Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har frossen matblod som vi skal legge blodspor med, nå er den tint og vel og bra. Spørsmålet mitt er:

Det er 1 l blod, vi kommer kun å bruke bittelitt av det. Kan man fryse det ned igjen (i små porsjoner)?

Skrevet

Jeg tiner hele og heller det over i flaske®, feks halvliters flasker med tut. Bruker det jeg skal (legger sporet med dryppeflasken), fryser flasken(e) igjen, og gjentar prosedyren, jeg synes det er veldig smidig og at det blir lite søl :)

  • Like 1
Skrevet

Hvordan gjør dere det med blodspor? Jeg lærte med min eldste hund at bi skulle gå en firkant, 10 steg hver retning, og vi dro en bamse etter oss. Så gjemte vi bamsen i enden av sporet, under ett tre f.eks, også gikl vi til hunden og tok utgangsstilling før vi sa værsjegood til hunden. Vi fulgte etter i ett band. Kan jeg gjøre det der i hagen min? Og hva er belønninga? Ball er det beste Lorrie vet. Lita elsker pinner så det er vel utelukket å bruke som spor. Men mat liker hun :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Skrevet

Jeg ville ikke lagt blodspor i hagen, lukta ligger en god stund.

Man bruker det hunden liker aller best som belønning, de skal finne en skank eller noe annet fra ett dyr.

For mange hunder er skanken belønning nok.

Det finnes masse god litteratur om emnet på nett:)

Les litt mer og spør heller etterpå om noe er uklart!:) blodspor er gøy !

Skrevet

All spor er gøy - også blodspor! :D (men jeg synes det blodet er sykt ekkelt altså.. å helle det over på noe annet og se den seige konsistensen og den vemmelige fargen... jeg skjønner godt at jeg synes all blodmat er totalt :x )

Skrevet
All spor er gøy - også blodspor! :D (men jeg synes det blodet er sykt ekkelt altså.. å helle det over på noe annet og se den seige konsistensen og den vemmelige fargen... jeg skjønner godt at jeg synes all blodmat er totalt :x )

Få noen til å gjøre det for deg? Hadde jeg bodd nærmere så hadde jeg lett gjort det i bytte mot litt Kelpiekos :ahappy:

Skrevet

Matblod har ikke like god kvalitet som blod som kommer fra slakteri synes jeg. Det klumper seg lettere.

Dersom du har blodet på ei flaske og ikke bruker alt så er det ingenting i veien for å fryse det ned igjen. Eller du kan la det stå minst en uke i kjøleskapet uten at det gjør noe... bare merk flaska godt dersom det er en ketchupflaske du har hihi. Kjipt for familien om de tar feil :P

  • Like 1
Skrevet
Matblod har ikke like god kvalitet som blod som kommer fra slakteri synes jeg. Det klumper seg lettere.

Dersom du har blodet på ei flaske og ikke bruker alt så er det ingenting i veien for å fryse det ned igjen. Eller du kan la det stå minst en uke i kjøleskapet uten at det gjør noe... bare merk flaska godt dersom det er en ketchupflaske du har hihi. Kjipt for familien om de tar feil :P

*glad jeg har på brusflasker* se for seg den middagen *spy*

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...