Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Haha. Begge mine!

Chessea gjør sånn som Lukas, men beveger tunga mer frem og tilbake. Leja sutter på fingrene mine. "Kosebiter" og lukker øynene mens hun nyyyter det :P

Rare, fine hundene :wub:

Skrevet

Haha. Begge mine!

Chessea gjør sånn som Lukas, men beveger tunga mer frem og tilbake. Leja sutter på fingrene mine. "Kosebiter" og lukker øynene mens hun nyyyter det :P

Rare, fine hundene :wub:

Hehe :D Ja , rare greier.

Ja, de er noen herlige vesner :D

Skrevet

Så utrolig søt! :heart: Mine holder fast hender til de "heldige utvalgte" (Aiko er helt kriminell, med en meget myndig teknikk du liksom ikke kan si nei til) og slikker og renser negler med tenna. Og da de hilser på folk de ikke har sett på en stund må de kosebite i hendene ved å legge kjeven over sånn din Lukas gjør, bare litt raskere og veldig ivrig, hehe.

Skrevet

Nitro koser slik med bamsen sin. Han ligger med den i munnen og sover. Noen ganger går han å henter den et annet sted i huset før han legger seg med den og ha den i munnen. De føler nok en ro og avslappning med å ha noe i munnen, sikkert også hender :)

Skrevet

Chicka gjorde det da hun var liten, hun bare holdt hånden og lagde koselydene (små søte grynt), koselydene har hun heldigvis beholdt, de er så koselige :)

Nå skal hun helst ha det ene frambenet over den armen som koser, blir litt vanskelig noen ganger å kose hun med det beinet over armen siden det blir vinkler som sier au i armen min ;)

Skrevet

Nitro koser slik med bamsen sin. Han ligger med den i munnen og sover. Noen ganger går han å henter den et annet sted i huset før han legger seg med den og ha den i munnen. De føler nok en ro og avslappning med å ha noe i munnen, sikkert også hender :)

Samme gjør Khela :ahappy: Sutter ikke på hender eller noe, men ingenting er bedre enn å sove med favorittbamsen i munnen :)

Skrevet

Jeg klarer ikke å tolke det som noe annet enn kos, faktisk. Chessea er f.eks. en apporterende hund som har det i sin natur å bære ting i munnen. Å sutte på hender har hun egentlig alltid gjort. Og jeg har ingen mistanke om noe annet bakenforliggende enn at hun koser seg.

Skrevet

Nei, dette kan da umulig være annet enn kos.

Dexter, vesle blandingskaren vår (3-4 mnd på bildet) kan gjerne sovne med en finger i munnen. Han gjør ingenting med den, bare har den der, holder den helt forsiktig fast. Et slags pattebehov som melder seg i ny og ne? Ser i alle fall absolutt ingenting problematisk med det.

post-10121-0-27760200-1368685079_thumb.j

(Den plastrede fingeren er forøvrig også Dexters verk, men fra noe helt annet enn kos. Valpetenner er herlige! :) )

Skrevet

Vet ikke om det er kos, men Nora pleier å stikke ut tunga og legge den på oss eller sofaen også ligger den å "sutter" på en måte. Sleiker ikke, tunga er i ro på samme plass hele tiden.

Rart :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...