Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg sitter i lettere panikk over å ikke finne noen navn til gullet, og jeg har sikkert gått igjennom alle sider på nett for å lete. Jeg liker litt spesielle navn (Ikke rex og ellers vanlige navn) Hadde det vært ei tispe hadde hun blitt en Rhani :-D Jeg liker også godt Enya, Pearl...Korte navn, som er greie å uttale:-) Hadde det ikke vært for at kullbror heter Leo på stamtavla hadde nok min fått det navnet....;-( Har du noen forslag? Alle forslag tas imot med stor takk:-)post-11717-13691282185701_thumb.jpg

Skrevet

Åhh.. Broren til mitt lille gull jo! Han er så nydelig... :wub:

Vi endte opp med Kiba på vår lille tass, så kan jo dele noen av de navna det ikke ble på oss?

Swift
Nero
Diesel
Spiro
Ares

Ellers så er det jo mange fiiiine hundenavn hvis du ikke har noe i mot litt engelsk uttale :ahappy:

Skrevet

Åhh.. Broren til mitt lille gull jo! Han er så nydelig... :wub: 

Vi endte opp med Kiba på vår lille tass, så kan jo dele noen av de navna det ikke ble på oss?

Swift

Nero

Diesel

Spiro

Ares

Ellers så er det jo mange fiiiine hundenavn hvis du ikke har noe i mot litt engelsk uttale :ahappy: 

Ja, det stemmer det! Fine gutta våre:-)) Tror du akkurat kommenterte innlegget mitt på FB? Spiro var søtt! Ares elsker jeg, hadde en Staffe gutt som heter det, men syns kanskje det var dumt å kalle ham det da...Vet ikke? Tror jeg må dele Spiro med sjefen, altså :-D Takk! Ingen problemer med engelsk uttale, så kanskje det går igjennom. Må på lista ihvertfall :-P

  • Like 1
Skrevet

Stemmer det! :))

Hmm.. jeg tror jeg hadde hatt litt problemer med å kalle en hund noe en av mine andre hunder/dyr hadde hett, av sentinemtale grunner. Men så er det jo noen navn som er så flotte at man nesten må bruke dem om igjen ;)

Spiro er veldig søtt, og uvanlig synes jeg! Det er egentlig en vri vi kom på fra den lille, lilla dragen Spyro fra Nintendo back in the days! Hihi! Veldig søtt i alle fall, synes vi.

Guest Yellow
Skrevet

"Cervo" betyr hjort/rådyr på både Ido/Galician(?), synes det passer godt til en mynde. :-)
Eller bare "Roe", fra "Roe deer".

Ellers litt tilfeldige navn:
Knox.

Ico/Ivo.
Rhys (Betyr "entusiasme").
Colt.

Hart.

Ty.

Kip.

Steel.
Rust.
Paz (Betyr "fred" på spansk).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...