Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå april!


Anette
 Share

Recommended Posts

Akkurat nå burde jeg vel forberede meg litt til jobbintervjuet jeg skal på i morgen (sommerjobb med mulighet for jobbing frem til oktober, som trafikkvakt). Får høre hva de svarer på spørsmålene mine og sånt da. Og så er det jo ikke sikkert jeg blir tilbudt jobb heller, det er jo faktisk en mulighet. :P Jeg har skikkelig lite is i magen, har jo søkt på andre sommerjobber som jeg har mer lyst på, men vet ikke om jeg tør å vente og se.

Endret av Betty
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 6.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå har jeg vært ufin og skummet alt om er skrevet siden sist, men jeg vil så gjerne få dele noen gode nyheter med dere: Jeg sto på eksamen i dag! Og siden jeg har outet meg i en annen tråd, kan j

Jeg hentet kjole i posten i dag jeg

Noomi har HD-A.

Posted Images

Guest Michellus
Klipp strimler av en plastikkpose. :) Jeg har klipt en billig refleksvest i små firkanter og festet dem på klesklyper, det er en rimelig variant av de spormarkørene du får kjøpt på f.eks. Canis.

Men nå ble jeg litt inspirert altså! Spørs om ikke Geo skal få gå spor i morgen formiddag, det må jo være brukbar sporskog her nå.

Takk for tipset! Det var jo faktisk veldig smart og rimelig også!

Apropos sporskog.. Er det grei skog å spore i ved sentrum? Disse vi har rundt oss i området her er det umulig å bevege seg i altså.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*Telle opp antall dager med dårlig vær.... ehhhhhh.... sånn ca en halv... resten bare sol, gitt :D*

Var vel noe sånt ja, jeg fikk akkurat kommentar fra huseier om at han så at jeg hadde vært ute i solen :D

Gråtass :console:

Dagen i dag begynte ikke så bra, var så kvalm da alarmen gikk, at jeg lå en time til. Da måtte jeg bare opp og få pakket i bilen. Nå er vi hjemme, jeg har fått ryddet bort det viktigste, resten får stå til i morgen for nå har jeg landet i sofaen! Har funnet meg et glass vin også så får vi se om det blir drukket opp eller tømt ut.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for tipset! Det var jo faktisk veldig smart og rimelig også!

Apropos sporskog.. Er det grei skog å spore i ved sentrum? Disse vi har rundt oss i området her er det umulig å bevege seg i altså.

Tja... Det kommer veldig an på hvor lange spor du ønsker å gå. Jeg har ikke vært ute i skogene her nå, så jeg vet ikke hvordan det er mtp snø nå. Flere av områdene er temmelig tette og kan være vanskelige å ta seg fram i (men enkle å gå spor i forsåvidt, det blir jo mye fert når man brøyter seg gjennom buskas som når deg til livet :P ). De skogsområdene jeg har satt markører på i kartet jeg linker til lenger ned går det greit å gå spor i - det er i alle fall noen områder som verken er alt for opptråkket eller alt for gjengrodd (men det lønner seg kanskje å være litt kjent da). Den skogen lengst sør er veldig fin å spore i i det området jeg har satt markøren på, men lenger nord er den fryktelig tett og temmelig våt, så da må man gå et lite stykke langs sti først. Den skogen i midten av de tre lengst nord (Åsmåsan) er heller ikke ideell - jeg vet av fine områder å legge ut spor i her, men det er nokså vått og gjengrodd en del steder der også. Den lengst vest har jeg faktisk aldri gått spor i (kanskje jeg skal prøve det i morgen da?), men der tror jeg det burde være greit. Kanskje litt vel bratt enkelte steder, men. Skogen lengst nord er full av stier på kryss og tvers, så hvis man vil ha garanti for at ingen har krysset sporet ditt bør du kanskje dra et annet sted. Eldorskogen (lengst øst) er nok den beste sporskogen, i alle fall om jeg skal dømme ut fra de områdene i skogen jeg har vært. :)

http://kart.finn.no/?lng=10.77937&lat=59.65363&zoom=13&mapType=normap&markers=10.75826,59.67101,r,Brukerdefinert%7C10.78109,59.67041,r,Brukerdefinert%7C10.80358,59.67743,r,Brukerdefinert%7C10.81782,59.65732,r,Brukerdefinert%7C10.78675,59.64118,r,Brukerdefinert

