Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

omg! Er det bare jeg som får vondt av å se den valpen??

" Lentil ble født med misdannelser i ansiktet som blant annet gjør at han må spise gjennom et rør, og oppdretteren ga ham rett og slett opp."

i hodet mitt er det ikke alt som skal reddes :-(

  • Like 7
Skrevet

Kjipt - hvor vanlig er det der, egentlig? Jeg så en basenji som ble født med åpen leppe på ene siden (hareskår, sånn ca. Bare at det ikke var i midten) og et hull til nesehulen. Eieren/oppdretter matet hunden gjennom en tube og håndmatet hunden til den klarte å spise selv.

Her er en artikkel om saken også.

http://balfouranimalhospital.com/blog/b_23811_a_remarkable_road_to_survival.html

Skrevet

Tror egentlig en del folk har misforstått hva å "redde en hund" egentlig er... Og det virker som at de som helst skulle vært avlivet, det er de hundene folk kjemper mest for å "redde" :no:

Skrevet

Stakkars, hvorfor kan ikke folk bruke tida si på å hjelpe hunder som faktisk kan leve et normalt liv? En hund uten snute (kunne iallefall ikke se noe snute på bildene) , sitt viktigste sanseorgan , vil ikke kunne leve et godt liv, mener jeg. Ikke kan den spise selv heller. Nei, denne hadde nok hatt det bedre i himmelen stakkars. Man kan ikke redde alle.

Skrevet
- Som fostermor prøver jeg å gjøre alt. På en gang. Hovedbekymringen er å holde ham i live, men når jeg legger ut et bilde og får over 100 likes på kort tid, er det virkelig noe som hjelper oss å holde det gående

Oh my god! Ja, for å få VIRITUELLE LIKES PÅ FACEBOOK holder deg gående, men å vurdere kvaliteten på et LEVENDE individs liv det er underordna! Folk har jo blitt helt skada :gaah:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...