Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Multivitaminer, tiamin og kalsiumtilskudd her. Men alt er pga graviditeten. Utenom graviditeten så tar jeg folsyre siden jeg er kronisk lav på det.

Guest Yellow
Skrevet

Tar omega-3, sink og betakaroten daglig, innimellom multivitaminpille.

Burde også ha hatt jern, føler det er lurt i en viss kvinnelig syklus å ta bare.

Skrevet

Skjønner den med å ikke ville plage legen med "småting", men det er jobben hans og de er vant til å få inn pasienter med stort eller smått. Det er viktigere å ta vare på helsa si enn å unngå å plage legen :) Kjempeviktig og sundt å ta ting med en gang sånn at det eventuelt ikke utvikler seg til noe mer og alvorligere.

  • Like 2
Skrevet

Nope! Så fremt man spiser sunt og variert og ellers er frisk ser jeg ingen grunn til det.

D-vitamin i vinterhalvåret kan ha noe for seg, men det finnes også andre kilder (fisk, lever, egg, ost..). Når det gjelder omega 3 viser flere studier at opptaket og helsegevinsten er større ved å spise fisk enn ved å innta ren omega 3 (for ikke snakke om tvilsom kvalitet og produksjonsvilkår for endel produkter).

Skrevet

Tar tran-piller når jeg husker det, siden jeg er allergisk mot nesten all sjømat. Lurer på om jeg skal ta b-vitaminer fordi neglene mine har blitt dårlige (myke/fliser seg opp) i det siste og har tidligere erfart at b-vit hjelper.

Skrevet

Jeg har av og til tatt litt tilskudd av kalium pga for lave nivåer (uten at jeg har følt meg spesielt dårlig - eller blitt spesielt bedre av å ta tilskuddet), og jeg prøver å gumle i meg en del D-vitaminer om vinteren (men jeg er en slark der også selv om jeg pga MS'en faktisk BURDE vært flink der). Jeg spiser derimot ganske ok mat, tror jeg, og får nok i meg rimelig bra med det jeg trenger.

Edit: Forøvrig er jeg sjelden forkjøla eller syk ellers, så jeg konkluderer med at det går greit med det kostholdet jeg har pr i dag :).

Skrevet
Jeg har av og til tatt litt tilskudd av kalium pga for lave nivåer (uten at jeg har følt meg spesielt dårlig - eller blitt spesielt bedre av å ta tilskuddet), og jeg prøver å gumle i meg en del D-vitaminer om vinteren (men jeg er en slark der også selv om jeg pga MS'en faktisk BURDE vært flink der). Jeg spiser derimot ganske ok mat, tror jeg, og får nok i meg rimelig bra med det jeg trenger.

Edit: Forøvrig er jeg sjelden forkjøla eller syk ellers, så jeg konkluderer med at det går greit med det kostholdet jeg har pr i dag :).

Sånn er det her også. Iløpet av et år er jeg i snitt ikke syk en eneste gang. Var forkjølet tidlig i vinter i noen dager, men da var det år siden sist. Da jeg var yngre ble jeg forkjølet kanskje 1-2 ganger i året, men nå kan det gå noen år faktisk. Helt merkelig.. Så jeg tror kroppen min får det den skal ha, har jeg konkludert med :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...