Lenke til kommentar
Del på andre sider

idag har vi vært på bytur og da traff vi selfølgelig på en skater bare 5 minutter etter at vi gikk av banen.. Og da var jo helvette løs et lite øyeblikk. Jeg bare lata som ingenting og holdt henne nær meg.. Så satte vi oss rundt hjørnet av Oslo S, på et stille sted mot operaen så hu fikk roe seg litt. Så gikk vi bort til operaen og satt der i 1,5 - 2 timer og bare næt sola. Da var hu heldigvis seg selv igjen. Og så satt vi er da og det kom en skater forbi oss, og da brydde hun seg ikke noe særlig. Ikke noe stress eller noe, men holdt et øye såklart. Målet er å få henne uredd og avslappet i sentrum og.. Det varierer så sterkt det der..

http://www.youtube.com/watch?v=_mXFcnwfkmQ

Nå skal jeg ta et EFIT bilde :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tenkte jeg skulle legge ut efiten, men jeg orker ikke. Ikke har jeg et eneste hundebilde heller :(

Jo gjør det da!

Jeg har vasket og strøket klær, nå har jeg faktisk noe å ha på meg hele neste uke. Jeg prøver liksom å fjerne alle hverdagsproblemer så det skal bli bittelitt lettere å stå opp og gå på jobb i morgen tidlig. :yawn:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Var vel noe sånt ja, jeg fikk akkurat kommentar fra huseier om at han så at jeg hadde vært ute i solen :D

:D

Dagen i dag begynte ikke så bra, var så kvalm da alarmen gikk, at jeg lå en time til. Da måtte jeg bare opp og få pakket i bilen. Nå er vi hjemme, jeg har fått ryddet bort det viktigste, resten får stå til i morgen for nå har jeg landet i sofaen! Har funnet meg et glass vin også så får vi se om det blir drukket opp eller tømt ut.

:shocked:

Er jeg egentlig litt trøtt, så kanskje jeg bare skal gumle i meg den frosne bananen og så legge meg? Hmmmm...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Omfeladels!

Beste uttrykket :D.

Kjæftn påræ!!!

:whistle:

:huh:

Er det noe godt da?

Godt ja? Man skreller skallet av bananen, pakker den inn i plast eller noe, og legger i fryseren. Vips har man sunn og god is :). Nammm :).

Legge seg var det jeg snakket om, var det ikke? *host*

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fikk du ikke vafler?

Ups, dobbelpost. Omfeladels!

Nei men jeg fikk sånn påskeegg ting, så det var mer enn hva jeg hadde håpet på :P

Jeg har lyst til å pælme bikkja mi til h***vete, for han er så plagsom. Og han plager naboene hvis jeg ikke holder eksaleringen nede. Jeg er sliten. Neste løpetid får han beroligende og bjeffehalsbånd, så da blir det nok bedre. Men akkurat nå minner dette meg om sånn han var omtrent de tre første årene jeg hadde han. For da drev han manisk med piping og det var helt umulig å få han til å slutte. Det ble omtrent borte etter at han ble voksen, men før den tid holdt jeg helt seriøst på å bli sprø.

Det er ingen som kan ha han nå heller, som bor i nærheten. Så jeg må bare suck it up til jentene er ferdig å løpe.

Men derfor er jeg i dårlig hummør :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han blir i såfall en flott pappa :D. Tror han ville likt å få en datter i hus, jeg.

Det tror jeg og, mammaen var jo kjempeflott også, så det må jo bare bli ei lita prinsesse :D

2ne: Jeg har ikke hørt noe om det Engholm produktet, finner det heller ikke på FK slik at jeg kan lese meg opp. Du har allerede fått svar på antibiotika i VOH, det finnes ikke. Og du kan godt øke styrken på eddiken, jeg har jo foreslått rent før, men du var redd det skulle svi ;)

Okay, takk for svar :) Rein eddik, da mener du 7 %? Det høres mye ut fortsatt, men jeg er kanskje bare pysete på bikkjas vegne? :lol: Særlig nå, hun blør litt på bakbeinet når snøen blir sånn som nå, salig blanding av myk våt snø og is.

Øret hennes er heller ikke bra enda da, 6 dager ut i kuren. Hun går fortsatt og rister og rister på hodet hun, men det virker ikke som det klør så mye, det er bare risting. Eller kanskje hun bare hører etter disse skruene hun har som er løse? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Beste uttrykket :D.

:whistle:

Godt ja? Man skreller skallet av bananen, pakker den inn i plast eller noe, og legger i fryseren. Vips har man sunn og god is :). Nammm :).

