Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Vi bor i Oppegård, ikke så langt unna. Penni er 3,5 mnd mellomschnauzer og trenger snart sosialisering. Jeg kan kjöre til Ås på söndag ettermiddag/kveld. Vi önsker å möte valper under 6 mnd slik at det er ikke så stor alderforskjell.

Skrevet

Hei! Vi bor i Oppegård, ikke så langt unna. Penni er 3,5 mnd mellomschnauzer og trenger snart sosialisering. Jeg kan kjöre til Ås på söndag ettermiddag/kveld. Vi önsker å möte valper under 6 mnd slik at det er ikke så stor alderforskjell.

Hei! Jeg bor også på Oppegård, har en 3 mnd gammel Shetland Sheepdog som trenger sosialisering. Hun er litt skeptisk når andre hunder er veldig mye større, så valpetreff hadde vært supert!

Skrevet

Hei!

Har valpen din fått vaksinasjon mot valpesyke? Ved førstegangsvaksinasjon må det ha gått minimum 2 uker fra vaksinasjonsdato. Når er du klar med dette? Vi kan godt møte her i Oppegård også. Fine plasser f.ex Tussetjern, nærheten Ingierollen, turområde nærheten Haukeliveien barnehage...vi kan også avtale en kveld midt i uka. Jeg vil ikke heller treffe store hunder, og valpene er viktig å leke med andre på samme alderen. Senere kan møtes også på hundepark, hvor alle kan komme men nå er ikke den tiden enna. Håper vi finner fin valpegjeng!

  • Like 1
Skrevet

Jeg kan også hele helga! Heidihj, puddlellover og Maria - dere er jo proffe på å avtale slike treff :) Hva tror dere om tid og sted?

Finnes det et sted hvor det ikke er trafikk i nærheten?

Kjempetrivelig om det kommer besøk fra Oppegård!

Skrevet

Ikke noe treff på DH-nurket? Pokker, jeg skulle fått meg rasehund. :P

Beklager, men: :lol: !

wow...

ok, peace out

Atte hæ? Dette skjønte jeg fint lite av merket jeg. :hmm:

Jeg for mitt vedkommende har "reist hjem" for sommeren. Så jeg vil nok være lite i Ås fremover. Sojji! Håper dere får til et hyggelig treff, da :D

Skrevet

Er på mobil så får ikke til å sitere deg Syverud, men beklager om du ble fornærmet av mitt forsøk på en liten spøk. Det var på ingen måte frekt ment! :)

Skrevet

Jeg drar også hjem for sommeren. Blir i Drammen der jeg jobber (om mya på fjellet :D ) fram til august/september..

Blir med på treff igjen til høsten da :)

Skrevet

Jeg har reist hjem for sommeren, men kommer tilbake til Ås i slutten av august. Vi er med på treff da :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...