Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Vi bor i Oppegård, ikke så langt unna. Penni er 3,5 mnd mellomschnauzer og trenger snart sosialisering. Jeg kan kjöre til Ås på söndag ettermiddag/kveld. Vi önsker å möte valper under 6 mnd slik at det er ikke så stor alderforskjell.

Skrevet

Hei! Vi bor i Oppegård, ikke så langt unna. Penni er 3,5 mnd mellomschnauzer og trenger snart sosialisering. Jeg kan kjöre til Ås på söndag ettermiddag/kveld. Vi önsker å möte valper under 6 mnd slik at det er ikke så stor alderforskjell.

Hei! Jeg bor også på Oppegård, har en 3 mnd gammel Shetland Sheepdog som trenger sosialisering. Hun er litt skeptisk når andre hunder er veldig mye større, så valpetreff hadde vært supert!

Skrevet

Hei!

Har valpen din fått vaksinasjon mot valpesyke? Ved førstegangsvaksinasjon må det ha gått minimum 2 uker fra vaksinasjonsdato. Når er du klar med dette? Vi kan godt møte her i Oppegård også. Fine plasser f.ex Tussetjern, nærheten Ingierollen, turområde nærheten Haukeliveien barnehage...vi kan også avtale en kveld midt i uka. Jeg vil ikke heller treffe store hunder, og valpene er viktig å leke med andre på samme alderen. Senere kan møtes også på hundepark, hvor alle kan komme men nå er ikke den tiden enna. Håper vi finner fin valpegjeng!

  • Like 1
Skrevet

Jeg kan også hele helga! Heidihj, puddlellover og Maria - dere er jo proffe på å avtale slike treff :) Hva tror dere om tid og sted?

Finnes det et sted hvor det ikke er trafikk i nærheten?

Kjempetrivelig om det kommer besøk fra Oppegård!

Skrevet

Ikke noe treff på DH-nurket? Pokker, jeg skulle fått meg rasehund. :P

Beklager, men: :lol: !

wow...

ok, peace out

Atte hæ? Dette skjønte jeg fint lite av merket jeg. :hmm:

Jeg for mitt vedkommende har "reist hjem" for sommeren. Så jeg vil nok være lite i Ås fremover. Sojji! Håper dere får til et hyggelig treff, da :D

Skrevet

Er på mobil så får ikke til å sitere deg Syverud, men beklager om du ble fornærmet av mitt forsøk på en liten spøk. Det var på ingen måte frekt ment! :)

Skrevet

Jeg drar også hjem for sommeren. Blir i Drammen der jeg jobber (om mya på fjellet :D ) fram til august/september..

Blir med på treff igjen til høsten da :)

Skrevet

Jeg har reist hjem for sommeren, men kommer tilbake til Ås i slutten av august. Vi er med på treff da :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...