Eller med stavmikser (frossen) blandet med vaniljekesam :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lyden av ordet diary..  Vurderte i går å oppdatere om suksessen med ris, havregrøt, gulrot og brokkoli mos, ren kyllingfilet og egg, med en gradvis reintrodusering av tørrfor. Etter 2x kakao kunstverk av perfekt konsistens, som bare var å plukke fra gresset uten any smear, så det ut som en suksess, og Ede fikk V&H blandet med litt gulrotmos til kvelds. I morges viste det seg at jeg var litt snar med å trekke konklusjoner i går, og min vurderingsevne før morgenkaffe er heller ikke noe å skryte av. Det første som kom ut var fint, så jeg avfeide den siste klatten med softis som ingenting. ..og jeg glemte å tenke på at Ede ikke har fått intimbarbering på en stund. Rævskjegget hadde rukket gro nok til å kunne forveksles med ansiktet på en nykonvertert islamist, noe jeg smertelig ble gjort oppmerksom på da jeg noen timer senere måtte tørke stumpen hans fra en ladning med viskositet lik brun kjøttkakesaus ved 278°K. Det som først så ut som en grei tørkejobb viste seg å være det verste tilfellet av danglebær jeg ikke har hørt om før. Ord kan vanskelig beskrive den følgende halvtimen.  Det ble tørket og vasket og lugget i det nyanlagte talibanskjegget uten antydning til å nærme seg måloppnåelse. Ede begynte bli sår i stumpen og protesterte mot behandlingen, men forstod alvoret i situasjonen og samarbeidet tålmodig for å la meg prøve fikse problemet med dobbel effileringssaks, noe som heller ikke var noen quick fix. Vurderer begynne kalle ham Harald nå, etter Harald Hårfagre. Etter at effileringssaksen hadde gjort hva den kunne, så var det fortsatt en absurd mengde småsmuler av brun sement stuck i fløyelen rundt kaviarstjerna på den heltemodige pompen. Å finne frem sjampoen hadde liknende effekt på Ede som på røverne i Kardemommeby. Den heltemodige roen og tålmodigheten slo over i engstelse og han ville ikke samarbeide mer. Fordi han er hjernevasket fra barnsben til å forbinde dusjen med mat, så gikk han allikevel med på å la meg lukke døren bak ham, i håp om lysere tider, men forstod han var fanget i en felle øyeblikket etter, da jeg skrudde på dusjen uten at det luktet mat der inne. Ikke tale om at han ville gå med på det der. Han er for stor til å kunne tvinges nå, så å få den stumpen der inn over kantene på dusjsonen var det bare å glemme. Løsningen ble å massere inn sjampoen midt på gulvet og omstendelig vaske den ut igjen med vaskekluter og håndklær i flertall, mens han benyttet anledningen til å styrketrene muskulaturen rundt halefestet for å være bedre rustet til fremtidige konflikter av samme art.  Da det begynte vibrere truende i halsbåndet var jobben heldigvis gjort.  Nå som veslefjeset er rent og pent og utenfor PSTs søkelys, så er neste oppgave på tapetet å overbevise Harald om at det å stå stille med halen hevet mens jeg romsterer rundt analåpningen hans med en oppladbar, vibrerende, rosa plastdings er nødvendig for å gjøre neste tømming av belgen til en mindre traumatisk opplevelse for oss begge. ..med gulrot- og havregrøt som "lokkemiddel". Godt han ikke kan skrive Finn-annonser for omplassering eller ringe Dyrebeskyttelsen selv. 
    • Jeg tror nok forslaget var å få ny hund umiddelbart etter du har mistet den du har, ikke før. Det er fordeler og ulemper. Og ikke minst, folk er forskjellige.  Nå kan ikke jeg få ny hund pga. sykdom, men selv om jeg hadde kunnet det hadde jeg nok brukt god tid før neste kom i hus. Nå er det to år(!) siden vi mistet våre, og jeg kjenner jeg er mentalt klar for en ny hund. Men for min del sier helsa nei da, så det blir ikke med det første. Uansett tenker jeg det viktigste er å sette pris på den tiden man har, og ta vare på minnene når de er borte.
    • Tankk. Skal sjekke Librela. Når det gjelder ny hund så har jeg faktisk fått det forslaget av en del. Men hu blir sjalu på andre hunder hvis jeg er for "overstrømmende" så det blir evt om lenge til.
    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...