Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har frossen matblod som vi skal legge blodspor med, nå er den tint og vel og bra. Spørsmålet mitt er:

Det er 1 l blod, vi kommer kun å bruke bittelitt av det. Kan man fryse det ned igjen (i små porsjoner)?

Skrevet

Jeg tiner hele og heller det over i flaske®, feks halvliters flasker med tut. Bruker det jeg skal (legger sporet med dryppeflasken), fryser flasken(e) igjen, og gjentar prosedyren, jeg synes det er veldig smidig og at det blir lite søl :)

  • Like 1
Skrevet

Hvordan gjør dere det med blodspor? Jeg lærte med min eldste hund at bi skulle gå en firkant, 10 steg hver retning, og vi dro en bamse etter oss. Så gjemte vi bamsen i enden av sporet, under ett tre f.eks, også gikl vi til hunden og tok utgangsstilling før vi sa værsjegood til hunden. Vi fulgte etter i ett band. Kan jeg gjøre det der i hagen min? Og hva er belønninga? Ball er det beste Lorrie vet. Lita elsker pinner så det er vel utelukket å bruke som spor. Men mat liker hun :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Skrevet

Jeg ville ikke lagt blodspor i hagen, lukta ligger en god stund.

Man bruker det hunden liker aller best som belønning, de skal finne en skank eller noe annet fra ett dyr.

For mange hunder er skanken belønning nok.

Det finnes masse god litteratur om emnet på nett:)

Les litt mer og spør heller etterpå om noe er uklart!:) blodspor er gøy !

Skrevet

All spor er gøy - også blodspor! :D (men jeg synes det blodet er sykt ekkelt altså.. å helle det over på noe annet og se den seige konsistensen og den vemmelige fargen... jeg skjønner godt at jeg synes all blodmat er totalt :x )

Skrevet
All spor er gøy - også blodspor! :D (men jeg synes det blodet er sykt ekkelt altså.. å helle det over på noe annet og se den seige konsistensen og den vemmelige fargen... jeg skjønner godt at jeg synes all blodmat er totalt :x )

Få noen til å gjøre det for deg? Hadde jeg bodd nærmere så hadde jeg lett gjort det i bytte mot litt Kelpiekos :ahappy:

Skrevet

Matblod har ikke like god kvalitet som blod som kommer fra slakteri synes jeg. Det klumper seg lettere.

Dersom du har blodet på ei flaske og ikke bruker alt så er det ingenting i veien for å fryse det ned igjen. Eller du kan la det stå minst en uke i kjøleskapet uten at det gjør noe... bare merk flaska godt dersom det er en ketchupflaske du har hihi. Kjipt for familien om de tar feil :P

  • Like 1
Skrevet
Matblod har ikke like god kvalitet som blod som kommer fra slakteri synes jeg. Det klumper seg lettere.

Dersom du har blodet på ei flaske og ikke bruker alt så er det ingenting i veien for å fryse det ned igjen. Eller du kan la det stå minst en uke i kjøleskapet uten at det gjør noe... bare merk flaska godt dersom det er en ketchupflaske du har hihi. Kjipt for familien om de tar feil :P

*glad jeg har på brusflasker* se for seg den middagen *spy*

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...