Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja, altså - sånn sett i lys av enkelte andre tråder her på sonen i det siste, så begynte jeg å lure på hva Sonisene mener er mest turn-off?

Min liste:

1. Lange tå-negler

2. Vond lukt

3. Bilder av "utstyret"

... ja, jeg har vel mange flere også, men... :lol:.

  • Like 3
  • Svar 88
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morsom historie. Ei nær vennine av meg var på dealeren med en fyr over lengre tid. Når de endelig skulle ta det store steget hadde han på seg en sliten supermann -truse av typen sønnen min kunne

I tillegg til det som er nevnt: At han ikke liker hunder....

Det er klønete Men altså, om personen kjeder deg før dere når senga, så får dere gjøre det i sofaen før personen rekker å kjede deg. Jeg er en problemløser

Skrevet

Lange negler generelt, dårlig hygiene, dårlig ånde, dissende fett, overdrevent dårlig kosthold, mangel på fritidssysler, mangel på ambisjoner... Kravstor, jeg?? :lol:

Skrevet

Morsom historie.

Ei nær vennine av meg var på dealeren med en fyr over lengre tid.

Når de endelig skulle ta det store steget hadde han på seg en sliten supermann -truse av typen sønnen min kunne brukt. Hun klarte det bare ikke og jagde han ut :lol:

  • Like 7
Skrevet
Ja, altså - sånn sett i lys av enkelte andre tråder her på sonen i det siste, så begynte jeg å lure på hva Sonisene mener er mest turn-off?

Min liste:

1. Lange tå-negler

2. Vond lukt

3. Bilder av "utstyret"

... ja, jeg har vel mange flere også, men... :lol:.

Enig med disse!

Også nesepilling.

Snus som renner... generelt er snus litt turnoff for meg egentlig, eller, posesnus går greit da.

tribal tattoveringer på nakken

Piercing i nesa

Usikkerhet.

Skjegg som gror langt nedover halsen

Skrevet

Det måtte komme. :lol:

Dårlig hygiene scorer høyt oppe for meg. Dvs øverst. Jeg kunne hverken hatt sex eller forhold med noen med dårlig hygiene.

Dumme folk. Seriøst, IQ er sexy. Sikkert sært, men jeg hadde ikke giddi og tatt noen for en natt, dersom de var stokk dumme. :P Ikke det at man skal ha spennende samtaler underveis, og løse verdensproblemer, men likevel. :lol:

Skrevet
Dumme folk. Seriøst, IQ er sexy. Sikkert sært, men jeg hadde ikke giddi og tatt noen for en natt, dersom de var stokk dumme. :P Ikke det at man skal ha spennende samtaler underveis, og løse verdensproblemer, men likevel. :lol:

Helt enig! Eksen min var så kjedelig :P ikke interessert i å diskutere noenting, og visste ingenting :P

Skrevet

Hårvekst! Altså, av typen "Oooi... Ok, du har sort hårvekst på skuldrene du ja... Huh? Hva forno? Har du sånn hår over hele ryggen du ja.. Flott! ...."

Jeg liker mannfolk best med den hårveksten de har i en alder av 14, bare jeg får et ordentlig behåret bryst og velstelt skjegg, gjerne av typen tredagers.

Og langt skjegg. Den eneste som kler ustelt skjegg er julenissen, og det ER en grunn til at vi bare ser han en gang i året...

Og føtter.. Å herregud, manneføtter. Grøss og neitakk!*riste på hodet* Nei til føtter! Eller. Gi meg gjerne en pen mannefot, om den finnes altså. Jeg skulle likt å sett en. Eller, nødvendigvis to.

Og mannfolk som lirer av seg ting alà "Det jeg kan gjøre med deg er ting bare jeg kan, og minst 2,6 mill. ganger bedre enn hva du noen gang har oppleve.. *blunkeblunke*" . Vel, hvis du er begavet med et slikt talent ut av en annen verden, meld deg på Norske Talenter eller noe, ikke bare stå der å skryt..

