Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte bare slenge ut noen bilder av ekstremt søte små her også. Vi flasker opp disse, siden kattemammaen ble alvorlig syk og hun som eier kattemor har jobb, barn og tre av søsknene til disse å flaske opp :) Verdens skjønneste små :wub:

487446_10151635044416293_1471489397_n.jp

Hele gjengen

480124_10151630710626293_288907010_n.jpg

Solan! Minstemann, men den med høyest stemme og mest matlyst :wub:

945311_10151632677306293_1907291668_n.jp

Ares! Lille filosofen. Han kan sitte å bare stirre oss rett i øynene lenge :wub:

300548_10151632678296293_2084951986_n.jp

Og Xena! Eneste frøkna. Helt fantastisk herlig, veldig sutrete og veldig kosete :wub:

En del arbeid med fôring hver 2-3 time, hjelpe dem å tisse/bæsje, gi dem nok nærhet og samtidig nok ro. men aller mest er det bare kos :wub:

  • Like 6
  • Svar 223
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tenkte bare slenge ut noen bilder av ekstremt søte små her også. Vi flasker opp disse, siden kattemammaen ble alvorlig syk og hun som eier kattemor har jobb, barn og tre av søsknene til disse å flaske

Takk for det altså tro meg,jeg kan fortelle om og om igjen rundt dette temaet Først kan jeg svare litt konkret på spørsmålene dine, etterpå kan jeg skrive litt generelt! Jepp de som er leverings

Samboer har tatt noen herlige bilder av bebisene Xenajenta Flink å spise maten sin Solan vil bare ut å gå Ganske flink også Og Ares da,lille filosofen. Sånn sitter han å bare stir

Posted Images

Skrevet

Ja hun er heldigvis på bedringens vei! :ahappy: Men hun gikk ned et halvt kg veldig kjapt, måtte operere og litt sånn, så det ble mye til henne med seks stk gitt. Og mye for eieren hennes også :)

De er altfor søte :wub:

  • Like 2
Skrevet

Åååh, deg Silje var på besøk hos i går altså! Hun sendte meg bilder på facebook, nemlig. Og jeg er småforelska i Xena :aww:

Ja :ahappy: Eller jeg sov da :lol: Men samboer :ahappy: Jeg også er villt forelska i Xena, hun er noe for seg selv :wub: Bare å bli med Silje en gang altså :ahappy:

Skrevet

Ja :ahappy: Eller jeg sov da :lol: Men samboer :ahappy: Jeg også er villt forelska i Xena, hun er noe for seg selv :wub: Bare å bli med Silje en gang altså :ahappy:

Jeg bor i Kristiansund, så kan bli litt vanskelig å få til. Men det frister veldig altså! :wub:

Skrevet

Jeg bor i Kristiansund, så kan bli litt vanskelig å få til. Men det frister veldig altså! :wub:

Ja da ble det verre :lol: Men om du skulle få muligheten da, så er døren åpen! :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Hadde jeg vært på utkikk etter katt, så hadde jeg lett tatt en eller to av de, enda du bor en flytur unna. De er nok helt sinnsykt menneskekjære den dagen de skal flytte hjemmefra! :)

Ja de blir nok veldig menneskekjære, siden de må flaskes opp og alt :wub: De viser allerede veldig tydelig at de er avhengig av meg og samboer :wub: Og så skal vi jo selvfølgelig sørge for at de blir trygge på alt mulig av folk, lyder og generelt hverdagslige ting :D

Skrevet

Samboer har tatt noen herlige bilder av bebisene :ahappy:

419132_10151672273921425_10606694_n.jpg

Xenajenta :wub:

578285_10151672270006425_2010878097_n.jp

Flink å spise maten sin :ahappy:

431845_10151672271421425_275359629_n.jpgSolan vil bare ut å gå :wub:

7479_10151672271601425_875460781_n.jpgGanske flink også :lol:

397406_10151672273256425_1431660375_n.jpOg Ares da,lille filosofen. Sånn sitter han å bare stirrer oss rett i øynene :wub:

10515_10151672273446425_1822114982_n.jpgGullet :wub:

  • Like 4
Skrevet

AAAAAAAAAAW :wub: Vil ha! Hvorfor er kattunger så søte? Altså, valper er søte de også, men kattunger slår de, sorry! Hva har skjedd med øyet til Solan?

Skrevet

AAAAAAAAAAW :wub: Vil ha! Hvorfor er kattunger så søte? Altså, valper er søte de også, men kattunger slår de, sorry! Hva har skjedd med øyet til Solan?

Jeg vet! Kattunger er det søteste som finnes :wub::wub: Ingenting galt med øyet, det har bare ikke åpnet seg helt enda :D Men ser ut som dette er dagen han får se verden med to helt åpne øyne :wub:

  • Like 1
Skrevet

Da kommer det fire pusebebiser til i løpet av dagen. Disse fra dyrebeskyttelsen. Vet ikke så mye om dem, annet enn at de var dumpet i en eske :cry: Bilder kommer vel i løpet av dagen :)

Skrevet

Da har de nye bebisene kommet :wub: Himmel de er skjønne :wub: Vesentlig eldre og dermed større enn de andre dottene da!

1535_10151640779286293_397571633_n.jpg
Men ååh så skjønne :wub:

Skrevet

Åhh næmmen hællandussen da. :wub:

Jeg kommer ikke over at de minste kattungene kan måles i håndfuller jeg. :huh: En håndfull kattunge, liksom. Bokstavelig talt.

:heart:

Skrevet

Åhh næmmen hællandussen da. :wub:

Jeg kommer ikke over at de minste kattungene kan måles i håndfuller jeg. :huh: En håndfull kattunge, liksom. Bokstavelig talt.

:heart:

Ja de er skjønne altså! :wub::wub:

Haha ja tenk, små gullene :wub:

Du må stikke innom igjen en dag, men nå må disse få roe seg ned litt et par dager da, det har vært mye til dem stakkar.. Dumpet i eske, kommet til db, kommet til oss, masse nye lukter og superekle dyr :lol:

Han ene er helt skjønn da, maler, leker og kooooser. Og har stirrekonkurranse med Shensi :lol: Han blir nok en tøffing!

Skrevet

Ja de er skjønne altså! :wub::wub:

Haha ja tenk, små gullene :wub:

Du må stikke innom igjen en dag, men nå må disse få roe seg ned litt et par dager da, det har vært mye til dem stakkar.. Dumpet i eske, kommet til db, kommet til oss, masse nye lukter og superekle dyr :lol:

Han ene er helt skjønn da, maler, leker og kooooser. Og har stirrekonkurranse med Shensi :lol: Han blir nok en tøffing!

Jeg kommer så snart de ikke dør på seg av ennå en fremmed, vettu! :D Gleder meg til å hilse på dem!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...