Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kom på Efiten litt sent. Ca kl 11. Ble litt kjedelig dag bildemessig syns jeg, selv om dagen ikke har vært kjedelig. Bildene er tatt etter som jeg har kommet på det. :lol:

Midt i frokosten til Bonden:
8700444882_ee123bc01b_z.jpg

Trøtt Raksha med basenji som intenst ikke-maser. :lol:
8699321287_569e196e90_z.jpg

På tynset - motorkrysset - venter på snille mannen som skulle levere barneutstyr til oss fra Yodel:
8699320875_d68fa19bcc_c.jpg

Var endel, gitt!
8700441984_7a5af39a64_c.jpg

Begynt å bli trangt om plassen, så bilstolen vi kjøpte for noen dager siden ble likegodt montert i bilden:
8699336099_fe775d70bb_z.jpg


Middagstid, og middag 1. mai spises ute. Hilsen svigermor. Her er vi plassert på "stamplassen" Palermo:
38699318091_c5152bd713_z.jpg

Middagen er servert:
8699316881_4b2037b409_c.jpg

Rett i fjøset da vi var ferdige, på tide å fore sånne som skal bli til middagen over - for å si det litt brutalt. :aww: Forutleggern min, vi har et elsk/hat forhold - den er diiiger og TUNG å styre og lett å kjøre fast på et forbrett som ikke er bredere enn det må. Men samtidig så sparer den meg for uendelig mange tunge løft:
8699314651_501a3f993c_c.jpg

Ferdinan sier hei (for de som husker kalvefødselen jeg fotodokumenterte i juni)
8699315911_dd49865928_z.jpg

Og den fiiine nye GULE kraftforvogna mi :D Måtte få være med den og...
8700435498_29aece9909_z.jpg

Vel hjemme så mener pinglene at jeg burde fyre:
8699311795_7a373c9429_z.jpg

Så var det ut på hestejakt, la desverre telefonen hjemme så det ble ikke dokumentert. :aww:

Kasko har fått mat, og etter mat må man ha kooooooooooos:
8700433178_6f222d290e_c.jpg

Rydding av soverommet ble ikke dokumentert :lol: Trenger ikke vise frem rotet vårt. :aww: Så siste bildet for i dag får bli kaninbilde:
8690805234_676579214a_c.jpg
(bildet er fra igår, siden mobilen min lå igjen inne igjen, men de har heldigvis ikke endret seg allverdens på 24 timer :lol: )

  • Like 9
Skrevet

Herreguden. Jeg vet ikke hva det er, eller hva som har gjort det, men jeg klarer ikke å se for meg deg som noe annet enn en inder! Haha, det må være brukernavnet ditt eller noe.. :lol:
Men det ser ut som du har hatt en innholdsrik dag iallefall, et liv komplett ulikt mitt! Btw, den kua var fiin!

Skrevet
Herreguden. Jeg vet ikke hva det er, eller hva som har gjort det, men jeg klarer ikke å se for meg deg som noe annet enn en inder! Haha, det må være brukernavnet ditt eller noe.. :lol:

Men det ser ut som du har hatt en innholdsrik dag iallefall, et liv komplett ulikt mitt! Btw, den kua var fiin!

:lol: Inder faktisk! *fnise hysterisk* Vel altså ehm nei.

Ferdinan er fin han, søt og fint, en av de rolige oksene i den bingen.

Skrevet
Men... så mye barnevogn? Skal dere ha tvillinger?

:lol: Da hadde det vel vært tvillingvogn heller enn to. Neida, er en kombivogn og en sportsvogn. :)

Skrevet
Du har sånn lim-hund, du. :wub:

Yep. Og skulle Kasko ta en pause så er Lupin der, og skulle det også slå feil så har vi en hottentott som veldig gjerne vil. :lol:

  • Like 1
Skrevet

Så bra at utstyret kom på plass! Jeg vil se bilde av sengen i all sin prakt når den er ferdig satt opp :)

Og Kasko <3 Og Ferdinand <3 Og kaninbabiser! <3

  • Like 2
Skrevet
Jeg savner bilde av gravidmage, tenk :aww:

Fine kaninbebiser! :D

Jeg også :aww:

Gratulerer med ny gul forvogn! Fine kaninbebiser og Ferdinand har blitt stor :aww: Det er litt spesiel følelse når man setter opp bilstolen synes jeg!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...