  • Like 2
Skrevet

Pusting og pesing, spesiellt med påfølgende pipelyd i nesa.

Og som andre sier, dårlig hygiene og lange tånegler. Jeg stod i butikken i sommer og da stod det en forsoffen fyr foran meg. Han gikk i sandaler og hadde lange gulbrune tånegler, som gikk på utsiden av sålene på sandalene :x :x

  • Like 1
Skrevet
Helt enig! Eksen min var så kjedelig :P ikke interessert i å diskutere noenting, og visste ingenting :P

Jeg blir bare irritert da, og da blir jeg ikke i humør. Sikkert styrt av XX genene mine der eller noe. :P Men man prater jo gjerne med folk FØR man kommer så langt at man har sex, og da kommer jo ofte slike ting fram. Og da mister jeg intressen for folk. :P

Skrevet

Jo! Også menn med giftering som legger an på deg! Usj! Det er det kvalmeste jeg vet av!

(Eller meg? Hørtes så rart ut det jeg skrev. Men følte det ble litt teit å skrive meg, er jo ikke slik at gifte menn legger an på meg hver dag liksom.)

Skrevet
Pusting og pesing, spesiellt med påfølgende pipelyd i nesa.

Og som andre sier, dårlig hygiene og lange tånegler. Jeg stod i butikken i sommer og da stod det en forsoffen fyr foran meg. Han gikk i sandaler og hadde lange gulbrune tånegler, som gikk på utsiden av sålene på sandalene :x :x

:lol: Fantastisk!

Kviser. Det er teit, for jeg får kviser sjæl, men det er skikkelig turn-off.

Tynne armer/fingre.

Folk som hele tiden skal spørre om det de gjør er godt! Fy flate da blir jeg så irritert!

Skrevet

Å bli sammenliknet med exen!!! Det er ille, uansett hvor godt man kommer ut av det selv. Jo da, super at noen synes man er bedre enn exen i senga, men seriøst, ikke fortell meg det under akten. :lol:

  • Like 1
Guest Ulla-Britt
Skrevet

Dårlig hygiene er vel turn-off for de fleste. Og når det er sagt føler jeg for å skyte inn at man faktisk ikke er nydusjet i 12 timer av gangen. :fear:

Mannebokser. På kvinner. Det er nok den største no-go'en for meg. Da må jeg bare gå. Jeg takler det ikke. Jeg er redd jeg hadde reagert ganske likt hvis en hunk av en mann hadde strippet ned til en feminin blondetruse også. Det setter meg helt ut og alt blir helt feil i hodet mitt.

Skrevet (endret)

Fy her er har jeg en del å si meg enig i og noe å tilføye hehe

Fulle mannfolk
Bolerkropp
Brune tenner
langt, tynt, fett hår
lange og ustelte tånegler/føtter (hvit av træl og gyselige lange negler)
ølvom-mage
ikke pusse tenna morgen OG kveld
sengetøy som ikke blir skiftet før det kryper oppi skittentøyskurven av seg selv
gule tisseflekker på doringen!
hullete og slite klær (når klærne er hullete og utslitt, og brukt i hundre år, da investerer du i nytt)
aroganse og bedreviter
sleik og pannebånd
pappagutt og briefing av penger
sagging
høylytt raping og promping
spytting på gata
slaraffenliv (livsstil altså, ikke en gang her og der) med bena på bordet, pottisen på magen og tvn som bestevenn
g-streng på gutter haha

legger til mer:

tatovering

piercing

SNUS og RØYK på desidert første plass!

dårlig hygiene, lukt

hår som vokser ut av nesa og ørene (de må trimmes og holdes nede)

Endret av LXT
Skrevet

Dårlig hygiene - (inkludert sur mus, selv om dette ikke nødvendigvis har noe med hygiene å gjøre)

Dårlig selvtillitt

Ellers syns jeg skavanker her og der ikke gjør noe, så lenge dama bærer de med stolthet/selvsikkerhet.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...