundt kl 5 og tok med meg Mona ut for å sove under åpen himmel

2013-06-01%2005.35.58.jpg

Venninna mi valgte å bli i teltet, noe jeg tror hun angra litt på…

Rett før ni våknet jeg av at venninna mi kom ut av teltet, og da varmet sola skikkelig. Hvem vet hvor lenge Mona hadde vært våken, hun ble i hvert fall glad for at jeg også åpnet øynene (hadde vel lyst på frokosten sin, det lille matvraket)

2013-06-01%2008.52.39.jpg

Ca kl halv ti kokte vi frokostkaffen

2013-06-01%2009.26.03.jpg

…og en time senere hadde vi pakket sekkene og var klare til å gå. Vi gikk i et par timer, og jeg klipper inn en liten kollasj for å ikke bruke så mye plass. Men se så fint vi har det her oppe :yes:

Camera%20Uploads.jpg

Kl 14 var jeg vel hjemme, og etter en rask dusj og utpakking av sekken ble det lunsj på terrassen

2013-06-01%2014.06.19.jpg

Kl 15 leste jeg faglitteratur på plenen (Mona bare koser seg, heldiggrisen)

2013-06-01%2015.08.45.jpg

Så fant jeg ut at grilling med en venninne i kveld i grunnen ville vært koselig, og etter en liten utstyrssjekk kom jeg fram til at jeg hadde alt utenom fyrstikker. Ca kl 16 bar det derfor avgårde til kiosken for å kjøpe en fyrstikkeske. Jeg endte opp med å kjøpe en nydelig is

2013-06-01%2016.23.19.jpg

…men dessverre ingen fyrstikker. Det kom jeg ikke på før jeg var nesten hjemme, og det var ikke aktuelt å snu igjen i denne trykkende varmen :P

I 17-tida snakket jeg med venninnen min på telefonen, og vi fant ut at siden været var så lummert skulle vi droppe skogstur og grilling og istedenfor ta et glass vin på terrassen min senere på kvelden. Så da trengte jeg ikke fyrstikkene likevel :innocent: . Siden det «plutselig» kommer besøk i kveld fant jeg det nødvendig å gjøre litt husarbeid - her representert ved den ferdige oppvasken:

2013-06-01%2017.25.10.jpg

Jeg glemte å ta bilde kl 18, men i sjutida gikk jeg en luftetur med Mona. Hun mente det var lummert og fare for torden, så hun ville skynde seg hjem igjen og turen ble ikke spesielt lang :dog_running:

2013-06-01%2018.52.31.jpg

Ca kl 20 hadde jeg spist middag og ventet på besøket. Mona koste seg i senga si, og satte lite pris på å bli forstyrret av kameraet

2013-06-01%2020.28.23.jpg

Og nå har jeg og venninnen min sittet ute på terrassen og drukket vin i noen timer, men det har jeg ikke husket å ta bilde av. Så da er vel EFIT’en over :cheerleader::lol:

  • Like 7
Skrevet

Det var en flott tur. Egentlig var det en "generalprøve", for å se hvor mye snø som lå i terrenget og hvor lett det var å finne (snøfrie) teltplasser. Så nå gleder jeg meg skikkelig til neste helg, for da blir det 3-dagerstur :thumbs:

(hvis været er OK, da - telttur i tordenvær utgår...)

Skrevet

Så fin tur, og så deilig å våkne opp ute i naturen! :) får mer og mer lyst til å prøve det selv!

Du burde gjøre det! Vi sov under åpen himmel i pinsen i fjor. Thorvald la seg lagelig til i fotenden, slik han ellers alltid sover :P:D

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...