Gå til innhold
Hundesonen.no

Navn til BC tispe! :)


Recommended Posts

Skrevet
Kor tid vil valpejenta være klar til deg? Noen endringar i lista med namn?

Hun skal hentes i midten av juni :)

Nei, ingen nye navn enda...

Skrevet

Hava - Den som gir liv

Savannah - Frå de åpne sletter
Erle - Som norsk namn kan det knyttes til fuglenamnet erle

Alvilde - Skinnande i striden,

Natalie - Fødselsdag
Tilde - Kortform av Mathilde 'sterk krigerske'

Lykke til! :) Du må fortelje kva namnet blir og så håper vi på å få sjå bilde av henne til sommaren. :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hun skal hentes i midten av juni :)

Nei, ingen nye navn enda...

Min er fra samme kullet som ditt ja :) Vi har bestemt oss for navnet Frøya. Har dere kommet nærmere navn da?

Skrevet

Her er noen forslag til:

Mairi - skotsk versjon av Maria(gresk) og betyr "rebelsk" eller "egenrådig"

Lyall - skotsk, betyr muligens "shield wolf"

Rhona - skotsk/engelsk for "wise ruler"

Siden det er en bc tok jeg utgangspunkt i navn fra opprinnelseslandet :)

Skrevet

Min er fra samme kullet som ditt ja :) Vi har bestemt oss for navnet Frøya. Har dere kommet nærmere navn da?

Så kult!! :D

Noen nye navn her fra en venninne! :)

Lilith. Goddess - Adam’s first wife. According to many demonologists, Lilith presides over Succubi. Lilith is the potectus of family pregnant women, and children.

Mania- Gudinne av ******* Maniac, galskap og sånn

Mara - a demon who attempts to damn the soul.

Mush - Demon of eclipses and darkness.

Nija - God of underworld

Nyx - Daughter of chaos,sister and wife of Erebus

Naida - Vannfe (høres ut som du roper NEIDA!)

Shaylee - Fairy princess of the field

(bra på en gjeterhund vettu)

Loxy - Loving

Helt umulig å velge!

Frøya er kjempe fint da! :)

Skrevet

Åneeei, Lilith har jeg på lista mi, men ville ikke dele for det var mitt *gjeipe* Hahahah :P

Haha, Lilith er et veldig bra navn syns jeg! ;)

Ja liker det navnet godt vi og...MEN GAHHH, liker alle, helt umulig å velge, håper valpen gjør bra inntrykk så det blir lettere å bestemme :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...