Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte bare slenge ut noen bilder av ekstremt søte små her også. Vi flasker opp disse, siden kattemammaen ble alvorlig syk og hun som eier kattemor har jobb, barn og tre av søsknene til disse å flaske opp :) Verdens skjønneste små :wub:

487446_10151635044416293_1471489397_n.jp

Hele gjengen

480124_10151630710626293_288907010_n.jpg

Solan! Minstemann, men den med høyest stemme og mest matlyst :wub:

945311_10151632677306293_1907291668_n.jp

Ares! Lille filosofen. Han kan sitte å bare stirre oss rett i øynene lenge :wub:

300548_10151632678296293_2084951986_n.jp

Og Xena! Eneste frøkna. Helt fantastisk herlig, veldig sutrete og veldig kosete :wub:

En del arbeid med fôring hver 2-3 time, hjelpe dem å tisse/bæsje, gi dem nok nærhet og samtidig nok ro. men aller mest er det bare kos :wub:

  • Like 6
  • Svar 223
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tenkte bare slenge ut noen bilder av ekstremt søte små her også. Vi flasker opp disse, siden kattemammaen ble alvorlig syk og hun som eier kattemor har jobb, barn og tre av søsknene til disse å flaske

Takk for det altså tro meg,jeg kan fortelle om og om igjen rundt dette temaet Først kan jeg svare litt konkret på spørsmålene dine, etterpå kan jeg skrive litt generelt! Jepp de som er leverings

Samboer har tatt noen herlige bilder av bebisene Xenajenta Flink å spise maten sin Solan vil bare ut å gå Ganske flink også Og Ares da,lille filosofen. Sånn sitter han å bare stir

Posted Images

Skrevet

Ja hun er heldigvis på bedringens vei! :ahappy: Men hun gikk ned et halvt kg veldig kjapt, måtte operere og litt sånn, så det ble mye til henne med seks stk gitt. Og mye for eieren hennes også :)

De er altfor søte :wub:

  • Like 2
Skrevet

Åååh, deg Silje var på besøk hos i går altså! Hun sendte meg bilder på facebook, nemlig. Og jeg er småforelska i Xena :aww:

Ja :ahappy: Eller jeg sov da :lol: Men samboer :ahappy: Jeg også er villt forelska i Xena, hun er noe for seg selv :wub: Bare å bli med Silje en gang altså :ahappy:

Skrevet

Ja :ahappy: Eller jeg sov da :lol: Men samboer :ahappy: Jeg også er villt forelska i Xena, hun er noe for seg selv :wub: Bare å bli med Silje en gang altså :ahappy:

Jeg bor i Kristiansund, så kan bli litt vanskelig å få til. Men det frister veldig altså! :wub:

Skrevet

Jeg bor i Kristiansund, så kan bli litt vanskelig å få til. Men det frister veldig altså! :wub:

Ja da ble det verre :lol: Men om du skulle få muligheten da, så er døren åpen! :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Hadde jeg vært på utkikk etter katt, så hadde jeg lett tatt en eller to av de, enda du bor en flytur unna. De er nok helt sinnsykt menneskekjære den dagen de skal flytte hjemmefra! :)

Ja de blir nok veldig menneskekjære, siden de må flaskes opp og alt :wub: De viser allerede veldig tydelig at de er avhengig av meg og samboer :wub: Og så skal vi jo selvfølgelig sørge for at de blir trygge på alt mulig av folk, lyder og generelt hverdagslige ting :D

Skrevet

Samboer har tatt noen herlige bilder av bebisene :ahappy:

419132_10151672273921425_10606694_n.jpg

Xenajenta :wub:

578285_10151672270006425_2010878097_n.jp

Flink å spise maten sin :ahappy:

431845_10151672271421425_275359629_n.jpgSolan vil bare ut å gå :wub:

7479_10151672271601425_875460781_n.jpgGanske flink også :lol:

397406_10151672273256425_1431660375_n.jpOg Ares da,lille filosofen. Sånn sitter han å bare stirrer oss rett i øynene :wub:

10515_10151672273446425_1822114982_n.jpgGullet :wub:

  • Like 4
Skrevet

AAAAAAAAAAW :wub: Vil ha! Hvorfor er kattunger så søte? Altså, valper er søte de også, men kattunger slår de, sorry! Hva har skjedd med øyet til Solan?

Skrevet

AAAAAAAAAAW :wub: Vil ha! Hvorfor er kattunger så søte? Altså, valper er søte de også, men kattunger slår de, sorry! Hva har skjedd med øyet til Solan?

Jeg vet! Kattunger er det søteste som finnes :wub::wub: Ingenting galt med øyet, det har bare ikke åpnet seg helt enda :D Men ser ut som dette er dagen han får se verden med to helt åpne øyne :wub:

  • Like 1
Skrevet

Da kommer det fire pusebebiser til i løpet av dagen. Disse fra dyrebeskyttelsen. Vet ikke så mye om dem, annet enn at de var dumpet i en eske :cry: Bilder kommer vel i løpet av dagen :)

Skrevet

Da har de nye bebisene kommet :wub: Himmel de er skjønne :wub: Vesentlig eldre og dermed større enn de andre dottene da!

1535_10151640779286293_397571633_n.jpg
Men ååh så skjønne :wub:

Skrevet

Åhh næmmen hællandussen da. :wub:

Jeg kommer ikke over at de minste kattungene kan måles i håndfuller jeg. :huh: En håndfull kattunge, liksom. Bokstavelig talt.

:heart:

Skrevet

Åhh næmmen hællandussen da. :wub:

Jeg kommer ikke over at de minste kattungene kan måles i håndfuller jeg. :huh: En håndfull kattunge, liksom. Bokstavelig talt.

:heart:

Ja de er skjønne altså! :wub::wub:

Haha ja tenk, små gullene :wub:

Du må stikke innom igjen en dag, men nå må disse få roe seg ned litt et par dager da, det har vært mye til dem stakkar.. Dumpet i eske, kommet til db, kommet til oss, masse nye lukter og superekle dyr :lol:

Han ene er helt skjønn da, maler, leker og kooooser. Og har stirrekonkurranse med Shensi :lol: Han blir nok en tøffing!

Skrevet

Ja de er skjønne altså! :wub::wub:

Haha ja tenk, små gullene :wub:

Du må stikke innom igjen en dag, men nå må disse få roe seg ned litt et par dager da, det har vært mye til dem stakkar.. Dumpet i eske, kommet til db, kommet til oss, masse nye lukter og superekle dyr :lol:

Han ene er helt skjønn da, maler, leker og kooooser. Og har stirrekonkurranse med Shensi :lol: Han blir nok en tøffing!

Jeg kommer så snart de ikke dør på seg av ennå en fremmed, vettu! :D Gleder meg til å hilse på dem!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...