Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
*Host* Mammutjegerne *Host*
Oh Yes! Jeg var jo et nerdete lite barn og ønsket meg alltid bøker til jul etc. Helst så tykke som mulig. Min dypt kristne tante presterte å gi meg første bind i serien når jeg var 12 og mamma kjøpte resten :lol:

Etter noen år leste mamma de selv og nå er regelen i familien at vi ikke får gi bøker eller filmer vi ikke har sett. Derfor har jeg lest nesten hele Twilight - serien faktisk. Nesten.

  • Like 1
Skrevet

Laaangt hår! Gjerne lenger enn meg! (Og jeg har laaangt hår) Digger menn med langt hår. Åh. Gjerne med litt skjegg i tillegg, men det må holdes rent, pent og stelt! Det er et must. ;)

Utover det er IQ også viktig. Og noe fellesinteresser er en fordel. Hvertfall om det skal ha forhold-potensiale og ikke bare er en flørt. Da er ikke interessene så viktig, men IQ'n spiller fortsatt stor rolle.

Interesse for dyr, hund, friluftsliv og fiske er et annet must!

Kroppsbygning har ikke så mye å si (kjærlighet gjør blind? :lol: ), men han må ha glimt i øyet og sjarm!

Humor er også vanvittig viktig. Jeg har elendig humor selv så han kan ikke være for seriøs.

Men noe av det viktigste (i tillegg til det lange håret :drool: ) er likevel tålmodighet. For det mangler jeg. Jeg er impulsiv, humørsyk og rastløs så det er veldig turn-on når noen overlever det! :lol:

Skrevet

- Hyggelige snille menn, som ikke skal ha deg til sengs med en gang man treffer dem.

- Menn i arbeidsbukse (ala snekker/elektriker) :drool: Vet ikke hvorfor, men jeg synes det er skikkelig sexy :D

- Humor

- Menn som tør å vise følelser ovenfor meg, selv ute blandt folk.

- God hygiene

Skrevet

Dette er jo ikke direkte turn-on (turn-on er vel at man blir tent av det? Er jo ikke akkurat slik at jeg blir tent av god munnhygiene :lol:) men her er noen ting eg likar;

- God overall hygiene. Med mindre vi snakker skitur eller joggetur i forkant er ikke svetteringer eller lukt spesielt sexy.

- God kroppslukt. Enkelte lukter bare GODT :heart:

- Menn som ikke er fulle av seg selv "megmegMEG", men har selvtilitt på en naturlig måte. Om han er litt sjenert i begynnelsen er det bare søtt

- Lyder. Ja, sånne fine sukkelyder

- Menn som spontant kysser deg i panna eller på hånda. Eller munnen. ELSK. :heart:
- Romantiske menn. Se over. DÅN.

- Evne til å le av allt det håpløse jeg sier og å ikke bli oppgitt over min livlige fantasi som jeg gjerne deler og ekstreme glemskhet og vimsethet (viktig)

- Kanskje litt sært, men, mannen må ha en evne til å kunne uttrykke seg någenlunde skriftlig. (Jeg kunne sikkert ikke vært sammen med en med alvorlig dysleksi.)

- Like å være ute å gjøre ting. Ikke nødvendigvis være Birkebeinerkandidat, men like å være på tur, det må han. Trenger ikke nødvendigvis å ha supertrent kropp, men en kropp som reflekterer å ikke bare sitte i soffan :)
- Være glad i dyr og spesielt mine to. :ahappy: Kult er det også når han viser interesse, han har lånt med seg "Ikke skyt hunden" og synes læringspsykologi er kjempeintressant!

- Fint at han har egne interesser også, at det er stikk motsatt mine egne er vel egentlig bare bra. Saxofonist er kult!

åh, jeg snakker vist om typen. Heldig jeg! Herregud, jeg har en hemmelig frykt for at han plutselig snoker seg inn på hundesonen og leser dette. Tenk så flaut. :|

Btw, jeg synes hundesonen begynner å ligne mere og mere på kvinneguiden, med GU-tråder og tråder for turn-off og turn-ons :lol:

  • Like 1
Skrevet
Humor ja, helt klart

veltrent med sunt kosthold

sjarm (men hva som er sjarmerende er individuelt da, klarer ikke å forklare det med ord :P)

omtanke for andre og hjelper til på eget initiativ

selvsikker og utadvendt, attitude (uten å bli eplekjekk og bedreviter med nesa i sky)

friluftsnyter

en man kan diskutere med uten at man må være enige i alt

være seg selv men samtidig kan tilpasse seg miljøer

egne hobby(er)/interesse( r) og noe han brenner for

glad i dyr

Jeg er helt enig i både turn-offs and ons :P

Skrevet

En mann som kan danse :wub: . Da mener jeg virkelig føre meg. Har han i tillegg litt glimt i øynene kan han danse meg rett i seng.

Vel og merke hvis jeg ikke hadde vært gift da selvfølgelig.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...